Pagina 1 van 2

acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.5 ED

Geplaatst: za jun 15 2013 5:12 pm
door Egonzitter
Afbeelding

Geprobeert om te laten zien wat deze lens doet op mijn d800 .Dit is een crop van een raw bestand(NEF) op 100 procent. iso 400,85 mm,f/8 1/640

Ik begrijp dat een lens met een derde van de aanschafwaarde van een 24-70 2.8 Nikonlens niet dezelfde kwaliteit kan leveren maar dit is toch bedroevend slecht onder redelijk ideale lichtomstandigheden ? iemand nog andere tips hoe ik deze lens kan testen ?Ga maandag wel terug naar de winkel om te vragen of ik een ander exemplaar mag uitproberen of ze mogen um zelf testen met zelfde of andere lens.Hoop trouwens dat het wel de lens is en niet de body.

Tips/ advies van harte welkom :roll:

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 5:33 pm
door Remco v/d Sanden
Waarom zou je je foto's van 36Mp op 100% met een loep willen gaan zitten bekijken? Ja, dan zie je idd dit, lijkt me niet heel vreemd voor de 24-85 op een bewegend onderwerp en nog niet ontwikkeld/verscherpt etc.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 5:44 pm
door Léon Obers
Om een lens op scherpte te testen in ieder geval geen rijdende trein als onderwerp nemen. Waarom niet gewoon een statisch onderwerp?
Verder een meer ruimtelijk onderwerp "met diepte" zodat eventueel ook is vast te stellen of er front- dan wel backfocus is.
Eventuele afwijkingen daarin kun je dan met AF fine-tune bijregelen.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 6:06 pm
door Florina
Ik kan mij niet voorstellen dat je niet meer foto's hebt gemaakt en dat je dan deze uitkiest om te laten zien is wel vreemd/onhandig. :wink:
Ik denk dat je de moeite van naar de winkel kan besparen, eerst maar eens goed testen.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 6:41 pm
door Egonzitter
ja,achteraf niet wijs om een bewegend onderwerp te kiezen.Liet me leiden in eerste plaats door de lichtomstandigheden.Morgen als ik thuis ben zal ik een ander plaatje kiezen. Bedankt voor de reacties alvast.

Groeten,
Egon

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 7:14 pm
door Willem65
Als je al een bewegend onderwerp neemt zoals deze trein, had je hier dicht in de buurt van 1/2000 kunnen nemen met iso 100 en f7,1 of nog een toefje lager. Die trein rijd hier tussen de 80 en 120?
Met 1/640 beweegt de trein nog altijd een paar centimeters, plus je eigen camerabeweging ( of was het op statief?). Zelfs bij 1/2000 beweegt hij nog bijna twee centimeter en dat zie je met de beste lens nog terug.
Doe zoals Leon al zei, neem een statisch onderwerp met goed licht en contrast...
Weet ook dat 100% met 36MP wel iets anders is dan 100% met12 MP.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 7:52 pm
door Florina
Het kan heel scherp zijn hoor, 36 megapixels ook op 100% crop.

Toen ik met mijn D800 een foto maakte voor MP en die behoorlijk cropte, zag ik stofjes die ik
met blote oog niet had gezien en dus moest ik het voorwerp nog zeer goed poetsen ook :wink:

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 7:53 pm
door Marten
Een Porsche met de wielen van een Trabant. M.a.w, een D800 verdient beter.
DxO combi test:
Nikkor 24-85
Nikkor 24-70

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: za jun 15 2013 9:28 pm
door John'47
Als ik naar de scores van beide zoons op DXOmark kijk: neem dan de 1,4 of 1,8 85mm G Nikkor

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 12:29 am
door rbfoto.nl
Grootste probleem hier is het verschijnsel "mirage".
De trein beweegt niet alleen, hij produceert ook warmte. Die warmte zorgt voor de warmtekringeltjes die je boven een wegdek ook ziet als de zon erop schijnt en daardoor het beeld verstoort.
Met sportfotografie merk je dit ook bij kunstgras, dan krijg je geen foto scherp.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 4:24 am
door Léon Obers
Bij een rijdende trein is de luchtcirculatie zodanig heftig, en verplaatst een trein zich zodanig snel van de ene plek naar de andere plek dat die eventuele kringeltjes die er al zouden zijn al wijd en breed vermengd zijn met de omringende lucht, dat je daar niks van merkt. Bovendien is een trein helemaal niet zo heet. Het is geen straaljager. Heeft niet eens een verbrandingsmotor.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 8:40 am
door roald71
Zou eerst de tips van de andere leden overwegen voor terug naar de winkel te gaan.
En zou het eerst eens met een ander onderwerp proberen en bv met een statief.
Maar hou vaak gebruik je 100 % crop en bij een 36 mp camera zie je al eerder wat dan bij een camera met minder mp.
Je kan dit ook nog wel hebben met de duurdere 24-70 mm wat ikzelf vind is dat mijn 70-200mm vr11 dit minder heeft door de vr maar deze zit in een nog andere prijs klasse.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 10:20 am
door Thian_y
Hoi allemaal,

In de service manual van de 24-70 zitten er een paar interessante test kaarten erbij - om de focus, scherpte te testen. Aangezien deze nu wordt vergeleken, leek het me wel handig. :wink:

Service manuals te DL via link beneden

https://www.dropbox.com/sh/7ylh7wrds8nieqx/L_mB7_A7JV

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 10:50 am
door rbfoto.nl
Léon Obers schreef:Bij een rijdende trein is de luchtcirculatie zodanig heftig, en verplaatst een trein zich zodanig snel van de ene plek naar de andere plek dat die eventuele kringeltjes die er al zouden zijn al wijd en breed vermengd zijn met de omringende lucht, dat je daar niks van merkt. Bovendien is een trein helemaal niet zo heet. Het is geen straaljager. Heeft niet eens een verbrandingsmotor.
Het is niet de wrijvingswarmte, maar de warmte die uit de motor komt ;)
Die komt namelijk ook uit die roosters aan de zijkant en dat zorgt voor verstrooiïng. Zelfs als de trein hard rijdt, zie je op dat gedeelte van de foto de verstrooiïng.

Re: acceptabel resultaat voor D800 met Nikkor 24-85mm 3.5-4.

Geplaatst: zo jun 16 2013 11:16 am
door Léon Obers
Misschien dat je het bij een stilstaande dieseltrein ziet, maar zeker niet bij een voorbijrazende rijdende elektrische trein. Daar is de warmteontwikkeling te weinig voor.
Verder is verstrooiing door luchtcirculatie niet afhankelijk of de algemene scherpte van de foto wat meer of minder is. Luchtcirculatie door warmte verstoord namelijk de "vorm". Je noemt het niet voor niets "kringeltjes". Maar daar is bij de betreffende foto geen sprake van. De vorm van de roosters, de lijnen, ondanks niet optimaal scherp, zijn wel kaarsrecht.

Overigens zitten daar op die getoonde plek van de foto helemaal niet de elektrische motoren van dit type trein. Ik denk eerder dat het de roosters zijn van de cabine en coupe luchtcirculatie (airconditioning). Die zitten aan het begin en eind van elke coupé. De elektromotoren van dit type trein zitten ergens "halverwege". Een aardige referentie waar ze ergens zitten, is te kijken naar de plek waar de stroomopnemers op het dak zitten. :wink:
(De ene helft van de trein wordt "geduwd", de andere helft "getrokken". Men hoeft daarom geen locs te verwisselen / treinstellen om te draaien, als de trein in richting verandert, voor- of "achteruit").