Pagina 1 van 2

Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: za feb 09 2013 11:29 pm
door Djen
Ik twijfel tussen de D5200 en D90, maar ondanks dat de prijs (incl objectieven) voor de D7000 eigenlijk net wat te hoog is voor mij, overweeg ik deze ook!
De vraag is dus: D5200, D90 of D7000? En waarom?

Ik wil een goede keuze maken, en dan ook jaren vooruit kunnen! Ik leer nog steeds meer en meer en wil er ook mee gaan verdienen.
Ik heb er al veel over gelezen en opgezocht, maar kom er niet echt uit!
Wie kan mij vertellen wat de vóórs en tegens zijn van deze camera's?

En is de D7000 een grote stap verder dan de D90?
E ook belangrijk het gebruikers gemak!

Alvast enorm bedankt!

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 12:02 am
door breimer
om en goed advies te geven, is het wel zaak dat je iets meer verteld wat voor type fotograaf je bent.
wat wil je fotograferen , in welke omstandigheid.???
ben je iemand de graag alles automatisch doet?
wil je beperkt het heft in handen houden b.v. diafragma zelf altijd bepalen?
of wil je alles zef bepalen: sluitertijd, diafragma. iso, belichting enz??

heb je al ervaring? zo ja met wat voor camera?

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 12:26 am
door Djen
oké!

Ik fotografeer het liefst mens en dier! Veel portret...
Liefst buiten, maar ook binnen (nu iig nog zonder studio)
Doe nu nog veel automatisch en heb een Olympus E420 (niet zo'n heel goede camera) dus ga er in alle drie de gevallen enorm op vooruit!
Ik wil uiteindelijk de meeste dingen zelf gaan bepalen!

Heb ik je vragen zo voldoende beantwoord?

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 1:16 am
door George Fennes
Je budget is ook belangrijk.
En welke objectieven wil je erbij.
Je kan natuurlijk eerst de body kopen met een standaard objectief.
Dan zou ik de keuze laten vallen tussen de D90 en de D 7000.
Ik heb zelf de D90 en daar ben ik reuze tevreden over.
De D7000 ken ik niet nooit in handen gehad.
D90 heb je voor onder de 500 euro.
Lijkt me geen slechte keus.

Groetjes George

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 2:18 am
door JW17
Kijk naar de mogelijkheden van de drie modellen, zoek op internet naar tests, ervaringen van gebruikers hier en foto's die met de camera's gemaakt zijn.
Kijk dan naar juw budget en combineer dat met hoe de camera in de hand ligt. Dat was voor mij de doorslaggevende reden om (toen, drie jaar geleden) voor de D90 te kiezen.
Plan ook vooruit, als je jouw niveau wilt verhogen, zijn de objectieven ook van groot belang.

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 9:13 am
door pd5wve
Daarom vraagt Djen het hier. Hier heeft ze de gebruikers met al die toestellen.
Beste Djen ik heb zelf de D7000 een tijd geleden stond ik voor de zelfde keuze. Ik heb toen gekozen voor de D7000 omdat ik toch zoveel mogelijk uit de camera wil halen met slecht licht. en vooral dat bijna alles direct onder de knop zit. Zoals iso WB en nog meer. Bij de andere modellen moet je meer het menu in. Dit is lastig als je foto's wilt maken ipv je tijd verdoen om je camera in te stellen. En wat de D7000 ook heeft zijn snel funkties die je vooraf ingesteld heb om bvb een studio shoot te doen en de volgende keuze bvb buiten opnames. Dit heeft natuurlijk andere in stelllingen nodig en dan is het erg fijn omdat dmv 1 toets de camera in testellen. Dat was mijn voornaamste reden om deze camera te kopen en nog steeds geen spijt van.

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 11:29 am
door breimer
het eerste advies begint niet met wat je vraagt, maar m.i. niet geheel onbelangrijk.
vraag je ook af met welk objectief je wil beginnen.
de kitlens 18-55 vr zou ik niet nemen. redelijk goed, maar wel wat beperkt.
de 18-105 vr is een goede starter, breed inzetbaar , goede prijs kwaliteit verhouding, iets beter wel degenlijker is de 16-85vr maar die kost meer dan het dubbele.
begin b.v. met de 18-105 vr en ontdek dan wat je mist: meer tele? meer groothoek? meer kunnen spelen met scherpte diepte , Prime? makro?
een goed objectief bepaald nog meer dan de camera het resultaat van je foto :idea:

de camera :?:

ik zou net als anderen mijn eigen camera kunnen adviseren maar dat doe ik even niet, want wat voor mij geld hoeft voor jou niet te gelden.

Naast de door jou genoemde zou ik ook nog even de D5100 willen noemen voor 400 euro te koop, bied wellicht ruimte voor een iets duurder objectief?


aan de ene kant krijgen we dan de D5100,D5200
an daarnaast de D90 en D7000


De D5100 en D5200 hebben geen scherpstel motor in de body, wat je verplicht om af-s objectieven te kopen( van zowel nikon als andere merken)
hoeft geen probleem te zijn er zijn voldoende te koop, maar twedehands beperk je je wel.
daarnaast hebben deze camera's een instelwiel voor diafragma, sluitertijd e.d. wil je daarnaast iets regelen dan moet dat via het munu. door de meesten wat minder handig gevonden.
daarnaast hebben deze camera's wat minder technisch mogenlijkheden, b.v. je kunt er niet draadloos mee flitsen.
de D5100 is goed heeft de zelde sensor als de D7000, maar heeft 11 scherpstel punten die in de praktijk goed werken en goed te bedienen zijn.
de D5200 heeft een iets beter sensor en 39 scherpstelpunten, welke bij de D7000 nog wel eens voor onaangename verassingen zorgt. maar waarschijnlijk bij de D5200 venieuwd en verbeterd is.
beide body's hebben een klap baar lcd scherm wat bij moelijke omstandigheden handig kan zijn.

Gezien jou doorgroei wensen zou ik jou eerder de D90 of De D7000 willen adviseren.

Deze hebben een scherpstelmotor in de body waardoor je veel meer objectieven kunt gebruiken, twee instel wieltjes gebruikvriendelijk, en duidelijk veel meer technische mogenlijkheden.ook een lcd scherm boven op de body zodat je snel ziet wat de instelling is en wat je veranderd.
vind je video belangrijk? laat de D90 links liggen, deze stamt uit 2008 en is door alle andere camera's door jou en mij genoemd ingehaald.
de 12 mp sensor van de D90 is ook wat verouderd, maar beslist nog heel goed. als je naar hoger iso waarden wilt is hij wat minder geschikt.
de D90 is wel relatief goedkoop, omdat het een wat ouder model is.

De D7000 bied een beter sensor, betere video, en nog wat meer technische mogenlijkheden, zo als de 39 p af, die veel kennis en ervaring vereist.
kijk verder naar de divers draadjes hier over voor ik gelukige d7000 eigenaren op hun teentjes trap.

je kunt ook voor een vergelijk kijken in hans calalogus: http://www.hansbraakhuis.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;

of voor sensor vergelijk:
http://www.dxomark.com/index.php/Camera ... e-by-side/(appareil1" onclick="window.open(this.href);return false;)/834%7C0/(brand)/Nikon/(appareil2)/698%7C0/(brand2)/Nikon/(appareil3)/439%7C0/(brand3)/Nikon


kortom afhankelijk van je video wensen en je ambitie om de 39 p af van de D7000 onder de knie te krijgen.

adviseer ik je de D90 of de D7000

vr gr

Bert Harry

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 12:19 pm
door Djen
Heel erg bedankt voor alle adviezen, hier kom ik in ieder geval al wat verder mee!

Waar ik nu 'bang' voor ben is dat de D7000 een op zich goede keuze is, maar heel misschien letterlijk op dit moment misschien nog net wat te hoog gegrepen???
Met het handmatig bedienen ben ik nog niet ver, maar ga dat snel wel leren!

qua objectieven blijft er met de D7000 inderdaad niet heel veel budget meer over, maar die zijn later ook bij te kopen!
Denk eraan om een Tamron 17-50mm 2.8 en een Nikkor 50mm 1.8 (dat naast de vaste 18-105mm vr)

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 12:24 pm
door jan
Djen schreef:Denk eraan om een Tamron 17-50mm 2.8 en een Nikkor 50mm 1.8 (dat naast de vaste 18-105mm vr)
Een mooie set heb je in gedachten. Maar zou je de 50mm niet nog even uitstellen. Je hebt straks 3 objectieven met dat bereik en eerst eens te ervaren of je deze echt mist? Het maakt mij niet uit maar dit even als overweging :wink: Misschien dit geld in een flitser stoppen? In ieder geval veel voorpret met het kiezen.

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 7:47 pm
door Willem v D
even tussen neus en lippen.. een fotozaak in uden heeft een gebruikte d90 als occasion staan voor 250 euro als dit in de buurt is.
blijft er meer geld over voor een objectief

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 9:08 pm
door Djen
Willem v D schreef:even tussen neus en lippen.. een fotozaak in uden heeft een gebruikte d90 als occasion staan voor 250 euro als dit in de buurt is.
blijft er meer geld over voor een objectief

Toevallig Foto de Vakman???
Bedankt voor de tip!!!

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 9:31 pm
door Patrick
De camera is maar een deel van de kosten. Het is niet verstandig om een hele dure body te nemen en dan niet voldoende geld over te houden voor objectieven. Uiteindelijk zijn die belangrijker dan de body, tenzij je extreme situaties gaat opzoeken.

Een mooi "setje"vind ik altijd de Tamron 17-50 f2.8 (verschillende versies van verkrijgbaar) en de Tamron 70-300 VC. Beide zijn erg goed voor een hele gunstige prijs voor de geboden kwaliteit. Alternatieven zijn de Nikon AFS 16-85 VR en de Nikon AFS 70-300 VR. Met elk van deze sets kan je de meeste situaties wel aan. Een meer gespecialiseerd objectief kan je er later altijd nog bij kopen.

De body. Als je de hogere ISO waarden niet nodig hebt ben je met een D90 voor een bescheiden bedrag in bezit van een prima body. Maar het is wel al een wat oudere body, wat zich vooral uit in de sensor. Alternatieven zijn wat mij betreft de D5100 (D5200 hoeft van mij niet zo) en natuurlijk de D7000. De laatste is niet te hoog gegrepen. Uiteindelijk is fotograferen met alle genoemde bodies in feite hetzelfde.

Veel wijsheid! :wink:

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 9:39 pm
door a.de.g.
Waarom geen D300 (s) geweldige camera en alle instellingen onder handberijk.

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 9:46 pm
door Patrick
a.de.g. schreef:Waarom geen D300 (s) geweldige camera en alle instellingen onder handberijk.
Wellicht omdat je dan het budget nog een stuk verder moet oprekken. En het is de vraag of de TS met zo'n camera beter af is als met een D7000.

Re: Wie kan me helpen met een juiste camera keuze?

Geplaatst: zo feb 10 2013 11:28 pm
door Djen
a.de.g. schreef:Waarom geen D300 (s) geweldige camera en alle instellingen onder handberijk.
Dat geloof ik graag, maar als je alles gelezen had, had je geweten dat de D7000 al iets boven budget is! Dus eigenlijk is dit een heel raar advies!
Je mag 'm me uiteraard cadeau doen :D dan koop ik de objectieven wel... hihihi....