Pagina 1 van 1
Tips voor beginner in studio
Geplaatst: do sep 01 2011 2:52 pm
door JJG
Nog heel even en we gaan beginnen in onze studio.
Nu heb ik daar 0,0 ervaring mee, maar ik ga het gewoon doen.
Wat is een goede manier om te beginnen? Uiteraard gewoon gaan beginnen en lekker je gang gaan. Maar tips zijn natuurlijk altijd welkom . Of goede boeken/sites Of wat dan ook?
Mijn moeder heeft van die etalagepoppen thuis staan, nu dacht ik dat dat misschien een optie was om te kijken wat het licht nu allemaal doet wanneer je eea opstelt.
We hebben een Jinbei setje van 2x 500W en een softboxje.
Hoor het graag!
Re: Tips voor beginner in studio
Geplaatst: do sep 01 2011 3:13 pm
door Léon Obers
En je collega, wat weet die van fotografie? Je spreekt tenminste over "we".
Een goede manier is kritisch zijn op jezelf in wat je doet, en als het er niet uit ziet omdat je geen ervaring hebt, geen uitvluchten verzinnen om het wel goed te praten.
Kijk naar goede foto's en probeer daaruit te ontdekken met de schaduwen zoals die vallen, glinstering, hoge lichten hoe verlichting gebruikt is.
Er zijn wel websites hoe verlichting gebruikt wordt, maar weet zo niet de URL's. Veel Googlen.
Etalagepop is een prima testobject. Sputtert niet tegen, nooit moe.
Re: Tips voor beginner in studio
Geplaatst: do sep 01 2011 3:40 pm
door JJG
Zij is wel een stapje verder dan ik, dus van haar kan ik wel het e.e.a. leren!
Ja, kritisch zijn en blijven is zeker een punt. En geduld hebben lijkt mij ook wel handig. Gelukkig heb ik een aantal vrienden die wel model willen zijn en die dus weten dat ik nog beginner ben wat studiowerk betreft.
Etalagepop haal ik dan wel van stal. Al is het denk ik geen goede vergelijking met de huid van een mens, maar het lijkt me zeker wel handig.
Re: Tips voor beginner in studio
Geplaatst: ma okt 10 2011 10:37 pm
door Marleen
Je kunt best veel info halen op youtube. Daar hebben ze veel (Engels gesproken) filmpjes waar veel uit te halen is. Je moet alleen
even wat treffende trefwoorden verzinnen, dan kom je echt van alles tegen. Door ook gelijk te kunnen zien wat ze doen heb je er meer
aan (vind ik) dan geschreven sites.
Succes ermee!
Marleen
Re: Tips voor beginner in studio
Geplaatst: ma okt 10 2011 11:22 pm
door Mickey Mike
Hoi Marleen,
Ga naar een workshop van Arend
Heb ik afgelopen zondag gedaan en veel geleerd.
http://www.belicht-fotografie.nl/highli ... workshops/