Pagina 1 van 1

Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 6:13 pm
door mazinho
Ik heb ooit mijn SB400 verkocht en daar altijd spijt van gehad. Een paar maanden terug kocht ik bij Mediamarkt een showmodel - de verkoper liet in de winkel zien dat hij werkte. Gisteren kreeg ik hem niet aan de praat. De batterijen die de verkoper er i de winkel in had gedaan, zaten er nog in en een ervan lekte. Met nieuwe batterijen krijg ik hem dus niet aan.

Wat kan ik het beste doen?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Re: Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 6:17 pm
door Skippy
Contacten voorzichtig proberen te reinigen en hopen dat er verder niets defect is. En voortaan batterijen uit de flitser halen als je deze niet gebruikt.

Re: Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 6:30 pm
door mazinho
Waarmee reinig ik ze?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Re: Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 7:04 pm
door Skippy
Met een houtje (ijsstokje ofzo). Heel hardnekkige corrossie voorzichtig met een plat schroevendraaiertje..

Re: Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 8:10 pm
door Jasper
of met een koperen/messing (tandenborstel formaat) borstel.

Afbeelding

Re: Defecte SB400

Geplaatst: za dec 01 2012 9:14 pm
door CaptainHook
Geoxideerde contactpuntjes zijn veilig te reinigen met een gumpotlood! Dan kun je als het ware de oxidatie er af gummen. En na de gumactie voorzichtig het gum-schraapsel eruit kloppen/vegen/zachtjes wegblazen.

Zeker geen agressieve contactsprays gebruiken! Die dringen veels te ver door in de behuizing...

Re: Defecte SB400

Geplaatst: zo dec 02 2012 1:19 pm
door JacTrum
Ik heb er even naar gezocht: ik gebruik de Hama Batt.kont.reiniger 5629. Een glasvezelstift waarmee je perfect contacten kunt reinigen. Zie http://www.hamaholst.nl/NL/35224/speciaal-cleaners.html" onclick="window.open(this.href);return false;.

Re: Defecte SB400

Geplaatst: zo dec 02 2012 1:37 pm
door gijs sandberg
Beste Niels,
Niet moelijk doen als hierboven gesuggereerd wordt.
Gewoon een vochtig wattenstaafje.
Als de corrosie recent is moet deze kunnen oplossen.
Alternatief: terug naar de winkel, maar verwacht dar niet te veel van.
Aan de andere kant: een SB-400 kost niet veel , wellicht is het de reiskosten niet waard.
Groeten, GIjs

Re: Defecte SB400

Geplaatst: zo dec 02 2012 10:02 pm
door mazinho
Allemaal ontzettend veel dank!
Ik ben vanmorgen aan de slag gegaan met een houten spateltje en daarna met een microschroevendraaier; mijn contacten zijn schoon (schoner) en de flitser gaat weer aan!

In het vervolg start ik met een gumpotlood, lijkt me een veilige manier.

Nogmaals dank allen!


Sent from my iPad using Tapatalk HD