Pagina 1 van 1

Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 4:04 pm
door Hagrid
De standaard afstandsbediening voor een D90 zou de Nikon ML-L3 zijn, of clonen van andere merken.
Deze hebben echter een zeer beperkte functionaliteit. Slechts 1 knop. dat is alles.
Bestaat er voor de D90 ook een afstandsbediening met bijvoorbeeld een timer, of andere functies?

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 5:02 pm
door gijs sandberg
Beste Marc,
In het handboek staat de optionele kabel MC-DC-2 vermeld,
Een alternatief is een USB aansluiting met Camera Control of soortgelijke software.
Groeten, Gijs

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 5:28 pm
door Cookie1397
http://www.kamera-express.nl/is-bin/INT ... imple=Zoek" onclick="window.open(this.href);return false;

Ik heb zelf de giga T pro, werkt uitstekend. Ik kan van alles en nog wat instellen. Series, aantal, intervaltijd, aantal opnames tussen de intervaltijden etc.

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 5:57 pm
door JaapV
De ML-L3 is voor mij ruim voldoende. Wel even opletten dat de ontvanger in de D90 links van het objectief zit (als je achter de camera staat). Ik heb er nl. mee staan modderen toen ik hem steeds aan de rechterkant probeerde te laten werken. :roll:

Op pagina 68 van de D90 handleiding staat beschreven hoe je een vertraging van 2 seconden kunt instellen.

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 8:14 pm
door Hagrid
gijs sandberg schreef:Beste Marc,
In het handboek staat de optionele kabel MC-DC-2 vermeld,
Een alternatief is een USB aansluiting met Camera Control of soortgelijke software.
Groeten, Gijs
Die MC-DC-2 wordt dan ook aangesloten op de USB?
Op die manier kun je er dus vanalles op aansluiten, blijkbaar ook zo'n Hahnel Giga T Pro blijkbaar

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: di aug 02 2011 8:14 pm
door Hagrid
Ed Schouten schreef:Ik heb zelf de giga T pro, werkt uitstekend. Ik kan van alles en nog wat instellen. Series, aantal, intervaltijd, aantal opnames tussen de intervaltijden etc.
En zeer betaalbaar :)

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: wo okt 24 2012 6:42 pm
door rhertel
Ik heb afgelopen maandag een Hähnel Giga T Pro II afstandsbediening gekocht, maar krijg hem op mijn D90 niet aan de praat.... :cry:
Ik zet de receiver op de flitsschoen, sluit hem via de kabel aan op de GPS/accesoire aansluiting, zorg ervoor dat de receiver en de transmitter op hetzelfde channel staan, druk op de transmitter op de ontspanknop, zie de led op de receiver groen en rood worden, maar er wordt geen foto gemaakt. Ook als ik de transmitter via de kabel direct aansluit op de GPS/accesoire aansluiting dan gebeurt er niks.
Moet ik nog iets in het menu van de D90 activeren of zo?

Re: Afstandsbediening D90

Geplaatst: wo okt 24 2012 7:15 pm
door Henk
Marc,

ik heb de MC-DC2 van JJC gekocht (zie hier).
Minpuntje vind ik dat deze wordt aangesloten op de aansluiting voor je GPS, dus die kan ik niet tegelijk gebruiken. De kabel zit erg losjes, dus ik heb al een paar keer op de knop staan drukken zonder dat er iets gebeurde. Stekker weer iets aandrukken en het werkt weer, maar het valt mij wel wat tegen.

Ik heb er trouwens twee keer zoveel voor betaald, omdat ik de de stekker een keer dwars door midden trok. Als je je camera op het statief hebt staan en de AB in je broekzak, ga dan vooral niet zitten om een kop koffie te pakken :evil: Helaas had ik er op dat moment nog te kort mee gewerkt en had ik nog niet door dat de stekker snel los ging zitten (had de stekker op dat moment maar losser gezeten). Bij een avondje fotograferen in Deventer moest ik herhaaldelijk de stekker weer aandrukken en dat is soms heel vervelend.