Pagina 1 van 1

Lichtmeting Nikon D50

Geplaatst: di aug 14 2007 9:46 pm
door Corné Goud
Dag Mensen,

Ik heb een vraag over de lichtmeting!
Ik fotograveer Vliegtuigen en veel daarvan is militair die meestal grijs zijn, heeft dit te maken met de lichtmeting? want op de pc vind ik de fotos niet naar me zin!
Ik fotograveer met een Sigma 50-500 MM Lens

Ik hoor het wel

Geplaatst: di aug 14 2007 10:33 pm
door a90
Beste Corné

Allereerst welkom op het forum, ik zie dat het je eerste post is. Je vraag is erg kort door de bocht maar ik begrijp eruit dat je foto's van vliegtuigen maakt en dat die foto's nogal grijs zijn.

Misschien is het een idee als je eens een foto neerzet op het forum waar je niet tevreden over bent, dan is het voor ons helderder waar het probleem in kan zitten. Ik schat in dat je ze vliegend probeert te fotograferen en dat de witte lucht ervoor zorgt dat de vliegtuigen zelf te donker zijn maar ik wacht even een voorbeldje af voordat ik daar verder op in ga.

:)

Geplaatst: wo aug 15 2007 7:34 am
door Hans Braakhuis
De meeste Nikon camera's kun je op verschillende lichtmeet instellingen zetten.
Standaard is voor de meesten de zone meting. Voor vliegtuigen lijkt me de centrum meting beter, dan meet je ook iets van de lucht mee. Als het toestel toch grijs is, waarom dan geen zone meting?

Gebruik eens een ander objectief. 50-500 is een 10 x zoom. Hoe meer zoom hoe minder de kwaliteit. En dan nog tot 500mm. Ik ken deze objectieven niet. Heb het in het verleden afgeleerd om meer dan 3x zoom aan te schaffen.

Hier in dit forum heeft men het vaak over de 70-300 AFS VR.
En als je vliegtuigen fotografeert zijn er toch ook wel vaak anderen met ander objectieven.
Maak eens een foto van een hangar ver weg. En doe dat ook met een ander objectief. Daarna 100% vergroten op je scherm.

Geplaatst: wo aug 15 2007 9:49 pm
door Corné Goud
Bedankt voor de reacties.

De Bovenkant van het toestel is mooi grijs daar schijnt de zon op en de onderkant is dan donker en dat is geen mooi grijs, er zitten als je er een beetje op zoomt op de pc gele spikels in en op sommige fotos is het te erg!
Ik Had eerst een Minolta Dynax 5D daar had ik daar geen last van. en ook met de orginele nikon 18-55 mm lens zie ik het op de fotos wel veel minder.
Of vereist het meer pixels?
(En Geen idee hoe ik hier een foto moet plaatsen :oops: )

Groeten Corné

Geplaatst: wo aug 15 2007 9:59 pm
door a90
Corné, met een PB (= persoonlijk bericht) kun je me via de site een bericht sturen. Je kunt hierbij ook een bijlage toevoegen. Als je die mij stuurt kan ik hem wel voor je plaatsen.

Ben wel benieuwd naar de geel gespikkelde vliegtuigen :shock:

Geplaatst: wo aug 15 2007 10:07 pm
door Corné Goud
Probleem opgelost (te hoge iso waarde: Ruis) :oops:
Dus even bewerken op fotoshop

Gr Corné Goud