Pagina 1 van 1

Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 5:30 pm
door gonzaleslut
Dag allemaal/

Ik ben in het bezit van een Nickon D31OO/

Ik wil de functie scherpstelling vergrendelen toepassen via de Knop AE_L/AF_L/
Wanneeer ik deze functie instel en dan de Knop AE_L/AF_L indruk dan zie ik het icoontje niet nadat ik heb scherpgesteld en deze knop heb indruk;

Wanneer ik de andere functies( vb scherpstellen en verlichting vergrendelen) aan deze knop toewijs dan zie ik wel het icoontje AE_L door de zoeker:
Wat doe ik verkeerd,?

Alvast van harte bedankt voor de reacties.

Groeten.

Lut

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 5:51 pm
door a vgastel
zie blz 61 -80-146 handleiding

http://blog.arcanedomain.com/2010/10/ds ... or-anyway/" onclick="window.open(this.href);return false;
zie dit
topic

http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 35&t=42317" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 12#p553512" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 6:20 pm
door gonzaleslut
Dag :

Bedankt voor de reactie.
Op pag 6O staat de uitleg over de scherpstelling vergrendelen/
Ik wijs deze functie toe an de AE_L knop/(via instelling knoppen)
Wanneer ik scherp stel en dan deze knop indruk dan zie ik het AEL icoontje niet in de zoeker.
Dan is deze functie niet geactiveerd?

Wanneer ik vb de functie scherpstellen en belichting vergrendelen toewijs dan zie ik wel het icoontje in de zoeker;

Of verschijnt er bij de scherpstelvergrendeling géén icoontje in de zoeker ,?

Groeten.

Lut.

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 7:10 pm
door Léon Obers
gonzaleslut schreef: Wanneer ik scherp stel en dan deze knop indruk dan zie ik het AEL icoontje niet in de zoeker.
Dan is deze functie niet geactiveerd?
De handleiding opvolgen wat eerder hier is aangegeven op welke pagina's.
Op blz. 60 wordt tevens verwezen naar iets wat er op blz. 80 staat. Daar staat dan bovenaan bij hoofdstuk 1:
"Merk op dat vergrendeling automatische belichting niet beschikbaar is in de stand "Auto" of "flitsen"."

Het zou me niet verbazen als je nu net die instellingen gebruikt. Dan werkt het dus niet volgens de gebruiksaanwijzing.

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 7:22 pm
door a vgastel
Dat klopt keek net op het forum.
Nog een goed uit einde ,leon.

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 8:17 pm
door gonzaleslut
Dag allemaal.

Bij de scherpstelling vergrendelen werk k niet in automatische stand.
Ik werk met de standen P S A M.

Mijn vraag is als volgt/

vb. A stand
scherpstelstandAF_S
AF veldafstand enkelpunt AF
lichtmeting Matrix
Actieve D Lighting aan .
Je stelt via de instelling knoppen de scherpstelling vast voor de AE_L/AF_L knop in.

Daarna scherpstellen(knop half indrukken) dan zie je een bolletje links door de zoeker.
Dan de knop AE_L/AF_L indrukken...

Zie je dan een symbool in de zoeker die je aan geeft dat de knop AE_L/AF_L actief is?

Als ik dit hier doe dan zie ik niks verschijnt (geen lettersl) in de zoeker.

Ander vb.Wanneer ik de knop de functie geef van belichting en scherpstelling te vergrendelen dan zie ik in de zoeker het volgende:AE_l


Tevens bij al die instellingen wa deze knop betrefd zie ik letters behalve bij die ene functie veranderd er niks
Vandaar mijn vraag.

Groeten. en bedankt voor de reactie

Lut

Re: Scherpstelling vergrendelen/

Geplaatst: za dec 29 2012 10:14 pm
door Léon Obers
Ik heb geen D3100, maar op zichzelf is de weergave van een icoontje in de zoeker toch niet belangrijk?
Je kunt simpelweg controleren of de focus en belichting wel of niet vergrendelt wordt. Druk de knop AE-L/AF-L in, houd het vast, draai de camera naar een totaal andere kant met andere omstandigheden en afstand, en met het resultaat van een opname weet je of de focus en belichting zich wel of niet hebben vastgehouden.