Pagina 1 van 1
koetsjes in de avond
Geplaatst: zo jul 10 2011 4:05 pm
door george013
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: zo jul 10 2011 4:18 pm
door a vgastel
george
wat zijn exif gegevens heb je de iso niet omhoog gezet
wat voor camera.
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: zo jul 10 2011 4:43 pm
door george013
ISO 800, D80, 18-200 op 18.
Alles hetzelfde. Ben vergeten de maten van de foto aan te passen. Komt dus geen exif mee. Zal de eerste aanpassen.
Ze eten gras maar zijn geen gazonmaaiers. Hiermee doelend op mijn commentaar in het draadje gazonmaaerrace. Dit is het andere uiterste.
George
Eerste foto is aangepast.
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: zo jul 10 2011 7:00 pm
door Barry
Ze zijn wel erg donker en er zit veel ruis in de foto`s.
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: zo jul 10 2011 10:11 pm
door george013
Zijn paarsgewijs dezelfde foto's.
George
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 1:04 pm
door BStollman
Moet ik dit zien als de (veels te) donkere originele en de opgekrikte bewerkte versies? Het idee is leuk maar ze zijn helaas erg ruisvol..
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 2:00 pm
door Goodje
Vind het helemaal niks, sorry dat ik het zeg die waren bij mij de camera niet uit gekomen del knop

Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 2:12 pm
door Dreamlogic
Iso had ik toch nog hoger gezet zodat je een snellere sluitertijd kan nemen, volgens mij kan de D80 dat best aan. 800 is toch niet de max iso, of wel?
Met f/3.6 red je het ook eigenlijk niet in zulke lichtomstandigheden...en dan ook nog beweging...best lastig hoor!
De ruis is te veel...kun je daar niets mee in Lightroom of Capture NX?
Het plaatje moet in het echt wel sfeervol zijn geweest...wel goed gezien!
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 3:14 pm
door george013
Normaal ga ik niet hoger dan 400 ISO. Deze heb ik op 800 gezet. De belichtingsmeter gaf een tijd aan van enkele seconden. Daar krijg je geen paard mee gevangen. Vastgezet op 1/13. Verder gaan met deze combi heeft geen zin meer.
In Capture alleen de belichting 1.5 stop omhoog, schaduw op 50 en Automatische Niveaus eroverheen. Met name dit laatste ben ik zeer gaan waarderen.
Laat de foto's zien om twee redenen.
1. Hoeveel er nog uit te halen is uit een donkere foto. Daarom ook de onbewerkte erbij.
2. In een ander draadje gesteld dat een foto ook te scherp kan zijn, daarom deze als het andere uiterste.
Ik vind er wel een leuk gevoel in zitten. Is ook een eigenschap van een foto.
George
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 9:30 pm
door george013
Een eenvoudige omzetting naar z/w in Capture zonder tirelantijntjes.
George
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 9:43 pm
door Lilianne
Die omzetting naar zwart wit vind ik wel wat hebben.
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: ma jul 11 2011 10:04 pm
door george013
Groot verschil tussen kleurenruis en zwart/wit ruis. Vind hem zelf ook er verrasend uitkomen tov de kleur.
Ik probeer te tonen dat een foto niet alleen scherp hoef te zijn. Mag onscherp zijn en met veel ruis. Is ook een experiment.
George
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: di jul 12 2011 12:05 am
door jac49
george013 schreef:Groot verschil tussen kleurenruis en zwart/wit ruis. Vind hem zelf ook er verrasend uitkomen tov de kleur.
Ik probeer te tonen dat een foto niet alleen scherp hoef te zijn. Mag onscherp zijn en met veel ruis. Is ook een experiment.
George
Misschien heb je het onderwerp voor een dergelijk experiment , een beetje ongelukkig gekozen
Jac.
Re: koetsjes in de avond
Geplaatst: di jul 12 2011 12:41 pm
door BStollman
Vind het alleen een beetje vreemd in de z/w dat de huizen en de bomen lijken te gloeien. Er zit een lichtere rand omheen wat best storend is..