Pagina 1 van 1
Studio flitsset aanschaf help
Geplaatst: zo jan 06 2013 7:38 pm
door Tessie2401
Hoi allemaal,
Ik wil een simpel flitssetje aan gaan schaffen voor studiowerk. Ik dacht aan het merk falconeye.Nu ben ik een echte leek op dit gebied en heb ik geeen idee wat ik allemaal moet hebben.. Kunnen jullie me misschien helpen daarmee? Ik wilde dit setje kopen;
http://www.cameranu.nl/nl/studio-hardwa ... 3204_8284/" onclick="window.open(this.href);return false;
Groetjes Tess
Re: echte leek
Geplaatst: zo jan 06 2013 7:50 pm
door gijs sandberg
Beste Tess,
Ik vind mezelf geen expert, maar je kan beginnen met het zoekwoord flitsset op dit forum.
Er worden vele vragen over gesteld.
Groeten, Gijs
Ik keek even naar de link die je opgaf, zonder iets over die fabrikant of leverancier te willen melden denk ik : dat moet wel goedkoop plastic zijn.
Re: Studio flitsset aanschaf help
Geplaatst: zo jan 06 2013 9:36 pm
door weimaraner
Zoals Gijs al zegt is het door jou aangehaalde setje inderdaad goedkoop plastic - ik heb zelf precies dezelfde set.
Voor dat geld moet je ook niet al teveel verwachten.
Voor mij was de keuze simpel. Ik wist absoluut nog niet of portret/flits fotografie wel iets voor mij was en wilde er dus in eerste instantie ook niet teveel geld aan uitgeven. Heb toen de door jou aangehaalde set aangeschaft en ik heb er geen moment spijt van gehad. Heb de set nu drie jaar en heb er al heel veel plezier van gehad en ontzettend veel shoots mee gedaan. Voor in mijn woonkamer"studio" is het vermogen genoeg, zeker als ik met witte achtergrond fotografeer. Wil je echter met een zwarte achtergrond gaan werken en full-body portretten maken dan denk ik dat je al gauw wat vermogen tekort gaat komen.
En er zijn nog een paar beperkingen:
- Vermogen kan slechts tot 1/8e terug geschroefd worden. Met vol open diafragma (bijvoorbeeld f2.

heb je zelfs op 1/8e vermogen soms al teveel licht.
- Het is plastic en leent zich dus wat minder voor gesleep van hot naar her. Ik werk er zelf alleen thuis mee en heb er nog geen problemen mee gehad.
Maar verder gewoon een hele complete en goed werkende set voor weinig geld. Ik heb er nog steeds veel plezier van.
Re: Studio flitsset aanschaf help
Geplaatst: zo jan 06 2013 11:54 pm
door Jaap Driest
Dag Tess,
Ik heb ook een set van Falcon Eyes. Om mee te beginnen is die prima. Voor huiskamerstudiowerk meer dan genoeg vermogen. Zorg dat je er een goede triggerset bij koopt. Daar heb ik ook een goeiekopie genomen, en die laat nogal eens afweten. Op mijn werk heb ik duurdere sets van Elinchrom. Tuurlijk die zijn beter, maar ook heel veel duurder. Ik zou zeggen: gewoon doen.
Re: Studio flitsset aanschaf help
Geplaatst: ma jan 07 2013 12:42 am
door George Fennes
Tess wat is je budget?
Re: Studio flitsset aanschaf help
Geplaatst: ma jan 07 2013 11:30 am
door henkboekholt
Beste Tessie,
Het is natuurlijk allemaal mogelijk en je kunt met weinig ook beginnen, maar vaak, lees, heel vaak is goedkoop kopen niet altijd de beste keus.
Zelf gebruik ik een Lastolite studio set, de Lumen F400.
Je hebt wat meer vermogen en als je het leuk vind, dan weet ik zeker dat je al snel te kort komt met het setje wat je wilt gaan komen. Als opvullicht is het handig en het beperkt je tot het maken van portretten. Mensen helemaal op de foto kunnen zetten is vaak een groot probleem, gewoon omdat je te weinig vermogen hebt.
Keuzes met wat je wilt gaan doen, zou je vooraf moeten stellen en daar de flitsers op aan passen en niet anders om, die fout heb ik zelf des tijds ook gemaakt.
Als je een goede set wilt, dan is dit een hele mooie set om in te stappen en je hebt ook best wel wat vermogen dus.
Ook zijn er genoeg spullen voor bij te krijgen en dat werkt echt heel mooi en goed.
http://omnifoto.nl/product_detail.php?p ... umen8+f400" onclick="window.open(this.href);return false;
Ik denk, dan denk ik even hardop, het setje wat je op het oog hebt, dat je daar toch wel snel spijt van krijgt...
Groeten, Henk