Pagina 1 van 1

EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: ma aug 15 2011 9:12 pm
door Replay
Op zondag 14 aug. vond op het Eurocircuit het EK Rallycross plaats.
Het zou voor mij de eerste keer zijn dat ik zo'n evenement zou fotograferen. Ik keek er dan ook erg naar uit.
Deze tak van autosport is totaal anders dan ik gewend ben en compleet nieuw voor mij.
Na de warm-up in de regenachtige ochtend en het verkennen van de baan had ik mijn draai al vlug gevonden.
Hieronder een impressie.

1. 1/320sec. - f4 - 300mm
Afbeelding

2. 1/320sec. - 5,6 - 300mm
Afbeelding

3. 1/160sec. - f4,5 - 70mm
Afbeelding

4. 1/400sec. - f5,3 - 300mm
Afbeelding

5. 1/250sec. - f6 - 135mm
Afbeelding

6. 1/250sec. - f5,6 - 300mm
Afbeelding

Het was een druk maar zeer leuk weekend.

Groeten Roel.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: ma aug 15 2011 10:38 pm
door Peterpan
Mooie serie!

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: di aug 16 2011 4:13 am
door jac49
Weer een hele mooie serie.
Jac.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: di aug 16 2011 9:59 pm
door SwederD70
Goh was ik toch niet alleen...die dag.

Samengevat:
- Lekkere blubberbende
- Verrassende winnaar touringcars en supercars!
(zo zund...bekant de snelste van het hele weekend, eindoverwinning bijna appeltje eitje...en dan eindigen met een DNF in de A-finale 10 meter voor de eindstreep :-()

Verder weer een goeie serie!
gaaf om bij #6 nog ff de hitte aan de achterzijde te zien! :-)

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: di aug 16 2011 10:09 pm
door Replay
Waar was je dan? Vele hebben mij gezien maar ik zie nooit iemand :frown:
Heb wel een leuke dag gehad maar de dag ervoor was ik bij het NK autocross. Dat is,sorry dat ik het zeg, toch vele malen spannender en spectaculairder.
Ik had veel verwacht van het EK maar eigenlijk was ik een beetje teleurgesteld omdat ik veel meer actie had verwacht, zeker voor een EK.
Misschien komt dat omdat de grote namen er voor de finale al uit lagen waardoor een titanenstrijd uitbleef.
Maar ik heb me toch wel weten te vermaken,dat moet je immers zelf doen, en heb veel mensen ontmoet die ik al lang niet meer had gesproken. Is ook leuk.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: di aug 16 2011 10:13 pm
door plincky
Nice! Erg mooie serie weer.

Elke keer als ik jou foto's zie denk ik.... mmm ook maar eens proberen. Alleen kom ik natuurlijk niet zo snel zo dichtbij zonder hekken voor me neus te hebben. :frown: toch eens een keer proberen bij waar het wel kan. Nu alleen nog de tijd vinden.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: di aug 16 2011 10:26 pm
door Replay
@Plincky: Hier had je als toeschouwer ook hele mooie foto's kunnen maken omdat het hek vrij laag was, ongeveer tot iets boven de heup. In de eerste bocht had je niet ver achter ons gestaan,circa 4-5 meter. Met een beetje zoomlens had je ongeveer dezelfde foto's kunnen maken alleen zou het standpunt iets hoger geweest zijn. en natuurlijk zou er wel eens een fotograaf voor je neus kunnen zitten,alhoewel die veel op hun knieƫn zitten of zelfs op de grond liggen.
Op 27 aug. is er weer NK autocross in Lochem en daar kan je ook fraaie foto's maken vanuit het publiek. Je staat dan wel iets verder van de baan en er is een kleine heuvel om de baan heen opgebouwd om te voorkomen dat de auto's in het publiek belanden. Soms is er ook een tribune waarvan je ook leuk kan fotograferen. Misschien een tip om eens te komen kijken. Heel spectaculair om te zien.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: wo aug 17 2011 9:59 pm
door plincky
Bedankt voor de tip!
Ben erg druk op het moment maar wie weet. (verwacht elk moment mijn 2 kindje)
Heb net even gekeken maar het lijkt me wel interessant.
Als ik kan ga ik er zeker naartoe.

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: vr aug 19 2011 7:47 pm
door MMo
Roel,

Lekkere serie weer, mooi de snelheid weergegeven.
Nr. 6 de topper, afgesproken werk?

Zie je misschien eerdaags weer ergens langs de baan, laatste tijd te druk geweest met verbouwingen , thuis en bij mijn dochter die nu haar eigen stulpje heeft, om zelf te fotograferen.

Groet Mick

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: vr aug 19 2011 8:00 pm
door Replay
Hoi Mick,

Nr. 6 is geen afgesproken werk maar ik stond na de finish nog bij het insturen van de eerste bocht en zie de rijders dan over de finish komen. Toen werden er een paar donuts gedraaid en hij zette daar zijn auto stil om het publiek te bedanken voor de support(en om zijn vreugde met ons allen te delen natuurlijk).
Ik had de 300mm nog in de hand en hoopte dat er iets te zien zou zijn voordat de andere fotografen er bij zouden staan. Dat is idd ook gelukt.
Eigenlijk gewoon een gelukje.

Ik heb je idd de laatste tijd niet veel op het circuit gezien maar ik wist dat je aan het klussen was.
Aankomende zondag heb ik,na het EK Rallycross, weer een debuut. Ik ben namelijk gevraagd om de Worldcup Stockcar F1 voor het magazine te fotograferen. Ik heb totaal geen ervaring daarmee en ben niet bekend met het circuit (Raceway Venray). Maar het weer wordt goed en ik kijk er ook erg naar uit.

Groeten Roel.

Ohja, foto's hiervan zullen ongetwijfeld hier te zien zijn. :D

Re: EK Rallycross Valkenswaard (14 aug.)

Geplaatst: zo aug 21 2011 9:11 am
door MarcoD750
Strakke snelle platen weer Roel