Pagina 1 van 2

PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 1:27 pm
door Niels
Aangezien ik m'n oude PC wil verkopen wil ik hem helemaal formateren, maar dat dan ook alles weg is.
Hoe is dit de (let wel) makkelijkste manier :wink:

Ben al aan het googelen geslagen uiteraard, maar een eenduidig antwoord vind ik ook niet echt.

Het moet zo zijn dat de nieuwe eigenaar zelf Windows moet installeren.

Thanks alvast...

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 1:35 pm
door beersy
Heb iets soortgelijks meegemaakt en heb de harde schijf achtergehouden en gebruikt als extra schijf in mijn PC voor back-ups. Simpele schijf in de pc gedaan die ik verkocht en klaar was ik en voor die paar tientjes had ik eigen schijf als back-up.

suc6 beersy

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 1:52 pm
door Léon Obers
Low level format
of Low level format zero fill

>>> http://www.google.nl/search?num=100&hl= ... 1&aql=&oq=" onclick="window.open(this.href);return false;
>>> http://www.google.nl/search?num=100&hl= ... =zero+fill" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 2:09 pm
door flitslicht
De enige echt veilige methode is een nieuwe schijf erin zetten en de oude thuis houden; het schijnt dat specialisten ook na een low level format nog data kunnen terughalen. Het hangt er dus vanaf hoe paranoia je bent. Bij mij gaan er nooit gebruikte HD's de deur uit, zelfs niet als ze binnen de garantie kapot gaan.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 3:41 pm
door Goodje
flitslicht schreef:De enige echt veilige methode is een nieuwe schijf erin zetten en de oude thuis houden; het schijnt dat specialisten ook na een low level format nog data kunnen terughalen. Het hangt er dus vanaf hoe paranoia je bent. Bij mij gaan er nooit gebruikte HD's de deur uit, zelfs niet als ze binnen de garantie kapot gaan.
Over paranoia gesproken hebben jullie staatsgeheimen er op staan :?:

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 3:52 pm
door Gobert
Bij mij overleeft de HD de PC nooit.Desalniettemin sla ik altijd een priem door de HD alvorens de hele meuk aff te voeren.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 4:00 pm
door flitslicht
Goodje schreef:
flitslicht schreef:De enige echt veilige methode is een nieuwe schijf erin zetten en de oude thuis houden; het schijnt dat specialisten ook na een low level format nog data kunnen terughalen. Het hangt er dus vanaf hoe paranoia je bent. Bij mij gaan er nooit gebruikte HD's de deur uit, zelfs niet als ze binnen de garantie kapot gaan.
Over paranoia gesproken hebben jullie staatsgeheimen er op staan :?:
Nee, natuurlijk niet. Maar wel foto's waar ik geld mee verdien en bovendien spreek ik regelmatig af dat foto's privé blijven om allerlei redenen, bijvoorbeeld voor portretfoto's of foto's van ontwerpen. Het is dus 'bedrijfspolicy' om nooit gegevensdragers de deur uit te doen, ook niet als ze kapot zijn; alleen DVD's naar klanten.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 4:04 pm
door J.Hoes
Voor een externe HD heb ik op de iMac keuze tussen 1 keer, 7 keer of 35 keer overschrijven met nullen. De laatste optie kan dagen in beslag nemen.
Heb je programma's correct gedeïnstalleerd/ gedeactiveerd, zodat je ze zelf nog kunt gebruiken?

Groet Hans.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 4:05 pm
door willemr
Darik Boot'n Nuke bootable CD doen en de instructies opvolgen.
Standaard is 3 keer overschrijven van alle data. Als je wilt kan je ook een custom-wipe van je HD doen, maar die 3 (1 keer nullen, 1 keer enen en 1 keer random data) keer is voor huis-tuin en keuken gebruik al overkill.
Duur ff (afhankelijk van de grootte van je harde schijven), maar dan ben je ook wel redelijk zeker dat er niets meer vanaf te halen is.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 5:26 pm
door flitslicht
Ik heb dit probleem een tijd geleden serieus benaderd en veel rondgevraagd. Wat daaruit kwam is dat software oplossingen normaal gesproken niet voldoende zijn; uiteindelijk is er altijd wel een manier waarop een expert (een deel van) de data weer naar boven kan krijgen, al gaat dat op een gegeven moment wel veel moeite kosten. De enige goede manier schijnt te zijn om de disk open te maken, met een hamer elke platter afzonderlijk te 'behandelen' en vervolgens met een lasbrander hetzelfde te doen op wat er nog is overgebleven.

Het hangt er natuurlijk vanaf wat erop staat. Maar als je nagaat dat onze in de mileustraat afgedankte apparatuur verscheept lijkt te worden naar Afrika, waar men enerzijds zaken smelt in de open lucht om er weer waardevolle grondstoffen uit te halen maar anderzijds gegevensdragers gaat analyseren in de zin van de 'Nigeria-connectie' dan is voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast.

En dan heb ik het nog niet eens over PC's met staatsgeheimen die gewoon langs de straat worden gezet terwijl ze nog werken...

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 5:29 pm
door hansvk
flitslicht schreef:... Maar als je nagaat dat onze in de mileustraat afgedankte apparatuur verscheept lijkt te worden naar Afrika, waar men enerzijds zaken smelt in de open lucht om er weer waardevolle grondstoffen uit te halen maar anderzijds gegevensdragers gaat analyseren in de zin van de 'Nigeria-connectie' dan is voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast....
Dat gebeurt niet hoor. Afval wat daar terecht komt gaat via de illegale kanalen.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 6:21 pm
door willemr
flitslicht schreef:Ik heb dit probleem een tijd geleden serieus benaderd en veel rondgevraagd. Wat daaruit kwam is dat software oplossingen normaal gesproken niet voldoende zijn; uiteindelijk is er altijd wel een manier waarop een expert (een deel van) de data weer naar boven kan krijgen, al gaat dat op een gegeven moment wel veel moeite kosten. De enige goede manier schijnt te zijn om de disk open te maken, met een hamer elke platter afzonderlijk te 'behandelen' en vervolgens met een lasbrander hetzelfde te doen op wat er nog is overgebleven.

Het hangt er natuurlijk vanaf wat erop staat. Maar als je nagaat dat onze in de mileustraat afgedankte apparatuur verscheept lijkt te worden naar Afrika, waar men enerzijds zaken smelt in de open lucht om er weer waardevolle grondstoffen uit te halen maar anderzijds gegevensdragers gaat analyseren in de zin van de 'Nigeria-connectie' dan is voorzichtigheid de moeder van de porseleinkast.

En dan heb ik het nog niet eens over PC's met staatsgeheimen die gewoon langs de straat worden gezet terwijl ze nog werken...
Nu gaan we wel erg ver, maar smelten is beter dan de hamer er op. Een puzzelaar kan de stukjes evt. nog aan elkaar leggen..... Gewoon 1 massief van blok van maken, maar dat is overkill voor de normale gebruiker.
Die drie keer overschrijven van Darik's Boot and Nuke is meer dan voldoende om alle reguliere software recovery-tooling te slim af te zijn. 7 keer overschrijven als je aan de Amerikaanse Department of Defense (DoD) standaard wilt voldoen.
Als 'men' bij je data zou willen komen (en dan bedoel ik shady overheid instanties en niet de buurman), dan is het eenvoudiger en goedkoper om ff old-skool in te breken en de benodigde remote monitor software op je PC te installeren of gewoon ff een kopietje van je HD maken als je aan het werk bent.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 6:38 pm
door Niels
Thanks voor alle reacties, ik besef me dat er er wel even in moet duiken. Maar m'n harde schijf eruit halen gaat iets tever, er staat niet veel persoonlijks op en ik ben al blij als ik er 150 euro voor kan krijgen. :wink:

Wil dus echt de makkelijkste en meest effectieve manier..(maar heb er niet heel veel verstand van :oops: )

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 9:25 pm
door Cookie1397
Hoeft volgens mij niet zo heel moeilijk te zijn. Eerst alle programma software de-installeren, windows (nog niet). Dan alle data verwijderen. Met een wipe programma bv. ccleaner een zgn free space wipe doen. Dit overschrijft alle lege ruimte op de drive afhankelijk van de keuze 3, 7 of 35 keer. Duurt vrij lang voor alles overschreven is maar het is dan ook nooit meer terug te halen. Als laatste met de windows disk een zgn format c: om de windows partitie te verwijderen en leeg is de pc.

Re: PC leeghalen

Geplaatst: zo jul 17 2011 9:26 pm
door willemr
Nielson schreef:Thanks voor alle reacties, ik besef me dat er er wel even in moet duiken. Maar m'n harde schijf eruit halen gaat iets tever, er staat niet veel persoonlijks op en ik ben al blij als ik er 150 euro voor kan krijgen. :wink:

Wil dus echt de makkelijkste en meest effectieve manier..(maar heb er niet heel veel verstand van :oops: )
Darik Boot'n Nuke downloaden, CD (of DVD) branden, in de PC doen, booten van CD/DVD en een avondje wachten. Valt weinig aan in te duiken volgens mij. Meer dan genoeg positieve reviews van dit gratis tooltje.