Pagina 1 van 1

Darktable 1.1

Geplaatst: ma nov 26 2012 8:07 pm
door ArieVerbeek
Vandaag is Darktable 1.1 uitgebracht.
Voor fotografen die onder Linux willen werken is dit zeker de moeite van het proberen waard.
Voor de nieuwe features zie http://www.darktable.org/2012/11/releas ... table-1-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zelf gebruik ik het nu 2 jaar een ben zeer tevreden met het resultaat. Het doet naar mijn mening niet onder voor andere RAW-processors.
Een 64 bits systeem met voldoende geheugen wordt wel aanbevolen om er soepel mee te kunnen werken.
Er is ook een versie die op een MAC draait.
Groetjes,
Arie

Re: Darktable 1.1

Geplaatst: ma dec 10 2012 6:28 pm
door Frank K
Ik heb de mac versie gedownload en gebruikt. Ben behoorlijk onder de indruk moet ik zeggen. Als je iets legaal gratis zoekt is dit zeer de moeite waard.
https://github.com/darktable-org/darktable/downloads


Gr.
Frank

Re: Darktable 1.1

Geplaatst: ma dec 10 2012 7:25 pm
door Patrick
ArieVerbeek schreef:Het doet naar mijn mening niet onder voor andere RAW-processors.
Met welke programma's heb je het vergeleken?

Re: Darktable 1.1

Geplaatst: ma dec 10 2012 8:40 pm
door Frank K
Patrick schreef:
ArieVerbeek schreef:Het doet naar mijn mening niet onder voor andere RAW-processors.
Met welke programma's heb je het vergeleken?
Persoonlijk heb ik ervaring met Camera Raw (PSE) en ViewNx. Naar mijn mening is Darkroom uitgebreider dan beide genoemde programma's. Op dit moment is er helaas geen Windows uitvoering!

Gr. Frank

Re: Darktable 1.1

Geplaatst: wo dec 12 2012 2:11 pm
door ArieVerbeek
Darktable kun je vergelijken met programma's zoals Ligthroom, CaptureNX2 enz. en is bedoeld voor het ontwikkelen van RAW files. De mogelijkheden zijn vergelijkbaar. De leercurves voor al dit soort programma's zijn nogal stijl. Je kan niet even snel een programma uitproberen en dan een oordeel vellen.

Darktable werkt in 4 modes :
1. Ligthtable om de files te importeren/exporteren, beoordelen exif aanpassen enz.
2. Darkroom mode om de foto's te ontwikkelen.
3. Tethering de camera via de computer aansturen.
4. Map om GPS informatie toe te voegen.

In de Darkroom mode heb je 48 modulen ter beschikking om je foto te bewerken. Met Darktable kun je geen lokale bewerkingen uitvoeren zoals met Ligthroom (dus geen aanpassing penseel) Er is wel een soort klone tool om kleine ongerechtigde heden zoals stof/puntjes/vogels te verwijderen. Daarnaast kun je door gebruik te maken van conditional blending maskers maken zodat bewerkingen op een gedeelte van de foto worden uitgevoerd. De Equaliser is een module die zover ik weet uniek is een zeer veel mogelijkheden heeft. Op de blog http://www.darktable.org/category/blog/" onclick="window.open(this.href);return false; kun je artikelen vinden over de diverse modulen. Een nieuwe ontwikkeling is bijv. http://www.darktable.org/2012/12/profil ... ton-noise/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Installeren zie http://www.darktable.org/install/" onclick="window.open(this.href);return false;
Handleiding zie http://www.darktable.org/usermanual/index.html.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Groeten,
Arie