Pagina 1 van 1
D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: do sep 27 2012 5:29 pm
door jan24
Was even aan het stoeien met de camera, instellingen checken. Menu ingeschakeld, info bekeken en opeens stond het menu overdwars in mijn LCD-scherm.
Terug naar info en vraagteken, daarbij stond het beeld wel correct op het scherm.
Terug naar menu en deze stond er weer overdwars op.
Heb ik in mijn enthousiasme wat toetsjes ingedrukt of een combinatie hiervan?
Het beeld staat onderhand wel weer correct, maar met welke toetsen cq combinatie hiervan ik dit gepresteerd heb, geen flauw benul.
Als iemand een tip in deze heeft, ik houd mij aanbevolen.
Re: D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: do sep 27 2012 6:51 pm
door Léon Obers
Heb je de gebruiksaanwijzing er al op nageslagen?
http://www.nikonsupport.eu/europe/Manua ... _Nl_02.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Hint: Zoekfunctie "beeldrotatie".
Re: D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: do sep 27 2012 10:11 pm
door Bert1948
Hallo ik heb dat ookn wel eens en maak dan een draaibeweging zoalsm bij de telefoons en dan is het weer goed misschien werkt dit hetzelfde bij mij in ieder geval wel.Groetjes Bert.
Re: D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: vr sep 28 2012 5:02 pm
door jan24
Verrek!
Inderdaad, als je de camera draait, dan kantelt het scherm.
Maar als je dat te langzaam doet, dan gebeurt er niets.
Weer wat geleerd, mijn dank.
Re: D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: za sep 29 2012 2:47 am
door Léon Obers
jan24 schreef:Verrek!
Inderdaad, als je de camera draait, dan kantelt het scherm.
Kennelijk de gebruiksaanwijzing daarover nog steeds niet gelezen.
jan24 schreef:
Maar als je dat te langzaam doet, dan gebeurt er niets.
Met langzaam of snel heeft het niet te maken, wel of je de camera bij dat draaien voorover kantelt, wat je bij dat testje wellicht hebt gedaan. Als je de lens naar de grond laat wijzen bij het draaien van de camera, maakt het natuurlijk niet uit of de camera "horizontaal" of "verticaal" in de hand wordt gehouden. De lens wijst in beide gevallen naar beneden. Afhankelijk in welke stand de camera stond bij een normale positie met de lens "recht naar voren" zal het in die positie naar de grond toe gericht blijven staan en de automatische verdraaiing in die stand niet meer werken.
Re: D5100 Menu overdwars op het scherm
Geplaatst: za sep 29 2012 3:09 am
door Pjerry
Alweer iets dat de D5100 kan en de D7000 niet.
Ik ben het gelijk gaan checken, in de handleding had ik daar nog nooit wat over gelezen. Nu snap ik waarom

:mrgreen:

.