Pagina 1 van 1

Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 10:16 am
door double-p
Tips gevraagd.
Voor safari gaat er meer foto-spul mee dan normaal, dus heb ik eigenlijk een grotere tas nodig. Liefst een rugtas, maar hoeft niet per se.

Aangezien we veel in jeeps zullen zitten en weinig zullen lopen is het draagcomfort niet ontzettend belangrijk. Enige voorwaarden zijn handbagage-maat en beschermend naar apparatuur.

Dit moet er ongeveer in: 1 a 2 bodies (hangt af van of de nieuwe D7000 op tijd op de markt komt), 18-200, 80-400, 50mm, 10-24, flitser, wat los spul en een monopod.

Iemand tips? Tweedehands is absoluut prima, richtprijs is < 50,-

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 10:26 am
door Riemke
Informeer eerst even bij de maatschappij waarmee je vliegt naar het gewicht aan handbagage wat je mee mag nemen.
Dat kan nog wel eens verschillen :D

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:00 am
door Skippy
Tja, je budget is wel heel laag, niet echt in verhouding tot de kosten van een safari ... Ik zou dan maar een stevige maar goedkope tas op de markt kopen, en wat stukken foam. Laag foam op de bodem, de rest op maat knippen voor een vakindeling en klaar ben je. Wel een tas die in het midden opent zodat de tas minder risico heeft op omvallen en je dure fotospullen op de bodem van de jeep belanden. Veel plezier alvast!

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:01 am
door Hans Braakhuis
Kijk eens op deze website: http://www.cambags.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Klik bijvoorbeeld boven aan deze site op je voorkeur en dan kun met het linker venster een merk uitzoeken. In de beschrijving zie je zo wat er al niet in past. Ook andere merken worden genoemd. Je ziet ook meerdere foto’s.

Op http://www.taschenfreak.de/" onclick="window.open(this.href);return false; met veel foto´s van heel veel verschillende tassen en rugzakken.
Kijk eens naar een ThinkTank Streetwalker. of een grote Lowe Pro Classified.

En lees http://home.planet.nl/~braak117/Aanscha ... rugzak.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:02 am
door yzf1kr
double-p schreef: richtprijs is < 50,-
http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/17228340/" onclick="window.open(this.href);return false;

Afbeelding

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:14 am
door CaptainHook
Tja, vijftig piek is wel errug weinig.

Regelmatig komen er degelijke tweedehands rugzakken voorbij op de diverse sites.
Zo heb ik zelf afgelopen jaar een Kata HB207 van iemand overgenomen voor 150 piek.
Afbeelding
Zelfs uit te breiden met eventueel een trolley gedeelte.

Maar, idd, VOORAF checken wat het toegestande on-board formaat van je handbagage is. Je wil namelijk niet bij de gate staan en dan discussies krijgen hierover en het risiko lopen dat je tas met kostbare spullen alsnog het ruim in gekwakt wordt... :(

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:30 am
door JvdKooij
Je zou eens kunnen kijken naar een Lowepro fastpack 350.
Dar zal het net inpassen als je het bovencompartiment ook gebruikt voor fotospullen en deze zijn wel eens te krijgen voor 50 euro.

Die krijg in ieder geval wel mee als handbagage.

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:33 am
door double-p
Ik weet dat 50 eu erg weinig is, maar niet geschoten, altijd mis. En inderdaad, een safari is duur, daarom probeer ik bij de rest van de uitgaven op te letten.

Handbagage lukt sowieso wel, we vliegen KLM en met de frequent flyer pas doen ze nooit moeilijk ;)

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:42 am
door Milo
Ga eens naar een dump zaak, en gebruik een kleinere duffelbag ofzo.
Zelf gebruik ik mn Domke F2 als handbagage tas.

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:43 am
door frankreiz
Ik zou niet bezuinigen op een tas, als je op safari gaat. Je apparatuur heeft veel te lijden onder vaak extreme omstandigheden, dus zal extra beschermd moeten worden tegen...
-Het Afrikaanse stof/zand (goed afsluitbaar)
-Extreme stortbuien (regenhoes)
-Bumpy roads (voldoende schuimvulling)
-Onverwachte gasten (stevige draagriem)

Dit op basis van mijn eigen ervaringen van enige bezoekjes aan Kenya.

Afbeelding

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: do jan 03 2013 11:53 am
door double-p
Ik ga het eerst maar eens in mijn eigen tas proberen, maar heb er een hard hoofd in met de 80-400. Die moet nog aangeschaft worden. En er gaat tegen het stof een stofzak mee :)

Bedankt voor de tips tot dusverre!

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: za jan 05 2013 8:29 am
door R.o.b.
Ik heb sinds kort een rugzak van het merk Kata en ben daar erg blij mee.Veel bergruimte en je kunt de zak op vele manieren indelen. Geschikt voor links en rechtshandigen. kijk eens op de site http://www.kata-bags.us" onclick="window.open(this.href);return false;
Toevallig staat er een op markplaats !

Met vriendelijke groet, Rob

Re: Grote tas, niet te duur

Geplaatst: za jan 05 2013 9:28 am
door Matthieu
Ik heb verschillende keren in Azie met de stealth reporter AW400 van lowepro rondgezeuld.
Goed bestand tegen stof, regenhoes en prettig te dragen door de brede band
Tevens van boven te opnen zodat je niet telkens de hele flap moet openen om er spullen uit te halen
Er zijn vverschillende maten. Kijk op lowepro site.

Edit: zoals Riemke al noemde... Deze tas kon gewoon mee als handbagage.

Nieuw ca 120 - 150 euro

Afbeelding

Toevallig zag ik een op marktplaats (85 euro)

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en ... -euro.html

Succes met je reis en tas

Matthieu