Pagina 1 van 1

Ruisonderdrukking

Geplaatst: do okt 06 2011 3:28 pm
door RKR
Omdat ik wat teleurgesteld ben in de hoeveelheid ruis in mijn opnames onder donkere omstandigheden met de instelling ‘auto ISO’ op mijn D300, heb ik de instelling veranderd van ‘normaal’ naar ‘hoge onderdrukking’. Eigenlijk ben ik geneigd om deze instelling standaard te handhaven.

Kan iemand mij vertellen of aan deze instelling ook nadelen kleven. Zal wel weer: ‘elk voordeel hep zijn nadeel.’ Ben benieuwd naar jullie reactie.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: do okt 06 2011 4:09 pm
door Skippy
Ruisreductie in de camera zal minder effectief zijn dan in nabewerking maar als je Jpeg schiet en het makkelijk vind zie ik geen verdere nadelen. Met de instelling "High" zul je wel aan detail en scherpte inleveren. Ik neem aan dat de D300 net als de D700 (die ik heb) tot een bepaalde iso de beelden ongemoeid laat. Bij de D700 is dat t/m iso 1.600, daarboven wordt ruisreductie toegepast. Of dat bij de D300 ook zo is zal wel in de gebruiksaanwijzing vermeld staan.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: vr okt 07 2011 12:04 pm
door JanR
Tot waar stel je de auto ISO in?
Als je in NEF schiet, zet dan de ruisonderdrukking uit, PC software is daar veel beter in om dat achteraf te corrigeren.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: vr okt 07 2011 12:09 pm
door MauritsD
JanR schreef:Tot waar stel je de auto ISO in?
Als je in NEF schiet, zet dan de ruisonderdrukking uit, PC software is daar veel beter in om dat achteraf te corrigeren.
Behalve dan (volgens mij) in ViewNX waar ik deze mogelijkheid nergens terug zie.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: vr okt 07 2011 12:26 pm
door peterpj
LR3 heeft een superieure ruisonderdrukker

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: vr okt 07 2011 12:37 pm
door JanR
Klopt, viewnx is heel beperkt en kent wat basisfuncties. Capture NX is al weer wat beter maar is qua ruisonderdrukkingsbewerking ( wie zocht er nog een scrabble woord :mryellow: ) zeer beperkt
Adobe Lightroom 3 is heel erg goed voor ruisonderdrukking, Evenals Noise Ninja en Dfine, waarbij ik hoop edat de laatste in de nieuwste Capture NX ingebakken zit.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: vr okt 07 2011 10:52 pm
door tpas
Ook ik zou je aanraden om ruisonderdrukking in de nabewerking te doen. Ik ben ook erg tevreden met de ruisonderdrukking in Lightroom 3

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: za okt 08 2011 11:16 am
door peterpj
Evenals Noise Ninja en Dfine, waarbij ik hoop edat de laatste in de nieuwste Capture NX ingebakken zit.
Als dat zo is en 64 bit en nog wat overige Nik software in NX3 dan zou dat heel mooi zijn. Maar ik heb de hoop al opgegeven

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: za okt 08 2011 12:28 pm
door Léon Obers
Ik zou meer enthousiast zijn als men vergelijkbare anti-ruis algoritmen van LR3 / CS5 in Capture NX3 zou inbakken.

Re: Ruisonderdrukking

Geplaatst: za okt 08 2011 3:21 pm
door yellowfish
Hoe belicht je ?
Als je onderbelicht met een NEF op hoge ISO en erna het beeld gaat ophalen qua belichting
dan scheelt dat gigantisch.

Een juist belicht beeld op ISO 6400 ziet er beter uit dan een1 stop onderbelicht beeld op ISO 1600 met een D3
die 1 stop wordt gecorrigeerd via de nabewerking.
Overigens gebruik ik geen ruis onderdrukker.