Pagina 1 van 1
Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: vr jun 21 2013 5:31 pm
door Diederik
Hier in Shanghai in China is veel te koop op het gebied van Nikon producten. De vraag is vaak echter: "Wat koop ik nou?" Bijvoorbeeld batterijen voor mijn D7000, de EN-EL15. In onder andere het specialistische foto winkelcentrum (vijf enorme verdiepingen met alleen maar foto apparatuur en toebehoren, kan ik alles krijgen. De echte (denk je dan), de zogenaamd 'echte' en de Chinese namaakneppers. Die laatste zijn makkelijk te herkennen aan hun prijs. Omgerekend 10 euro kan niet veel zijn. Er staat dan ook geen Nikon op.
Ik kwam echter prijzen tegen van omgerekend €30 per stuk, €42 en €88 voor batterijen waar wèl Nikon op staat. Wat is nu wijsheid. Van die van €30 zei de verkoopster wel heel vriendelijk dat het een Chinese namaak was, maar ik kon op het blote oog geen enkel verschil zien tussen mijn eigen batterij (origineel van Nikon bij de camera geleverd), de originele Nikon batterij die ze me even wilde laten zien vanuit de D7000 kit doos die daar ook te koop was, en de door haar -aanvankelijk als echte batterij- aangeboden versie. Drie op het oog volstrekt identieke batterijen.

Hoe kan ik nu ooit weten waar ik mee te maken heb? Thuisgekomen deed ik even wat internet research en kwam in Nederlandse webwinkels dezelfde prijsverschillen tegen.
Digidingen.nl Eindhoven (wie zijn dat?) 1 voor €39,50, 2 voor €69,50, 3 voor €99,50! Dat is €33 per stuk! (overigens zeggen ze hier wel 1600mAh, tegen 1900 van Nikon, maar ja, overal zeggen ze wel Nikon Nikon Nikon, en niet Jupio, wat ook voorkomt.) Te vertrouwen?
HardWareWebwinkel Valkenswaard (wie zijn dat?) voor €66,25 per stuk. Te vertrouwen?
Saake-shop.nl uit Haarlem (?), maakt onderscheid in EL15 voor Nikon (à € 39,95) en EL15 van NIkon (à €79,95), dat geeft positief te denken.
Media Markt, hoppa €91,95!
Overigens kwam ik ook de buitengewoon leerzame pagina van Nikon zelf tegen (
https://nikoneurope-nl.custhelp.com/app ... a_id/45121" onclick="window.open(this.href);return false;) maar geen vermelding van de EL15 helaas.
En ik wilde nog wel zo graag een Battery grip MB-D11 op de kop tikken hier. Ik denk dat ik daar ook maar van af zie.....
Jullie ervaringen?
Re: Echtheid
Geplaatst: vr jun 21 2013 5:42 pm
door gijs sandberg
Diedreik,
Welkom,
Leuk eens ervaringen te lezen "uit het hol van de leeuw".
Die Nikon pagina met illustraties van neppers was al eerder gesignaleerd.
Ik maak graag een verschil tussen
-echt, i.e. van Nikon en met passende prijs, veelal bij vertrouwde dealers uit voorraad leverbaar.
-aftermarket vaak van vertrouwde merken, leveranciers (die niet claimen origineel te zijn), soms het enige dat er te koop is.
-neppers die doen alsof ze origineel zijn, zoals in die Nikon pagina.
Groeten, Gijs
PS het verschil tussen "van" en "voor" moge duidelijk zijn: van is wellicht origineel, voor is dat zeker niet; maar dat hoeft geen kwaliteits-oordeel te zijn.
Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: di jul 16 2013 6:36 pm
door Diederik
Net voor €79,95 maar een originele Nikon EN-EL15 gekocht bij Studio Spui in Amsterdam

Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: di jul 16 2013 8:49 pm
door Sharkey
Diederik schreef:Net voor €79,95 maar een originele Nikon EN-EL15 gekocht bij Studio Spui in Amsterdam

€45-50 bij Amazon (.co.uk of .de)...... ook origineel.....

Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 5:56 am
door a vgastel
Digidingen.nl Eindhoven
Nette zaak bij mijn weten, googel maar kom je van zelf de info tegen.
Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 9:29 am
door Diederik
Ik voel aan m'n water dat je dan toch die van niet van echt te onderscheiden Chinese versie krijgt voorgeschoteld. Zou interessant zijn om dat eens te onderzoeken... Want als dat zo is, maken Amazon en Digidingen vette winst

Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 11:51 am
door Sharkey
Diederik schreef:Ik voel aan m'n water dat je dan toch die van niet van echt te onderscheiden Chinese versie krijgt voorgeschoteld. Zou interessant zijn om dat eens te onderzoeken... Want als dat zo is, maken Amazon en Digidingen vette winst

Dat word dan even water verversen......
Is al onderzocht. Ik heb er twee thuis liggen.
Exact dezelfde als degene die bij de camera zit.
Enne ook dit zijn geen "originele" Nikon accu's. Op alle accu's staat in het klein "Sony E-D", ook op degene die bij de camera in de doos zat

Daarbij komt dat de accu cellen in Japan gemaakt zijn en de assemblage in China gedaan word (staat op de accu), (dit voor degene die principieel niets uit China willen kopen!)

Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 2:39 pm
door Diederik
Sharkey schreef:
Enne ook dit zijn geen "originele" Nikon accu's. Op alle accu's staat in het klein "Sony E-D", ook op degene die bij de camera in de doos zat

Daarbij komt dat de accu cellen in Japan gemaakt zijn en de assemblage in China gedaan word (staat op de accu), (dit voor degene die principieel niets uit China willen kopen!)

Dat was nou ook mijn punt in de winkel in China, er is werkelijk niks te zien aan de batterijen wat indiceert dat ze niet origineel zijn. Ook de tekst op de sticker is identiek, zelfs de Chinese karakters. Alleen omdat de winkeljuffrouw zo aardig was om het te vertellen waaròm die die ze aanbod maar een derde van de prijs waren, wist ik dat het namaak was. Goede namaak, ongetwijfeld, maar toch. Op het oog volledig identiek. Misschien zelfs intern volledig identiek, dat zou prima kunnen, maar dat risico durfde ik daar toch niet te nemen.
Overigens vermeld mijn batterij die bij de camera zat "Nikon" daar waar de nu net nieuw aangeschafte batterij inderdaad "Sony E-D" aangeeft. Nou ben ik helemaal confused.

Ik ga Nikon zelf eens even vragen wat ze d'r van zeggen. To be continued dus.
Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 3:48 pm
door MauritsD
Lees
deze pagina en
deze pagina eens door.
Bekend probleem en erg moeilijk om uit elkaar te houden.
Ik koop heel veel via eBay en ook Nikon spullen, maar accu's heb ik nog niet aangedurft
Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: wo jul 17 2013 3:55 pm
door Diederik
Boodschap van Nikon is: ga naar Beverwijk en laat ze daar testen...... Hmmm, een beetje een mijl op zeven, maar wie weet kom ik daar ooit in de buurt en ben ik zo gek...
Re: Echtheid van Nikon producten
Geplaatst: do sep 05 2013 11:11 pm
door erikcreugers
Het venijn van een originele accu en een namaak accu is dat de zogenaamde namaak accu's doorgaans wel een originele batterijcel bevatten van Nikon, Canon etc. Dit zijn dan in negen van de tien gevallen batterijcellen die niet door de kwaliteitscontrole heen zijn gekomen. Immers, een fabrikant als Nikon, Canon, Samsung en noem ze maar op stellen hoge eisen aan hun producten. En als je nagaat dat er in China, Taiwan en omgeving tientallen fabrieken zijn die zowel voor Nikon, Canon, Samsung etc batterijen fabriceren. Wie denkt dat bijvoorbeeld de iPhone in Amerika in elkaar is gezet, komt ook bedrogen uit. Deze wordt in China bij Foxxconn en tig andere fabrieken geproduceerd. En in dezelfde fabriek waar accucellen voor Nikon worden gemaakt, daar worden ook cellen gemaakt voor al die andere cameramerken.
Maar de batterijcellen die afgekeurd worden, die worden doorverkocht aan van die Babipangang fabriekjes die er dan een mooi doosje omheen doen en de batterij als compatibel verkopen onder hun eigen naam. En geloof me, die Tjaptjoy fabriekjes verdienen daar dus geld als water mee. Immers, de kritische westerse consument let op de centjes, en koopt liever voor een tientje of twee minder een zogenaamde imitatieaccu. Maar deze heeft de kwaliteitstest van de camerafabrikant niet doorstaan, en is dus van (iets) mindere kwaliteit.