Pagina 1 van 1
Mijn eerste 'strobist' foto.
Geplaatst: wo mei 22 2013 7:45 pm
door iAppleToo
Mijn eerste strobist foto op de D7000 met 3 x cactus v5 transceivers en een Nikon SB 25 en SB 28 in manual mode.
Helaas nog geen paraplu of softbox op statief, maar die zijn onderweg. Tips ter verbetering zijn zeer welkom.

Re: Mijn eerste 'strobist' foto.
Geplaatst: wo mei 22 2013 10:04 pm
door ArjanL
Het 'hoofdlicht' (wat het gezicht verlicht) staat te laag wat een lelijke verlichting geeft. Zie de schaduwen bij de neusvleugels.
Tevens had het wat meer mogen zijn; het gezicht is m.i. te donker. Wel goed te corrigeren in een bewerkingsprogramma.
Het licht achter het model staat goed. Had misschien iets minder aanwezig kunnen zijn.
Slotje van het kettinkje had naar achter gedraaid moeten worden.
Je kunt, als je dat hebt, een plaat isolatiepiepschuim als reflectiescherm gebruiken. Gewoon de flitser via die plaat laten flitsen.
Re: Mijn eerste 'strobist' foto.
Geplaatst: wo mei 22 2013 10:24 pm
door dogo
Idd m.i. iets te donker gezicht. Maar ik denk dat als je via een paraplu gaat flitsen de verlichting en de schaduwen geijk goed gaan komen.
Re: Mijn eerste 'strobist' foto.
Geplaatst: wo mei 22 2013 11:04 pm
door iAppleToo
@ ArjanL
Dat donkere was mij ook al opgevallen. Ik wist dat de flitser te laag stond, maar heb nog geen neigkop voor op statief.
Flitser stond dus (voor ons) links op de tafel. Dat van dat kettinkje was mij inderdaad NIET opgevallen.
Wat een oog voor detail! Zal ik zeker nog aan moeten werken!
Re: Mijn eerste 'strobist' foto.
Geplaatst: do mei 23 2013 12:28 am
door ArjanL
Het 'hoofdlicht' simuleert altijd onze enige natuurlijke lichtbron, namelijk de zon. En die staat meestal hoog.
Je had de flitser in de hand kunnen houden boven je (haar) hoofd en dan op het gezicht gericht.