Pagina 1 van 1
Vakantiefoto(s), met beperkte middelen.
Geplaatst: di nov 01 2011 7:56 pm
door edwin73
Hallo,
Hier een paar foto's, waarbij alles met de nikkor 35mm f2D gemaakt is, ik heb geen groothoek, wat je wel zou verwachten bij foto's als deze:
01:
02:
Ik heb geprobeerd bij nummer 2 wat diepte er in te laten uitkomen, en bij foto van die stuwdam,
soort van; de blik de dam te laten volgen, de verte in.
of dat ik een beetje geslaagd ben in wat ik heb proberen te bereiken, laat ik aan jullie over, kijk maar of 't wat is.
voor de rest heb ik niks bewerkt, alles komt rechtstreeks uit de camera op JPEG Basic+NEF, waarvan dit de JPG versies zijn.
groeten; edwin.
Re: Vakantiefoto(s), met beperkte middelen.
Geplaatst: di nov 01 2011 8:54 pm
door strangeartefact
Waarom je het beperkte middelen noemt geen idee, 35mm op dx is bijna de 50mm op 35mm. Dus lekkere kijkhoek, toch?

Fotografeer ook heel graag met mijn 35mm.
De foto's kijken fijn weg, vindt ze wel fraai geeft de wijd en grootsheid goed weer!
Peter
p.s. Zwitserland?
Re: Vakantiefoto(s), met beperkte middelen.
Geplaatst: di nov 01 2011 9:04 pm
door Myriad
Edwin, met name die 1e kijkt lekker weg. Gewoon een hele mooie plaat!
Bij die 2e vind ik de compositie minder; de rotsige voorgrond te dominant en boven tegen de rand.
Re: Vakantiefoto(s), met beperkte middelen.
Geplaatst: di nov 01 2011 10:07 pm
door edwin73
ohja vergeten te zeggen, de foto's waren genomen in Oostenrijk, in "kaprun" ik weet niet zeker of ik het zo goed schrijf ja of nee.
en de beperkte middelen wil zeggen, dat ik toen, en ook nu niet beschik over een ultra groothoek bijvoorbeeld een zeg 12-24mm.
ik had echt moeite om alles er naar mijn zin binnen het kader te krijgen, vanwege de weidse omgeving,
om toch nog een beetje dat effect te krijgen heb ik ze rechtop (portret-stand) genomen, anders kap ik de berg toppen weer af.
maar ik merk zelf wel, dat ik met alleen 35mm, wel meer gedwongen wordt om beter op de compositie te letten,
om wat komt er wél op, en wat niet.
gewoon omdat er simpelweg niet een totaal plaatje van de omgeving in één keer gemaakt kan worden,
door het 'beperkte' bereik, wat ik voorheen wel geneigd was te doen met een 18-135mm zoom, die ik niet meer heb.
Ja die rotspartij staat er inderdaad achteraf nét wat té prominent op, dat was mijn voorgrond,
om van een 2d foto, toch een gevoel van diepte mee te geven...
in elk geval bedankt voor de tips, ik zal volgende keer nog wat meer verschillende uitsnedes proberen.
en sorry, de exif data ontbreekt, geen idee waarom misschien doe ik iets verkeerd met picasa?...
groeten; edwin.
Re: Vakantiefoto(s), met beperkte middelen.
Geplaatst: di nov 01 2011 10:37 pm
door Patrick
Als je je beperkt voelt in je mogelijkheden dan weet je wat je te doen staan. Ik ga persoonlijk niet graag naar deze contreien zonder m'n Tokina 12-24 f4!