Pagina 1 van 2
Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: za okt 06 2012 10:57 pm
door sievbe
Ik heb momenteel een Nikon d5000 body met een 18-105 lens, maar wil graag een lens met meer tele. Nu wil ik de Nikon 70-300 of de Tamron 70-300 aanschaffen, maar het is voor mij niet helemaal duidelijk wat de kwaliteitsverschillen zijn die het prijsverschil van ong. 150 euro kunnen verklaren. Kan iemand antwoord geven op deze vraag?
Bedankt!
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: za okt 06 2012 11:31 pm
door Bert vD
Een antwoord wat je misschien niet verwacht, maar voor iets meer dan die 150,- euro koop je een 55-200 van Nikon. Optisch super (bekijk de tests maar eens), goedkoop en lekker licht. Heb ook lang over deze 2 nagedacht, maar erg tevreden met deze 55-200. Van de 2 waar jij over aan het nadenken bent komt de tamron steeds erg goed naar voren. Daar zou ik voor gekozen hebben tot ik de specs van deze zag. Zal het er wel niet makkelijker op maken. Sorry. Antwoord op jouw vraag: de Tamron. Groet Bert
Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 12:46 am
door Michael
Ik heb de tamron ook op aanraden omdat hij overal boven de Nikon staat.
Zelfs op 300 mm mooie scherpe foto's en stelt erg snel scherp.
Erg fijne lens..
Zou hem je zeker aanraden..
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 12:51 am
door Chris67
Ik heb ook de Tamron , erg tevreden met die lens .
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 3:28 am
door a vgastel
Je hebt ook 5jaar garantie vermits aangemeld .
En hij schijnt toch zeer goed te zijn ondanks het prijs verschil.
De bouw van de nikon en de tamron als je deze gaat bekijken dan zal je zelf wel het prijs verschil in kunnen vullen.
http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1339" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 7:17 am
door Pjerry
Super tevreden met mijn Tamron 70-300 VC. Erg scherpe platen (geen vergelijk met de 55-200mm, de 55-200 is bij mij altijd erg soft geweest, sorry Bert (BvD) ) en de bouwkwaliteit is ook prima.
Voordat ik besloot behoorlijk wat testen gelezen (ik zat voor hetzelfde dilemma). Telkens kwam de Tamron er beter uit. Enige nadeel is de werking van de VC, die doet een beetje vreemd, als je Nikon gewend bent. Maar hij stabiliseert wel en dat is toch de bedoeling. Een enkele keer kun je merken dat het een third party lens is (hoewel mijn body denkt dat de Nikon 70-300 erop zit

). Dat merk ik aan het feit dat de camera soms afdrukt als er niet goed scherp is gesteld (en dan bedoel ik echt OOF), dat is me nog nooit met een Nikon lens overkomen.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 12:12 pm
door a vgastel
Pjerry schreef:Super tevreden met mijn Tamron 70-300 VC. third party lens is (hoewel mijn body denkt dat de Nikon 70-300 erop zit

). Dat merk ik aan het feit dat de camera soms afdrukt als er niet goed scherp is gesteld (en dan bedoel ik echt OOF), dat is me nog nooit met een Nikon lens overkomen.
Is dit niet op te lossen met af/on.
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... hilit=+d90" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 12:34 pm
door Pjerry
a vgastel schreef:Pjerry schreef:Super tevreden met mijn Tamron 70-300 VC. third party lens is (hoewel mijn body denkt dat de Nikon 70-300 erop zit

). Dat merk ik aan het feit dat de camera soms afdrukt als er niet goed scherp is gesteld (en dan bedoel ik echt OOF), dat is me nog nooit met een Nikon lens overkomen.
Is dit niet op te lossen met af/on.
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... hilit=+d90" onclick="window.open(this.href);return false;
Ik denk het niet. De mechaniek verandert niet door AF-on. Plus dat ik het zowel een keer heb meegemaakt met LV als met gewoon AF-S.
Er is blijkbaar in sommige situaties (ben er absoluut niet uit wanneer) een mis-communicatie lens-body. Ik maak er me ook niet druk om, want het komt maar heel erg weinig voor. Daarenboven is de 24-70 mijn vaste lens op de D7000 en staat de Tamron meestal op de D40. Volgens mij kan ik op de D40 geen AF-on instellen (zou ik na moeten kijken). Ik fotografeer nooit met AF-on, maar na alles wat ik er van gelezen heb ga ik het wel eens kijken of het voor mij voordelen heeft.
Eén leuk stukje heb ik ergens gelezen (CambridgeinColour) om het bij macro te gebruiken, maar of dat echt scherpe platen op gaat leveren? (Die techniek is met Af-on scherp stellen. Dan OOf gaan en het object heel langzaam naderen met de ontspanknop ingedrukt. Als hij dan in focus komt drukt hij af.)
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 07 2012 10:31 pm
door Zwarte
Nooit geen enkel probleem met deze lens gehad op geen enkele wijze. Werkt Perfect op mijn D7000.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: za okt 13 2012 10:52 pm
door IAMsterdam
Ik heb geen ervaring met de Tamron maar ben wel zeer tevreden met de Nikon. Zowel op mijn D5000 als op de D7000. Perfecte foto's, echt waar voor zijn geld wat mij betreft. Als ik alle tests nalees en ervaringen denk ik echter dat je met beide lenzen wel tevreden zal zijn. Vraag is dan vervolgens welk gewicht die 150 euro in de schaal gaat leggen.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: za okt 13 2012 11:31 pm
door André
Ik heb de Nikon 70-300 VR gehad en die was het altijd "net niet", vooral boven de 200mm echt vreselijk soft en wollig. Sinds een half jaar de Nikon verkocht en nu de Tamron en dat is voor wat hij kost echt een super objectief. Het kan natuurlijk best zijn dat mijn Nikon een wat minder goed exemplaar was, want ik lees ook erg goede berichten over de Nikon, maar ik zou voor de Tamron gaan.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 14 2012 8:47 am
door 3100
André schreef:Ik heb de Nikon 70-300 VR gehad en die was het altijd "net niet", vooral boven de 200mm echt vreselijk soft en wollig. Sinds een half jaar de Nikon verkocht en nu de Tamron en dat is voor wat hij kost echt een super objectief. Het kan natuurlijk best zijn dat mijn Nikon een wat minder goed exemplaar was, want ik lees ook erg goede berichten over de Nikon, maar ik zou voor de Tamron gaan.
Ik bezit ook de nikkor 70-300mm en ik heb dit probleem totaal niet, die van mij blijven scherp tot 300mm.
Maar het verschil tussen tamron en nikkor is niet, maak een keuze waar je je eigen goed bij voelt,
welke keuze je je maakt je zal er sowieso geen spijt van krijgen zijn beide goede lenzen.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: zo okt 14 2012 8:58 am
door Pjerry
Pjerry schreef:Een enkele keer kun je merken dat het een third party lens is (hoewel mijn body denkt dat de Nikon 70-300 erop zit

). Dat merk ik aan het feit dat de camera soms afdrukt als er niet goed scherp is gesteld (en dan bedoel ik echt OOF), dat is me nog nooit met een Nikon lens overkomen.
Hmmm, ik denk dat het aan mijn D7000 ligt. In A'dam had ik het nl. ook met mijn 24-70 mm. Ik kom hier nog wel op terug.
Op de Military mooie foto's mee geschoten, alleen de AF wel wat traag onder dit soort omstandigheden.
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: di nov 13 2012 5:00 pm
door Oldtimer
Ook ik twijfel tussen de Nikon en de Tamron. De Nikon 70-300 mm is een full frame lens. Hoe zit dit met de Tamron 70-300 mm F/4-5.6 Di VC USD ?
Bij Nikon is dit duidelijk omdat op niet full frame lenzen DX is vermeld. Hoe zit dit met Tamron ?
Re: Nikon of Tamron 70-300mm
Geplaatst: di nov 13 2012 5:09 pm
door jan
Oldtimer schreef:Ook ik twijfel tussen de Nikon en de Tamron. De Nikon 70-300 mm is een full frame lens. Hoe zit dit met de Tamron 70-300 mm F/4-5.6 Di VC USD ?
Bij Nikon is dit duidelijk omdat op niet full frame lenzen DX is vermeld. Hoe zit dit met Tamron ?
Kijk hier maar voor de info:
http://issuu.com/interwritelearning/doc ... =%23222222
Maar bij Tamron is de codering als volgt:
-
Di voor zowel FX als DX;
-
Di II voor alleen DX.