Pagina 1 van 1
Pieter van Leeuwen
Geplaatst: di apr 09 2013 8:27 pm
door CameraWim
Dag Forum leden.
Was bij de uitleg van Pieter van Leeuwen op de ALV NCN waar Pieter de D600 heeft behandeld (settings enz) Vraag nu heeft hij in zijn verhaal verteld, als je handen wat meer gaan beven,je de settings nog wat kunt aanpassen?
Ergens in een menu.
Heb in de settings van mijn D800 gezocht en handleiding maar ik kan dit niet vinden, wie kan mij verder helpen?
Was dit in het menu bij front/back focus instellingen?
En verder de vraag Hans Braakhuis heeft het gehad over het reservewiel, settings overnemen van andere op een kaartje en deze inlezen in jou toestel, nu heb ik geprobeerd de D800 bin die in link Hans staat te laden maar deze krijg ik niet geladen, in mijn menu settings laden is deze niet actief, dus krijg ik hem ook niet geladen iemand een idee?
Ja en heb de bin file uitgepakt op de root van het kaartje.
Alvast bedankt voor je reactie
CameraWim
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: di apr 09 2013 10:17 pm
door John Jansen
iso omhoog,snellere sluitertijd " minder " beweging onscherpte.
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: wo apr 10 2013 7:39 am
door Hans Braakhuis
Hier m'n reservewiel info. Bij lange na niet compleet.
http://www.hansbraakhuis.nl/reservewiel.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Gisteren Pieter nog gezien, druk, druk, zijn info op papier komt nog,
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: wo apr 10 2013 8:43 am
door EdwinKort
Volgens mij moet je die bin-bestanden NIET uitpakken, maar gewoon op je kaartje zetten.
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: wo apr 10 2013 9:54 am
door Cookie1397
Heb geen D800 maar volgens mij werkt het in elke nikon dslr zo: bin bestand in root van het kaartje zetten. In het menu zoeken naar upgrade en dit selecteren, de camera zou het bestand moeten vinden en inlezen
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: wo apr 10 2013 8:08 pm
door CameraWim
Dag mede NCN,res
Zo dit draadje loopt weer, Johan dit snap ik maar er zit meer in het menu, zo ook nog een aanpassing snelheid sneller langzamer kunnen zetten (dacht ergen bij instellingen focuspunten, maar goed dit was de vraag) wie het weet mag het zeggen?
Mooi Hans voor het initiatief voor uitwisseling van het reservewiel, wie wil er nu niet snel kunnen wisselen van settings, en dan meteen gaan met die banaan, je heb altijd specialisten Macro,Portret,Sport,Architectuur,Nachtfotografie, gewoon wat oude kaartjes en goede settings, komen ten goede, want ik wil fotograferen en niet te veel in de camera bezig zijn, kun je natuurlijk ook allemaal zelf doen.
En nu nog het Bin fil laden, ga er nog wel eens mee verder,zal hem eens opnieuw op de kaart zetten en laden, hoop dat er meer mensen hun settings willen delen, en dat we zo tot een hoger nivo komen, wel graag er bij zetten wat voor specialisme het betreft!

Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: do apr 11 2013 1:31 pm
door Hans Braakhuis
Hoe werkt het met de D600:
U1 en U2 Gebruiken:
Stel je camera in voor een bepaald soort fotografie.
Sla de instellingen op: Set up menu/Gebruikersinstellingen opslaan/opslaan in U1 of U2. Let op: Dit staat bovenin het set up menu.
Stel ze in een keer in door de instelknop op U1 of U2 te draaien.
U1 en U2 Delen:
Zet je instellingen op kaart 1: Setup menu/Instellingen opslaan laden/instellingen opslaan. Let op: dit staat in de tweede helft van het Set
up menu.
Laad het NCSETUP bestand in je computer, deel die met andere D600 gebruikers, wijzig de naam van het bestand niet.
Zet een NCSETUP bestand van een andere d600 gebruiker buiten de folders op kaart 1.
Klik op Setup menu/instellingen laden.
Gebruik onder U1 en U2 de instellingen van een ander.
(tekst van Pieter)
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: do apr 11 2013 11:24 pm
door Sato
CameraWim schreef:Dag Forum leden.
Was bij de uitleg van Pieter van Leeuwen op de ALV NCN waar Pieter de D600 heeft behandeld (settings enz) Vraag nu heeft hij in zijn verhaal verteld, als je handen wat meer gaan beven,je de settings nog wat kunt aanpassen?
Gok dat je de aanpasbare Auto-ISO instelling bedoelt.
Die houd in de D600 rekening met de bij het objectief behorende geadviseerde sluitertijd en kan eventueel met een factor 2 of 3 verdubbeld of gedeelt worden.
Met een 100mm objectief krijg je bij de standaard instelling als Auto-ISO aanstaat een minimale sluitertijd van 1/100s, Bij de +1 setting wordt dat 1/200s en bij de +2 setting 1/300s.
En andersom kan het ook maar daar werd nu niet naar gevraagt.
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: vr apr 12 2013 7:25 am
door Marten
Klopt.
Ter aanvulling op het bericht van Sato:
Brandputsafstand- afhankelijke auto-iso is een geweldige optie bij zowel de D600 als de D800. En ik neem aan ook bij de D4.
De camera leest de brandpuntsafstand en verhoogt op basis daarvan de ISO als de sluitertijd te lang wordt.
Bij wisselende lichtomstandigheden komt de sluitertijd zo nooit meer "per ongeluk", onder 1/(1x brandpuntsafstand) , 1/(2x brandpuntsafstand) of 1/(3x brandpunstafastand) maar wordt de iso met de kleinst mogelijke stap automatisch verhoogd als de lichthoeveelheid afneemt om te voorkomen dat de sluitertijd daalt tot onder die kritische waarde waarbij de kans op bewegingsonscherpte aanwezig is. (diafragmavoorkeur A)
Dat voorkomt niet alleen dat je sluitertijd te lang wordt bij het objectief dat je gebruikt, maar ook dat je uit voorzorg de ISO onnodig ver opschroeft. Als de ISO automatisch wordt verhoogd zie je dat met een knipperend ISO getal terug in je zoeker en nadat de foto is gemaakt met een rood ISO-getal bij de exif gegevens op je camera.
Zelf heb ik voor de D800(E) de instelling zo gekozen dat met bv een 35 mm objectief de sluitertijd nooit onder de 1/70 sec komt of met bv met een 85 mm objectief nooit onder de 1/170 sec. etc. (kan dus ook verder worden verhoogd tot resp. 1/105 sec en 1/255 sec)
Resultaat: nooit meer te lange sluitertijden, of een onnodig hoge ISO.
Werkt ook bij alle tussenliggende brandpuntsafstanden bij zoom objectieven.
Ik weet niet of deze optie ook lens/brandpunt-afhankelijk werkt bij objectieven van een ander merk, niet-Nikon
@ Wim:
In te stellen (D800) : Opnamemenu / Iso gevoeligheid instellen / Autom inst ISO-gevoeligheid : On, Langste sluitertijd: AUTO
Snel aan en uit zetten: door ISO knop plus secundaire instelschijf (vóór de ontspanknop.)
zie ook: pag 111 Gebruikshandleiding D800(E)
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: vr apr 12 2013 8:40 pm
door CameraWim
Ok ga dit eens toepassen bedankt Sato & Marten
Re: Pieter van Leeuwen
Geplaatst: vr apr 12 2013 10:28 pm
door lock
Marten schreef:
Ik weet niet of deze optie ook lens/brandpunt-afhankelijk werkt bij objectieven van een ander merk, niet-Nikon
Jahoor. Werkt prima met de Sigmas van mij.
Nadeel van deze optie is dat je niet altijd hetzelfde wilt. Daarom zou ik naast u1 en u2 ook graag u3-5 willen.