Pagina 1 van 1
Purple waves
Geplaatst: di okt 09 2012 11:35 pm
door Marcel_
Gebruik gemaakt van de ND110 filter. zelf niet geheel tevreden, omdat de lucht er steeds te overbelicht uitkomt moest ik 2 verschillende foto's maken. Misschien maar een grijsverloopfilter erbij aanschaffen voor de lucht. Iemand tips?

Re: Purple waves
Geplaatst: di okt 09 2012 11:43 pm
door bartv70
Fraaaaaaaaaaaaaaai
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 9:19 am
door rvanderaalst
Heel mooi!!
Gr Ruud
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 10:13 am
door Peter
Ik heb geen tips
Met dit resultaat zou ik meer dan tevreden zijn.

Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 10:54 am
door drnjstj
Ik heb de filter ook, ik herken het paarse dat door het filter veroorzaakt wordt, kan mooi zijn, maar ik zou het zeker even verwijderen in de nabewerking.
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 11:51 am
door Wiljo
Resultaat mag er zeker zijn, je zou ook nog eens wat kunnen experimenteren met onderbelichten in combinatie met het ND110 filter.
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 7:00 pm
door Schoonderbeek
Mooi hoor Marcel, vind er niks verkeerds aan.
Jammer dat er geen exif gegevens bij staan, op hoeveel sec heb jij deze gemaakt ?
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 9:05 pm
door weimaraner
Mooie plaat!
Bij lange sluitertijd platen van de zee gebruik ik zelf vaak een grijsverloopfilter in combinatie met de ND110. Het is wel even pielen; filterhouder met grijsverloopfilter plaatsen, filter op de juiste hoogte schuiven (heb vierkante grijsverloopfilters) en dan het geheel er weer af halen (voorzichtig zodat de positie van het verloopfilter niet verandert). Dan het ND110 filter plaatsen en daarna de filterhouder met verloopfilter er voorzichtig weer op schroeven.
En er dan soms bij het afdrukken achter komen dat de camera nog op AF stond waardoor je weer opnieuw kunt beginnen...
Maar twee lange sluitertijd opnames met verschillende belichting combineren lijkt me ook moeilijk. Door de beweging in de lucht zullen beide opnames toch een verschillende wolkenstructuur gehad hebben?
Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 9:51 pm
door Marcel_
Klopt helemaal daarom heb ik met deze plaat ook gewacht tot het redelijk ver in blue hour was zodat ik de lucht in 1x kon schieten. Het was toen wel zo donker dat ik een 2e foto moest maken voor het strand met de paaltjes, maar die bewegen gelukkig niet.
Bedankt voor je commentaar

Re: Purple waves
Geplaatst: wo okt 10 2012 10:49 pm
door Sharkey
Ik heb de volgende truc eens gelezen van een landschap fotograaf die ook vaak een ND110 filter gebruikte.
Om extra doordrukken van de lucht voor elkaar te krijgen waaierde hij met zijn hand gedurende een x aantal seconden op en neer vlak voor het filter, van boven tot ongeveer waar hij dacht dat de horizon ongeveer begon.
Dit zal wel enige oefening vergen en is ook afhankelijk van je sluitertijd, het word lastig waaieren bij een sluitertijd van 2 seconden
Een alternatief is, mocht je vierkant ND filter over hebben, om dit filter gedurende een x aantal seconden halverwege voor de ND110 filter te houden en daarna weg te halen.