Ondanks dat Viveza vanuit dezelfde principes is opgezet als CNX2, en het bij versie 2, twee stuurpunt gereedschappen extra heeft ("Structure" en "Shadow Adjustments"), biedt CNX2 veel meer opties om iets met het stuurpunt zelf te doen en met de onderliggende bewerkingsmogelijkheden.
Het voorbeeld wat Lock eerder in de draad geeft, toont zo'n beetje de gereedschapset van Viveza2
voor een enkel stuurpunt (met uitzondering van het curvetool onderaan, wat betrekking heeft op het totale beeld). Daarnaast is de benadering anders voor wat betreft het nog extra handmatig poetsen aan het gebied van een stuurpunt. Dat gebeurd (bij Adobe CS5 althans) nadat de bewerking is voltooid (en het venster van Viveza weg is), als optie op de extra beeldlaag zelf die is aangemaakt.
De gereedschapset voor een enkel stuurpunt van Viveza (v2) in LR / CS5
+ beeldvenster in Adobe CS5 voor het handmatig poetsen van het stuurpuntgebied op de aangemaakte laag:

---- / ----
In CNX2 de gereedschapset van één stuurpunt (met tevens de mogelijkheid van een extra selectiepunt als toevoeging op een stuurpunt).
Feitelijk een masker over een masker.
Met voor de dekking (vorige plaatje onderaan) de volgende opties voor wat betreft de uitwerking:

---- / ----
Stuurpunten worden gegroepeerd in de bewerkingslijst, of apart behandeld indien separaat in een aparte bewerkingsregel gebruikt.
Voor wat betreft een "selectiepunt" (het aanmaken van een masker in een bepaald gebied, wat selectief gevoelig is voor contrast, helderheid en kleur), kun je daar
alle basis-bewerkingen onder hangen van CNX2, zoals licht (D-Lighting etc.), curven, kleur (LCH), onscherp masker
PLUS alle filters ---> Foto-effecten , korrel, ruis, contrast, zwart-wit omzetting (wat dan dus plaatselijk gebeurd). Dat zijn bij elkaar
18 stuks basis-bewerkingen (met ieder hun eigen specifieke individuele instel-mogelijkheden).
Daarnaast
inclusief ALLE Color Efex filters, voor zover je die plugin gebruikt. Dat zijn nog eens
52 opties om te gebruiken met individueel in te stellen parameters
erbij.
Bij elkaar dus
70 verschillende opties om reeds met één selectiepunt te combineren.
Het aardige daarbij is dat elke setting, in grootte van het gebied, en alle gebruikte settings bewaard worden, en naar wens achteraf kunnen worden aangepast. Bij Viveza in LR of CS5 zijn na de uitvoer van de bewerking alle settings "verloren", en kun je voor een kleine aanpassing weer opnieuw beginnen.
Tel daarbij op dat je die hele bewerking binnen het compacte NEF-formaat terug kunt opslaan, en je hebt een enorm voordeel met het bewaren van vele (duizenden) opnamen. Voor een kleine vergelijking met D800 bestanden zie bericht in de andere draad:
< DIT BERICHT > en de volgende berichten onder dat bericht.
Goh, het lijkt wel of ik een Nikon Capture NX2 fan ben.

(Nou ja, op de ruisonderdrukking algoritme na, die moet nodig verbeterd worden).