Pagina 1 van 2

Rondje IJsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 10:16 am
door Vincent
Het lijkt al weer zo lang geleden (tweede helft van september) maar toen ik gisteren weer door de foto's van onze IJsland foto's bladerde kreeg ik ineens een enorme drang om deze foto's te delen. :wink2: Dus hieronder een kleine selectie van een rondje IJsland in 2 weken.

Ze zeggen altijd dat je in IJsland niet moet zoeken waar je heen gaat maar welke dingen je overslaat. Dat is zeker zo, en ervaarde ik bij het uitzoeken van de foto's die ik hier wilde tonen ook. Dus het zijn er ietsje meer geworden dan gebruikelijk is...



1. Blue Lagoon, niet aan te ontkomen als echtelijke wederhelft mee is
Afbeelding

2. Geysir, naast de bekende grote geiser bevinden zich hier meerdere warmwaterbronnen
Afbeelding

3. Gullfoss, de grote waterval uit de Golden Circle
Afbeelding

4. Skalholt, mooie patronen in de aarde bij zonsondergang
Afbeelding

5. Skogafoss,
Afbeelding

6. Vatnajökull National Park
Afbeelding

7. Skeiðarársandur, bielzen van een verwoeste brug herinneren aan de vloedgolf na de vulkaanuitbarsting in 1996. Omdat de meeste vulkanen in IJsland bedekt zijn door een gletsjer is de schade door het smeltende ijs vaak vele malen groter dan de schade door vuur en as.
Afbeelding

8. Svartifoss, waterval omringd door basalt kolommen
Afbeelding

9. Skeiðarársandur, IJslanders kijken uit over de grote zwarte vlakte van de Skeiðarársandur
Afbeelding

10. Jökulsárlón, het bekendste en grootste gletsjermeer in IJsland
Afbeelding

11. Holmur, oprit naar het Farmhouse in Holmur met op de achtergrond 2 tongen van de Vatnajökull gletsjer
Afbeelding

12. Noorderlicht - Útnyrðingsstaðir
Afbeelding

13. Dimmifjallgardur
Afbeelding

14. Dettifoss, is 44 meter hoog en ruim 100 meter breed, en is wat waterverplaatsing betreft de krachtigste waterval van Europa
Afbeelding

15. Namaskard, actief cheothermisch gebied met kokende modder en rokende aarde.
Afbeelding

16. Sheep Roundup, half september worden de schapen die de zomer los rondlopen terug naar de wei gebracht.
Afbeelding

17. Road 87
Afbeelding

18. Mývatn, scheurende en rokende aarde, een land dat letterlijk in beweging is!
Afbeelding

19. Hofsós - Basaltformaties aan de kust
Afbeelding

20. Hraunfossar, gewoon omdat die herfstkleuren zo mooi waren
Afbeelding



Bedankt voor het kijken

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 10:44 am
door Frankie
Prachtig ! Zorgt voor veel verlangen hier om weer een keer terug te gaan naar IJsland, met name o.a. 13, 14, 17, 18.... Super dat je het noorderlicht hebt gezien en hier zo'n mooie kleuren laat zien. Heel gave gevarieerde serie.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 10:49 am
door DannySan
Wow... ik zou zó de (foto)rugzak omdoen en die kant opgaan; wat een briljant mooi land en mooie, diverse en ruige natuur!

Mooie serie foto's hoor, voor mij vallen nummer 3 (waterval met lánge sluitertijd), nummer 9 (surrealistisch mooi) en nummer 12 (noorderlicht, offcourse) echt op.
Jaloers dat je daar zo'n mooie serie kon maken!

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 11:17 am
door Cees
Prachtige serie! Zou er ook zó naartoe willen.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 11:42 am
door Johan v. V.
Wauw!! Wat een prachtige platen en wat een prachtig land. Ik ben blij dat je de drang om er wat van te delen niet hebt kunnen weerstaan. Van mij mag je er nog wel wat plaatsen.
De lijst met landen waar ik nog eens naartoe wil is wéér langer geworden.

Overigens, foto 4 zou in de weekopdracht geen slechte beurt maken! :wink:

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 12:13 pm
door BBW
Prachtige en verzorgde serie, mijn complimenten nummer 4, 12 en 14 zijn hele mooie platen!
Rond welke periode ben je naar IJsland geweest en hoelang?

Misschien een beetje muggeziften maar 8 & 9 zijn overbelicht en bij 19 komt het gradatiefilter niet mooi uit de verf...

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 12:37 pm
door mqaa
Wow! Geweldige foto's van een geweldig land.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 1:39 pm
door Myriad
Heel mooi! Als ik de kans krijg, dan moet ik dit land echt eens gaan bewonderen.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 2:08 pm
door Marja
Wat een mooie foto's zijn dat!

Vooral nummer 12 is erg mooi.

Groet

Marja

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 2:44 pm
door drnjstj
Klasse foto's, zeer gevarieerd.
Prachtig land, kan zo in een promotiefolder voor IJsland!

Alleen soms iets te veel saturatie naar mijn mening.
Maar dat is persoonlijk. :-)

En inderdaad WOW wat is foto 12 uitzonderlijk.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 2:45 pm
door peter1802
Schiterende foto's .Wij hebben IJsland in 2009 rondgereden in 3 weken dat was in de zomer. Dus somige van deze foto's zijn ons bekent. Heel mooi dat je het noorderlicht hebt kunnen aanschouwen. Dit staat nog op het verlanglijstje.

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 2:57 pm
door JacTrum
Deze serie geeft je de onbedwingbare behoefte daar ook eens te gaan kijken. Prachtig! Waarvoor complimenten!

Re: Rondje Ijsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 3:11 pm
door Vincent
Dank voor alle reacties :mryellow:

BBW schreef:Prachtige en verzorgde serie, mijn complimenten nummer 4, 12 en 14 zijn hele mooie platen!
Rond welke periode ben je naar IJsland geweest en hoelang?

Misschien een beetje muggeziften maar 8 & 9 zijn overbelicht en bij 19 komt het gradatiefilter niet mooi uit de verf...
Wij zijn de laatste twee weken van september geweest. Dat is buiten het seizoen dus wel iets om rekening mee te houden op de toeritische plaatsen. Gelukkig doet natuur niet aan hoog en na seizoen :wink:


8 lijkt me niet overbelicht, wellicht in post iets teveel opgelicht? 9 was een van de dagen met 'te' mooi weer. Midden op de dag met vrijwel geen wolken en de zon hoog aan de hemel blijft best een uitdaging om de luchten te redden zonder teveel te verliezen in de voorgrond. Foto 19 geeft de 'bekende' kleurshift van goedkopere filters, en teveel verschil in helderheid van de lucht om het echt goed erop te krijgen. Vond het toch wel iets hebben.

update: foto iete eerder gemaakt en verder naar rechts gedraaid was minder helderheidsverschil in de lucht en kon ik zonder ND grad af.

21. Hofsós - Basaltformaties aan de kust
Afbeelding
drnjstj schreef:Klasse foto's, zeer gevarieerd.
Alleen soms iets te veel saturatie naar mijn mening.
Maar dat is persoonlijk. :-)
Ik houd altijd wel van goed contrast en saturatie maar kreeg zelf ook de indruk bij enkele foto's iets te ver te zijn gegaan nadat ik ze elders dan thuis bekeek. Daar lijkt alles prima. Ik moet dus nodig eens naar de kalibratie van mijn beeldscherm kijken :wink2:

Re: Rondje IJsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 7:56 pm
door weimaraner
Zo, je hebt in ieder geval niet stil gezeten.
Mooie platen met fijne kleuren en aandacht voor compositie, een plezier om naar te kijken.

Re: Rondje IJsland

Geplaatst: wo nov 07 2012 8:49 pm
door TriGGeR
Gaaf !
... om stil van te worden... wat kan de natuur op deze planeet toch mooi zijn !

Wijnand 8)