Pagina 1 van 2
Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 9:36 pm
door Desiree van Os
Vandaag maar eens bedacht om kruiend ijs te fotograferen nu het nog kan. Dus auto in en karren maar richting Marken.
Had hier al vaker over gezien en gehoord maar nog nooit geweest.
Wat is dat een mooi iets om te zien zeg die hoge bergen ijs.
Hier een impressie.
1.

2.

3.

4.

5.

6.
Terwijl de drukte op de dijk toenam om dit schouwspel te aanschouwen.....
7.

8.
Was er toch een enkeling die lekker onverstoord zijn gangetje ging.
9.

Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 9:48 pm
door Johan v. V.
Een fraaie serie Desirée! Ik weet niet zo goed welke ik als favo zou moeten kiezen, maar nr. 2 gooit hoge ogen! (maar 3, 4, 5, 6 en 8 doen ook goed mee!)

Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 9:51 pm
door Arthur Wolff
Wat was dat voor een camera op foto 9?
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 9:55 pm
door plincky
Leuke foto's....
alleen jammer dat overal de horizon precies in het midden staat.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 10:07 pm
door JDPix
Mooie foto's Desiree. Ik vind dat foto 3 het kruiende ijs het beste weergeeft.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 10:21 pm
door Desiree van Os
Quarter schreef:Wat was dat voor een camera op foto 9?
Weet ik niet, deze man was zo geconcentreerd bezig dat ik hem niet durfde te storen.
Hij schoof wel een plaat achter in de camera maar haalde die er weer uit volgens mij voordat hij een foto gemaakt had.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 10:23 pm
door Desiree van Os
plincky schreef:Leuke foto's....
alleen jammer dat overal de horizon precies in het midden staat.
Ja is iets voor de volgende keer haha. Te druk bezig met onderwerp niet midden in foto te zetten dat ik horizon totaal vergeten ben

Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 10:39 pm
door Piepenholleke
Desiree van Os schreef:Quarter schreef:Wat was dat voor een camera op foto 9?
Weet ik niet, deze man was zo geconcentreerd bezig dat ik hem niet durfde te storen
Mogelijk een technische camera of (soort) platencamera. Model wijkt voor mij af van het gangbare. Vaak zit daar een balg tussen of het moet zijn dat de balg bij dit toestel in zijn geheel ingeschoven is en daardoor niet zichtbaar.

Deze afgebeelde camera is waarschijnlijk iets ouder dan waarmee de man op foto nr. 9 staat te fotograferen.
Door het wegschuiven van de plaat, komt het gevoelige, in de "donkere kamer" aanwezige, materiaal vrij voor belichting. Voor dit gevoelige materiaal is in het digitale tijdperk de beeldsensor in de plaats gekomen.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 10:56 pm
door Desiree van Os
@Piepenholleke
Heb de foto even uitgesneden en dan zie je dat hij verdacht veel lijkt op het plaatje wat jij hebt neergezet
*edit: foto verwijderd aangezien dit het onderwerp van dit draadje een beetje verdoezelt *
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 11:02 pm
door Robin
Fijne beelden,
Ga morgen vroeg eens kijken hoe het er bij ligt.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 11:10 pm
door Piepenholleke
De door mij aangehaalde balg komt duidelijk in jouw uitsnede van de foto naar voren Desiree. Balg zit tussen de frontplaat met objectief en de achterplaat met het gevoelige materiaal.
Vroeger waren dit glasplaten of vlakfilm met een lichtgevoelige emulsie. Dit zat in een (dubbelzijdige) cassette die achter op dit soort camera's werden geplaatst.
Ik weet niet hoe ver de techniek bij deze camera's is maar het zou ook mogelijk kunnen zijn dat deze cassette inmiddels is vervangen door een (grote) beeldsensor.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: ma jan 28 2013 11:28 pm
door Desiree van Os
Robin schreef:Fijne beelden,
Ga morgen vroeg eens kijken hoe het er bij ligt.
Ik hoorde zeggen dat de bewoners van de vuurtoren verteld hadden dat er vannacht windkracht 8 verwacht wordt dus het zou zomaar nog verder opgeschoven zijn.
Men had wat ik hoorde ook de mogelijkheid om tegen betaling met een bootje naar de andere kant van de toren te varen. Heb het bootje ook inderdaad met fotografen zien varen dus bij deze ben je geïnformeerd voor het geval dat.
Sorry dat ik geen draadje gemaakt heb in "wandelingen". Ik dacht dat jij geen vorstverlet meer zou hebben maar uit jou melding hierboven begrijp ik dat je misschien nog wel mee gekund had.
Maar dan nog...het kwam vanmorgen om 10 uur pas in me op
Veel plezier in ieder geval morgen
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: di jan 29 2013 12:04 am
door edrocket
Het was mooi.

Er waren drommen mensen, wat het eigenlijk ook wel weer leuk maakt om te fotograferen. Een eenzaam en maagdelijk Paard met smetteloos wit kruiend ijs krijg je op een doordeweekse zondag als deze niet. Toch mooi dat je een foto hebt gemaakt zonder mensen. No 2 is een reisgidsplaatje geworden. Leuk!
Ik ben er ook wel eens geweest met ijs, voor zonsopkomst. Dat moet nu helemaal mooi zijn geweest.
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: di jan 29 2013 12:10 am
door emdeklerk
Loopbodemcamera.
Analoog voor de fijnproever. (Of is dat dubbelop?)
Kan niet goed zien welk merk.
http://www.marktnet.nl/fotografie/profe ... 359607.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nl.wikipedia.org/wiki/Technische_camera" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Kruiend IJs Marken
Geplaatst: di jan 29 2013 9:57 am
door jettiny
Mooie serie hoor !!!
En inderdaad foto 2 is er een voor het boekje.
Vrgr
Tiny