Pagina 1 van 2
De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 5:43 pm
door Christhaa
Poeeh.. wat een opruimwerk!
Ik heb hier twee foto's van de shoot wat vinden jullie ervan.
Zijn allebei verschillend de een is kleur de ander zwart wit.
Mijn voor keur heeft de kleur foto.
Graag hoor ik opbouwende kritiek en tips en wat jullie er van vinden.
Foto 1:
Foto 2:

Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 5:55 pm
door JvdKooij
Foto 1 vind ik erg mooi!!
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 7:01 pm
door ArjanL
Foto 1 geeft veel meer het idee van een ontploffing. Wel jammer van de uitgevreten 'witten'. Misschien nog eens opnieuw bewerken?
Foto 2 is qua kleuren erg mooi.
Maar ik vind het model niet mooi kijken en het meel is niet echt explosief!
Wel leuk om deze resultaten te zien en het lijkt me ook erg grappig en plezierig om te doen.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 7:17 pm
door Frankie
Foto 1 vind ik de mooiste: mooie blik en het meel-effect is prima. Overbelichting vind ik niet erg, zelfs wel wat hebben.
Meel en uitstraling foto 2 minder geslaagd wat mij betreft. Leuk experiment !
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 7:23 pm
door pd5wve
Voor mij persoonlijk vind ik foto 1 geweldig. De over belichte plekken vind ik ook mooi. Hoort er een beetje bij zo .. Het meel effect van foto 1 is ook veel beter. Het enige storende voor mij is het linker oog zit meel voor. maar goed gewoon een pracht plaat dus ik sluit me bij Frankie aan.
Foto 2 vind ik ook mooi maar de meel effect valt me tegen. maar mooie visagie zeg. mooi gedaan.
Wil ik ook wel eens proberen zo. Jij heb ervaring met de meel opruimen! kom jij de bende opruimen pff .grins.

Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 7:33 pm
door justme
In je andere topic had ik ook al gereageerd.
Ik zou de shoot in twee delen maken, 1 met een zwart rond obstakel en het zand.
En de tweede met het model.
En het zaakje verder in Photoshop op en afmaken.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 8:13 pm
door Johan v. V.
Leuk zo'n experiment!
De eerste vind ik het mooist, maar ik ben ook niet zo gecharmeerd van de uitgebeten plekken. Ook jammer van dat plekje voor haar linker oog. Is dat haar? Of meel?
De tweede is jammer van de geknepen ogen en de open mond. Niet zo fraai.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 9:51 pm
door Frans Heinsbroek
Ik vind ook de eerste foto het mooist. Beetje high key. Die pakt me gelijk.
Bij de 2e foto vind ik de kleur wel mooi maar de blik van het model niet.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: ma mar 04 2013 11:20 pm
door jettiny
+1.
Foto 1 de mooiste maar helaas van het meel inderdaad.
Foto 2 kijkt het model helaas chagerijnig, een spontane vrolijke uitstraling had hier beter gepast denk ik.
Het kind in je moet mijn inziens vrij komen, en zichtbaar zijn in de opname.
Maar goed het is ook geen makkelijke opdracht, dat is wel duidelijk.
Heb je ook een overzichtfoto van hoe je gewerkt hebt gemaakt ?
Vrgr
Tiny
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 12:31 am
door ReneG
Foto 1 vind ik ook de betere maar je kunt er niet echt aan afzien dat het meel is. Het neigt ook wat naar overbelichting. Bij foto 2 vind ik het meel te 'klonterig' (kan het niet echt benoemen). Verder vind ik de blik van het model in deze foto ook niet zo mooi. Dat gezegd hebbende, voor een eerste poging is het niet slecht.
Wat je misschien eens kunt proberen i.p.v. meel is een wat fijnere, lichtere poederachtige substantie. Ik heb zoiets wel eens gezien bij een bodypaint festival. Iemand blies het gewoon vanuit de hand richting het model. Het gaf een prachtige 'wolk'. Wat voor poeder het was weet ik niet, maar het leek wat op magnesiumpoeder of fijne talkpoeder of krijtpoeder of zoiets. Dat gezegd hebbende, ik zou wel even uitzoeken wat je gebruikt om zeker te weten dat het niet schadelijk is (bijv. bij inademing).
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 12:54 am
door Christhaa
Wat een boel reactie's! Super om te lezen. Het was een enorme klus om op te ruimen het opruimen duurde echt langer dan de shoot zelf.
Ik heb geen foto gemaakt hoe ik neer gezet heb,
2 softboxen Zonder het soft gedeeld gebruikt voor de meel van de zeikant achter het model belicht voor de meel. elk 3 meter afstand.
1 spot gebruikt voor haar gezicht rechts van haar op 3 meter afstand.
Het stuk wat je ziet op de eerste foto is meel, de meel plek is zo erg aanwezig dat dit (ik) niet kan weg geshopt worden.
De opdracht wat timing het meel moest op de juiste plek zijn en mocht niet in het gezicht. (beeld belerming)
Foto 1 vind ik niet krachtig in kleur en ik wil juist graag een kleuren foto inleveren voor school
Voor de rest was het nog al zwaar voor het model (gaf ze zelf aan) ze had vaak haar ogen dicht 90% van de onbewerkte foto's zijn met ogen dicht of half dicht.
we hebben het soort van studio buiten opgebouwd.
Dit was echt de allerbestte wat er nog er is uitgekomen. en voor deze eerste keer ben ik zelf erg tevreden.
Volgende keer beter en weer een ander idee.
Ik wou geen stof wolk maken, dit vind ik zelf 'simpel' Vind het niet intresant om achter een model te 'gooien'
Zoals de voorbeeld foto in het topic wat ik had opgestart was mijn 'inspiratie' bron.
ik heb de laatste foto nog even door photoshop gehaald en kwam uit op 3 soorten, welke vinden jullie goed?
Ik ga zelf een met kleur inleveren maar welke is bewerking is het mooiste???
http://www.imgdumper.nl/uploads6/513534 ... erking.jpg
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 8:37 am
door ArjanL
No 1 oogt het natuurlijkst vwb kleur.
Als je kleurzwemen (2 en 3) wil gebruiken kan je die in een kleurkanaal misschien wat overdrijven of aanzetten (Hue).
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 11:30 am
door Ronald Jan
Ik vind beiden mooi maar foto 2 lijkt het model bozer,dat komt volgens mij omdat de foto van onder naar boven genomen is en dan krijg je dat
boze efect.
Als het niet zo is hoor ik het wel.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 5:14 pm
door Léon Obers
Nou nee, ik zie in het perspectief van het beeld helemaal niets terug alsof de foto van onder naar boven genomen zou zijn.
Integendeel zelfs, het standpunt van de fotograaf is relatief hoog. Ongeveer op de hoogte van het voorhoofd / grens haarlijn. Je kijkt ook iets op de schouders neer. Ander detail waaraan je dat kan zien is de kin. Als je van onderuit zou fotograferen kijk je tegen de onderkant van de kaak / kin aan. Dat is hier allemaal niet aan de hand.
Re: De Meel Shoot
Geplaatst: di mar 05 2013 5:56 pm
door Christhaa
Klopt ongeveer wat je zegt Leon met dat het juist van boven is genomen of nouja iets hoger