Pagina 1 van 1
Paardensport
Geplaatst: ma apr 29 2013 12:05 am
door NielsBoerhof
Afgelopen weekend bij ponyconcours maar weer eens camera mee genomen en voor de eerste keer in het buiten seizoen maar weer eens wat plaatjes geschoten.
Het viel me erg tegen was erg bewolkt ene keer felle zon andere moment erg duister.
Commentaar is zeker welkom
1
Sluitertijd: (1/500)
Diafragma: f/5
Brandpuntsafstand: 135 mm
ISO: 400
2
Sluitertijd: (1/1000)
Diafragma: f/5
Brandpuntsafstand: 65 mm
ISO: 400
3
Sluitertijd: (1/1000)
Diafragma: f/7.1
Brandpuntsafstand: 130 mm
ISO: 400
4
Sluitertijd: (1/1000)
Diafragma: f/7.1
Brandpuntsafstand: 58 mm
ISO: 400
Genomen met:
Nikon D3100
Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
Re: Paardensport
Geplaatst: ma apr 29 2013 2:09 am
door PanzerFaustNL
Ik zelf vind de lagere spring klasses altijd lastig te fotograferen omdat het zweefmoment korter is.Waardoor je echt moet uitkienen wanneer de achterbenen los zijn van de grond.
Daardoor vind ik nummer 3, ondanks de drukke achtergrond het mooist. Alhoewel je door wat naar rechts te gaan, de dame in de achtergrond achter het paard had kunnen laten wegvallen. Wellicht had je zelfs nog wat kunnen inzoomen, mm's genoeg zodat je wat minder omgeving erbij had gehad.
Re: Paardensport
Geplaatst: wo mei 01 2013 2:06 pm
door JacTrum
Al die palen, reclameborden en mensen op de achtergrond zouden verboden moeten worden

Maar inderdaad, da's lastig.
Je fotografeert in elk geval op de juiste momenten. Met een voldoende snelle sluitertijd, maar met redelijk veel scherptediepte en dat zorgt voor die onrustige achtergrond. Ik zou dus proberen met een groot diafragma te fotograferen (2.8 of 4). Verder is een sprong interessanter wanneer je hem schuin van voren fotografeert, zoals op foto 2. Op foto 3 heb je je recht van voren gefotografeerd met een relatief lang objectief en dat geeft dat gedrongen, in elkaar gedrukte effect. Foto 4 kan beter, wanneer je hem wat lichter maakt. Iets uitvergroten kan een foto ook interessanter maken. Foto 1 is boven te krap, waardoor het lijkt of de ruiter bukt voor de bovenkant van de foto.
Je maakt de foto's van redelijk dichtbij. Het is beter (ook in verband met een onscherpte achtergrond) iets verder weg te gaan staan en met meer tele te fotograferen. Als je van te dicht bij fotografeert met een te korte lens (zoals 50 en 65 mm) krijg je ongewild meer scherptediepte en die wil je nou juist niet hebben. Het paard en de ruiter moeten scherp zijn, de rest liever niet.
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 1:03 pm
door guitargeert
Mee eens met Jac, de scherptediepte zou ik veel minder maken, dan isoleer je het 'onderwerp' nog meer van de (drukke) achtergrond.
Het juiste afdrukmoment is bijna niet te bepalen, ik maak zelf foto's op hoge snelheid (6/sec) dan heb je altijd een goed moment er tussen.
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 3:51 pm
door PanzerFaustNL
guitargeert schreef:Mee eens met Jac, de scherptediepte zou ik veel minder maken, dan isoleer je het 'onderwerp' nog meer van de (drukke) achtergrond.
Het juiste afdrukmoment is bijna niet te bepalen, ik maak zelf foto's op hoge snelheid (6/sec) dan heb je altijd een goed moment er tussen.
De juiste afdrukmoment is heel goed te bepalen, maar dan moet je erbij zijn als de ruiters/amazones de galopsprongen gaan tellen. Dus hoeveel galopsprongen ze nodig hebben vanaf landing tot de afzet bij de volgende oxer/hindernis.
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 5:52 pm
door Replay
Ik heb helemaal geen ervaring met paardensport maar vanaf zaterdag(als het weer redelijk is) kan ik er over meepraten.
Een wedstrijd mennen en dressuur. Persoonlijk ga ik voor mennen i.v.m. de actie.
Het is inderdaad moeilijk om een juiste plaats te bepalen met de onrustige achtergrond maar het is wel storend. Daar kan jij niets aan doen maar daarvoor zoals Jack zegt, speel met scherpte/diepte om het enigszins te camoufleren.
Maarja, ik kan wel makkelijk praten en zal eerst eens zien hoe ik het er zaterdag van af breng
Groeten Roel.
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 7:43 pm
door NielsBoerhof
Erg bedankt voor de tips.
Dus zoals ik nu begrijp diafragma waarde zo laag mogelijk houden ivm. de scherptediepte.
Als ik hem dan in de diafragmavoorkeur stand zet. moet ik dan het licht aan passen met de iso waarde?
Of in de M stand en dan hoogst mogelijke sluitertijd en diafragma zo laagmogelijk en iso gewoon op 100?
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 8:39 pm
door PanzerFaustNL
Dat weet je niet. Dat ligt helemaal aan de toestand van het licht daar. Stel je wilt op 300mm fotograferen, dan moet je sluitersnelheid minimaal op 1/300 zetten om je eigen beweging te compenseren, tel daar ongeveer 1/200 bij op om de beweging van het paard te bevriezen, dan zit je tussen de 1/400 en het liefst zo hoog mogelijk. Als je dan een zo laag mogelijk diafragma wilt gebruiken, dan heb je de kans dat je eerder richting de 640 ISO gaat (zon, maar niet te) en hoger. Bij echt vol zon, dan kun je met de iso naar beneden.
Een goede raadgever is de S stand, Zet de S zo hoog mogelijk zonder dat je diafragma waarde gaat knipperen, dan heb je een goede raadgever voor de overige waardes van de belichtingsdriehoek.
Re: Paardensport
Geplaatst: do mei 02 2013 8:50 pm
door NielsBoerhof
PanzerFaustNL schreef:Dat weet je niet. Dat ligt helemaal aan de toestand van het licht daar. Stel je wilt op 300mm fotograferen, dan moet je sluitersnelheid minimaal op 1/300 zetten om je eigen beweging te compenseren, tel daar ongeveer 1/200 bij op om de beweging van het paard te bevriezen, dan zit je tussen de 1/400 en het liefst zo hoog mogelijk. Als je dan een zo laag mogelijk diafragma wilt gebruiken, dan heb je de kans dat je eerder richting de 640 ISO gaat (zon, maar niet te) en hoger. Bij echt vol zon, dan kun je met de iso naar beneden.
Een goede raadgever is de S stand, Zet de S zo hoog mogelijk zonder dat je diafragma waarde gaat knipperen, dan heb je een goede raadgever voor de overige waardes van de belichtingsdriehoek.
Okee duidelijk!
Ga het zo gauw mogelijk proberen.