Pagina 1 van 1

D60 oogsensor minder accuraat?

Geplaatst: di mar 13 2012 9:36 am
door Agfa
Beste mensen,
Sinds 2,5 jaar heb ik een D60. Prima camera, niks mis mee. In afwachting van de stap naar een D7000 (die helaas op zich laat wachten) fotografeer ik door met die D60. Nu viel me al een tijdje op dat het lijkt alsof de oogsensor het af en toe laat afweten. Die sensor zit onder het zoekoculair en zorgt ervoor dat als je door het oculair kijkt de display uit gaat. Omgekeerd, als je niet door het oculair kijkt en de sensor dus niet afdekt zou de display aan moeten gaan.

Omdat ik zo goed als nooit meer in de autostand fotografeer wil ik op de display kunnen zien welk in welk diafragma, sluitertijd etc. de camera staat. Met name overdag buiten gaat die display echter niet meer aan. Het enige dat ik dan kan doen is door de zoeker kijken. Maar dat is erg omslachtig.

Binnen heb ik geen last van dit euvel. Het lijkt er dus op dat die oogsensor niet meer goed werkt. Herkent iemand dit probleem en is er een oplossing voor? Gelet op het model en de leeftijd van de camera is repareren geen optie. Als ik straks een D7000 heb gaat deze camera vooral door mijn vrouw gebruikt worden, waarschijnlijk uitsluitend in de auto-stand. Dan is het geen issue meer. Maar tot die tijd zou het fijn zijn als er iets aan te doen zou zijn.

Groet, Peter

Re: D60 oogsensor minder accuraat?

Geplaatst: di mar 13 2012 5:39 pm
door maaike
Ik begrijp uit dit topic dat dit niet geheel onbekend blijkt te zijn bij de D60:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 18&t=19605
Zo te begrijpen valt er niets te doen behalve terug sturen, balen! ook straks voor je vrouw, maar hopelijk komt de D7000 voor jou snel :wink:

Re: D60 oogsensor minder accuraat?

Geplaatst: di mar 13 2012 10:57 pm
door Agfa
Dank je Maaike,
Dat draadje had ik even gemist. Ik zal er wel mee leren leven.

Re: D60 oogsensor minder accuraat?

Geplaatst: wo mar 14 2012 12:22 pm
door maaike
Graag gedaan. Het is gelukkig een defect waar je nog wel de camera kan gebruiken, succes voorlopig tot je de D7000 in handen hebt!