Pagina 1 van 2
Fine art papieren, wie kent het en hoe op te hangen ?
Geplaatst: di jun 05 2007 11:20 pm
door a90
Sinds ik de Epson 2400 heb maak ik mooie prints (a3+) van van alles en nog wat. Nu las ik recenties over Fine Art papieren. Dit zijn print papieren waarin oa textiel is verwerkt om het een fraai uiterlijk te geven.
Vanavond heb ik de stap gewaagd en een doos ervan besteld bij de Epson online store. Nu vraag is me af of er hier iemand is die ook werkt met deze papieren en er ervaring mee heeft.
Ik heb afdrukken voor ogen van een aantal foto's die ik graag zou willen ophangen. Mijn tweede vraag is dan ook hoe deze mooie afdrukken nou goed uit de verf komen

. Moeten ze in een lijstje met glas ervoor ? of juist niet ? of ontspiegeld glas ? of ergens opplakken en dat ophangen ?
Kortom wie heeft hints en tips voor me

Geplaatst: wo jun 06 2007 11:18 pm
door a90
Goh, een hoop thuisprinters zitten er op het forum :mrgreen:
Geplaatst: wo jun 06 2007 11:43 pm
door olle_griese
Op DPZ ook al zoveel entousiastelingen

Geplaatst: wo jun 06 2007 11:46 pm
door a90
Yup, nou de doos met papier is onderweg en wordt vrijdag verwacht. Ik denk dat ik zelf wel een review maak

Geplaatst: do jun 07 2007 1:11 pm
door koentor
geen ervaring mee, maar ben wel heel benieuwd hoe t eruit gaat zien.
wat heeft het je gekost?
Geplaatst: do jun 07 2007 1:16 pm
door a90
Iets van € 120,00 euro voor een doosje van 25 vel.
Geplaatst: do jun 07 2007 1:48 pm
door rik6230
Ben ook benieuwd hoe het uitpakt.

Geplaatst: vr jun 08 2007 11:25 pm
door a90
Nou het pakket is ontvangen. Ik heb nog geen afdruk kunnen maken maar heb wel een plaatje genomen van het geheel
Van links naar rechts A3+, A3, A4, 10 x 15 cm
Het A3+ pakket is groter dan het papier, er zit een randje piepschuim omheen. Dat was maar goed ook want er zat een flinke deuk in de verpakking. De echte maat van A3+ zit tussen het grote pakket en het gewone A3 pakket in. Er zit een hele handleidng bij hoe je het beste de afdruk kunt maken. tussen de 17 en 26 graden temeratuur, minimaal 24 uur drogen, afgedekt met papier

daar komt nog meer bij kijken dan je denkt.
Ik verwacht morgenavond een eerste print te kunnen maken. Ik zal daarvan weer verslag doen

Ik hoop maar dat het wat wordt. Een afdrukje op fine art papier zal toch wel al snel rond de 10 euro liggen, en alleen ik ben erbij om het te verprutsen
Dit is de foto die ik ga afdrukken
Als ik het afdrukken goed onder de knie heb, en de afdrukken zijn in orde dan denk ik dat ik ze op zuurvrij karton plak om ze zo aan de muur te kunnen hangen.
Eerst morgenvroeg een zwembadshoot van mijn petekind, ze moet afzwemmen en ze is jarig

Geplaatst: vr jun 08 2007 11:51 pm
door luc
a90 schreef:Nou het pakket is ontvangen. Ik heb nog geen afdruk kunnen maken maar heb wel een plaatje genomen van het geheel
Eerst morgenvroeg een zwembadshoot van mijn petekind, ze moet afzwemmen en ze is jarig

In een binnenbad is altijd lastig met het gemengde licht vaak veel goedkope TL en wat invallend licht van buiten als je er dan ook nog bij gaat flitsen is het helemaal een feest.
Vergeet zeker je groene filter niet als je een sb 800 hebt.
Luc.
Geplaatst: za jun 09 2007 9:51 am
door Hans Braakhuis
Heb m'n analoog gemaakte foto's altijd op karton geplakt met Velpon spray op de foto. Deze daarna weer op temperatuur laten komen. Op het fotokarton middels een malletje de rand van de afdruk afgetekend.
Foto's staan dus altijd op karton. Voor tentoonstellingen in een frame met een enkelzijdig ontspiegelde ruit. Maar er zijn ook personen die vinden dat de ontspiegeling de foto zachter maakt. Dat klopt wel, maar ik vind de spiegeling ook niet om aan te zien.
Geplaatst: zo jun 10 2007 12:22 am
door a90
Nou, de eerste afdruk is gemaakt en het is goed gegaan
Eerst een heel gedoe want ik had bij een proefafdrukje op een 10x15 nogal wat banding in mijn print

. Na een automatische print kop reiniging is dit goed gekomen.
Daarna een proefafdruk gemaakt op 10x15 en op A3 premium semigloss. Dit heb ik gedaan om de scherpte en de kleuren te controleren.
Ik ben geen PS held maar ik heb de afmeting moeten aanpassen. De afmeting voor A3+ is 5705 x 3886. Ik had echter maar 4288 x 2848. Ik heb dit gedaan door een crop te maken met de juiste maat. Er zijn waarschijnlijk betere oplossingen voor die de 'vergroting' in stapjes doen maar ik wist even niet beter.
In PS had ik tevens de print profielen geladen van de Epson driver en de foto geconverteerd naar het juiste papier profiel.
De Epson 2400 kent 1 cartridge die moet worden gewisseld. Het printen op het fine art papier kan pas als de 'andere' zwarte cartridge is geladen. Deze is niet de photoblack voor glossy papieren maar een meer matte zwart voor mat papier. Als dit is gebeurd dat geeft de printer automatisch de papierkeuze aan voor het fine art papier.
Daarnaast moet het papier in een andere toegangssleuf worden geplaatst omdat het dan een minder scherpe bocht hoeft te maken. De afdruk kwam snel daarna uit de printer rollen
Mijn indruk van het papier is dat het serieus zwaar is (325 grams) het ziet er heel erg goed uit. Het is matter dan het matste mat dat ik ooit heb gezien. Zelfs direct onder een halogeenlamp weerkaatst het niet. Ik wist vooraf niet wat ik daarvan moest denken. Immers ik ben gewend om afdrukken op glossy of semi-glossy af te drukken.
De afdruk is geweldig mooi. Ik had natuurlijk de A3 semi glossy afdruk van dezelfde foto er ook bij voor een vergelijking maar het is eigenlijk niet te vergelijken.
Wat me erg opviel was de prachtige weergave van de groene softe achtergrond. Dit terwijl de foto wel scherp en fris blijft. De kleuren, de diepte in de foto zijn meer dan goed. Ik heb nog niet vaak zoiets gezien.
Conclusie: Voor mooie en tijdloze afdrukken (letterlijk een Epson garantie voor een jaar of 100) is dit papier een aanrader. Het is niet aan te raden voor snapshots of te kleine 'negatieven' Dit ga je zien en het is er eenvoudigweg te duur voor.
Nu eens kijken wat we morgen gaan afdrukken

Geplaatst: zo jun 10 2007 12:26 am
door R-Know
Moet je daar nog iets voor calibreren oid?
Toen ik zelf nog printe was er altijd wat.
Moet ik zeggen dat ik heel benieuwd geraakt ben.
Succes, Arno
Geplaatst: zo jun 10 2007 12:39 am
door a90
Dan loop je toch even langs, dan leg ik het uit
ps. ga je 19e juni nog naar de roofvogel show ? Kijk ook op
deze pagina en scroll even naar beneden voor het programma voor de 19e
Geplaatst: zo jun 10 2007 5:16 pm
door R-Know
Dank voor de tip, ja ik ga.
en Ik wil ze graag wel eens zien.
Geplaatst: ma jul 30 2007 11:15 pm
door a90
Nog even een update:
Het zelf printen is een verslavende hobby ben ik achter gekomen

Ik heb inmiddels alweer nieuwe catridges moeten kopen en vers papier is ook weer onderweg. Het aantal grote prints probeer ik nog wat beperkt te houden, er zitten zowat draaikolken in die inktpatronen
Wonderbaarlijk hoe goed afdrukken eruit komen. Je gaat wel het verschil tussen 6 en 12 mpix zien op a3+ papier, hoewel het me nog reuze meevalt en zeker als je het van een afstandje op de muur ziet hangen dan. Ook elke onscherpte die bij A4 niet opvalt wordt storend op A3.
Erg belangrijk voor een goede print is de keuze voor het juiste papier profiel. Ik maak de prints nu rechtstreeks uit Capture en selecteer in capture bij de afdrukopties gebruik te maken van kleurbeheer. Bij de voorkeuze voor printprofiel selecteer ik de keuze voor de printer ern het juiste papier. De profielen heb ik los gedownload van de Epson website, die bieden deze aan via de website. Overigens ziet een printvoorbeeld op het scherm er niet uit
Ook nog een aardigheidje om te weten. Als je wisselt met de R2400 tussen glanzend of mat papier dan wordt daarvoor een andere (zwarte) cartridge gebruikt. Voor gebruik wissel je die dan even om naar het papier van je keuze. Nu kom ik er net achter dat de printer een compleet doorspoel programma afrond bij een cartridge wissel. Ieder wissel kost ongeveer $10.00.
Ik heb de R800 nog op zolder staan en die schakel ik er mooi weer bij. Kan die de 10*15 en de A4'tjes in glossy doen en de R2400 de matte papieren. Glossy A3(+) print ik toch al niet veel. Hoef ik wat minder cartridges te wisselen als oma's afdrukjes willen hebben van de kleintjes.
Tot dusver de printavonturen.