Pagina 1 van 1
Eerste concertfoto's
Geplaatst: di aug 28 2007 8:49 pm
door Marco
Afgelopen vrijdag heb ik de Uitmarkt maar eens aangegrepen om wat te oefenen in moeilijke omstandigheden.
Dus na het werk snel eten en gewapend met camera en 80-200 in een AH tas per OV naar Java eiland. Net na de opening gearriveerd, dus tijdens het opbouwen voor Krezip had ik nog wat tijd om wat instellingen (iso, witbalans etc) te proberen.
Het geheel was niet makkelijk met een standaard set-up voor het licht, waardoor het podium afwisselend geheel in wit, rood, groen, blauw of paars licht gehuld was.
Ik hoop van jullie nog wat nuttige en opbouwende tips te ontvangen.
Ik heb nog wat meer foto's op Flickr gezet.
groet,
Marco
1.
2.
3.

Geplaatst: di aug 28 2007 9:52 pm
door Paul Demo
Qua belichting zit je mooi. De eerste foto van Jaqueline is ook een perfecte pose. De drummer, tsja, die zie je bijna niet. En 3, het is dat je op foto 1 kunt zien wie je fotografeert, maar een achterhoofd is niet bijster interessant. Ook mis ik wat detail in de foto die je met een portret lens wat meer krijgt imo dan met de 80-200.
Geplaatst: di aug 28 2007 10:13 pm
door rainbow eyes
Helemaal niet slecht voor een eerste (?) keer, beetje meer USM zou best nog wel mogen. Het ziet er verder wel lekker kleurvol uit. Qua instellingen denk ik wel goede keuzes gemaakt, volgende keer zou ik eerder wat meer letten op de composities.
Bij de 1e is de gitarist op de achtergrond eerder storend dan dat het wat toe voegt. De 2e zegt mij heel weinig, drumstel en versterker staan er scherp op maar de drummer niet en ook de bassist die er voor minder dan de helft op staat. Bij de 3e zou je beter kunnen hebben wachten tot er in je richting werd gekeken (ook al komt dat moment misschien helemaal niet). Verder best wel een aardige foto.
Wat de instellingen betreft, iso op 800 is meestal wel het minimum, natuurlijk helemaal afhankelijk hoeveel licht er wordt gebruikt. Bij weinig licht ontkom je er meestal niet aan naar 1600 te gaan, al kan je ook wachten op de momenten met meer licht en dan een lagere iso. Witbalans kan op auto, maar met experimenteren zijn er ook op manuele instellingen hele leuke resultaten te boeken.
Geplaatst: di aug 28 2007 10:22 pm
door ElRonno
Na wat manueel geklooi ben ik erachter dat auto witbalans (iets dat ik in het begin van de digitale fotografie verfoeide) toch wel heel erg prettige resultaten oplevert bij concertfotografie. Ik fotografeer dan wel in NEF, maar dit scheelt een hoop nabewerking. Vreemd genoeg is de auto witbalans van Capture NX naar mijn smaak weer knap waardeloos, al weet ik niet waardoor het verschil komt.
Geplaatst: di aug 28 2007 10:32 pm
door ton
Marco
foto 1 vind ik erg goed gedaan ( herkenbaar) en mooi scherp ,
verder ben ik het met Paul eens .
Groeten Ton .
Geplaatst: di aug 28 2007 10:41 pm
door Pancarans
Zeker niet slecht voor een 1e keer. Wat de instellingen betreft:
Met mijn 1e concertfoto´s (Tommy Emannuel) zat ik op iso 800 en de 2e serie (Jan Akkerman) op iso 1250. Hierdoor kon ik met de sluitertijd behoorlijk vlotter gaan, wat weer bewegingsonscherpte scheelde.
Ik heb alles in Nef geschoten en kon zodoende achteraf de witbalans bijstellen. Uiteindelijk heb ik voor gloeilamplicht gekozen en dit iets koeler gemaakt. Natuurlijk is ieder podium anders uitgelicht, maar voor beide series waren dit de beste keuzes.
Op mijn site kun je beide series bekijken. Ik zie dat bij de serie van Jan Akkerman de exif ontbreekt.
Ik zag ik de exif van foto 1 dat je de verzadiging op hoog hebt staan. Dit zou ik niet doen, daar de kleuren van de spots dan alleen maar feller worden.
Als je het NEF bestand hebt van foto 1 wil ik die best wel eens bewerken. Stuur me een pb en je krijgt m´n emailadres. Ik vind deze de beste van de drie.
Overigens heb ik ook een D70s en een 80-200 gebruikt.
Groet,
Irwan
Geplaatst: wo aug 29 2007 5:52 pm
door Marco
Goedenavond allen,
Alvast bedankt voor alle nuttige informatie.
Ik denk dat ik me maar aanmeld voor de Capture NX cursus van Maerlant op 15 september...
Zoals gezegd, omstandigheden waren niet ideaal, stond redelijk vooraan, anderhalve meter van het hek, had alleen de 80-200 mee, aangezien ik geen lenzen wilde wisselen. Door de drukte kon ik ook niet snel een andere positie kiezen en voor de 50mm had ik voor een portretje van Jacqueline toch wel aardig wat meters tekort gekomen. De keuze voor de 80-200 was wel goed denk ik, zeker om een lichtsterke lens mee te hebben.
Je kan in Amsterdam helaas niet 's avonds met laptoptassen of cameratassen in de tram of trein stappen, vandaar body en lens gewoon in een AH tas. Auto was geen optie, geen parkeerruimte op Java eiland.
Speciale dank aan Irwan, die voor mij het NEF bestand op zijn manier probeert te verbeteren, zodat ik zie wat ik er met Capture NX het beste mee kan doen.
groet en eet smakelijk,
Marco