Pagina 1 van 1
Onbewerkte foto's
Geplaatst: do apr 25 2013 8:20 pm
door ProReloop
Hallo,
Hierbij mijn eerste foto's die ik ter beoordeling stel. Op een kleine horizon correctie is er niks bewerkt aan de foto's. Graag ontvang ik tips op de foto's.
Foto 1
Belichtingstijd: 0.005 sec (1/200)
Diafragma: f/7.1
Brandpuntsafstand: 18 mm
ISO: 100
Foto 2
Belichtingstijd: 0.008 sec (1/125)
Diafragma: f/11
Brandpuntsafstand: 50 mm
ISO: 200
Foto 3
Belichtingstijd: 0.001 sec (1/1250)
Diafragma: f/5.6
Brandpuntsafstand: 150 mm
ISO: 400
Alvast bedankt!
Groeten,
Ferdi
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: do apr 25 2013 8:25 pm
door Cees
Hendrick de Keyserlaan!?!
Komt me bekend voor.
Contrast mag wat hoger en foto 1 lijkt me een beetje 'omhoog' genomen.
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: do apr 25 2013 8:29 pm
door justme
Wel leuk om te zien wat dat extra zonlicht op de straat met de foto doet bij foto 2. Wordt deze visueel veel aantrekkelijker van.
Foto 3 mist iets, denk doordat het komt omdat je niet kunt zien waar de zwaan heen vliegt
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: do apr 25 2013 9:55 pm
door Birdie
Hoi Ferdi,
Wel een beetje een verademing, moet ik stiekem toegeven, onbewerkte foto's. Ik vind #1 opvallend mooi fris en helder met een lekkere grote hoek, complimenten. Bij #2 vind ik dat fietsbord de aandacht een beetje afleiden, in #1 komen de bomen veel meer tot hun recht. Foto #3 vind ik niet zo spannend, je had de zwaan m.i. of beeldvullend moeten doen, of zoals Wiebe ook al zei, naar iets toe vliegend of zo. Maar nogmaals, erg leuk om eens onbewerkt te zien.
Tammo
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 1:45 pm
door Vincent
Ik neem aan dat je in Jpeg geschoten hebt? Dan is de term 'onbewerkt' niet helemaal de juiste want doet de camera de bewerking voor jou. Daar kun je ook nog een aantal instellingen voor aanpassen.
Dus ik vraag me ook een beetje af welk punt je wilt maken door daar de nadruk op te leggen...?
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 2:36 pm
door Rob Smit
Deze foto's kijken in elk geval prettig.
Stukken beter dan de (soms) in overvloed aanwezige verscherping die ik tegenkom.
Ook geen over de top contrast en saturatie.
Zal wel aan mijn smaak liggen hoor... ... ...
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 5:21 pm
door ProReloop
chip54 schreef:Hendrick de Keyserlaan!?!
Ik weet niet of de straat zo heet, het is bij Emiclaer.
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 5:24 pm
door ProReloop
wiebeterpstra schreef:Foto 3 mist iets, denk doordat het komt omdat je niet kunt zien waar de zwaan heen vliegt
Ik snap wat je bedoeld. Het was een losse shoot uit de hand. Het duurde een tijd voordat er actie kwam. De zwaan zat achter twee andere eenden aan.
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 5:28 pm
door ProReloop
djunclesam schreef:Ik neem aan dat je in Jpeg geschoten hebt? Dan is de term 'onbewerkt' niet helemaal de juiste want doet de camera de bewerking voor jou. Daar kun je ook nog een aantal instellingan
Dus ik vraag me ook een beetje af welk punt je wilt maken door daar de nadruk op te leggen...?
Het is inderdaad JPEG. Ik ben nog niet zo thuis in RAW foto's vanwege de bewerking daarmee. Het punt wat ik wilde maken is dat de foto niet is nabewerkt met een programma.
Re: Onbewerkte foto's
Geplaatst: vr apr 26 2013 5:31 pm
door ProReloop
Bedankt voor de reacties op de foto's. Hier kan ik weer mee verder op weg naar een betere fotograaf
