Pagina 1 van 1
viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jun 25 2013 10:31 pm
door Bignose
Hallo,
Ik ben nieuw op dit forum maar ik weet wel hoe ik door de fora heen moet zoeken naar een topic wanneer ik een vraag heb. Toch heb ik het antwoord op mijn vraag niet kunnen vinden, vandaar dat ik heb toch maar stel.
Wanneer ik Viewnx2 gebruik om mijn foto's rechtstreeks te importeren vanaf mijn Nikon camera m.b.v. een USB-kabel dan krijg ik alleen de NEF-afbeeldingen te zien (13 stuks) die op de camera staan maar niet de 100 Jpeg-bestanden die er ook op staan. Het lijkt er dus op alsof er een soort filter overheen zit die alleen NEF-bestanden laat zien. Ik heb me rot gezocht waar ik die instelling zou kunnen wijzigen maar heb het nergens kunnen vinden. Niet in de software en ook niet op het toestel.
Heeft iemand enig idee hoe ik de JPEG bestanden weer zichtbaar kan krijgen zodat ik ze weer kan importeren?
Alvast bedankt voor het lezen, nu maar hopen op een reactie.
Avé,
Bignose
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jun 25 2013 10:50 pm
door Léon Obers
Er zit op de tweede rij bovenin bij de icoontjes, 2 plekken naar links naast "Sorteren ABC" een icoontje met "twee velletjes", met de info "NEF/NRW + JPG-paar als een enkele bestand weergeven".
Zou dat het kunnen zijn?
Zitten de JPG's mogelijk in een andere map dan de NEF's?
(Ik heb geen combinatie van NEF + JPG, kan het verschil niet controleren, maar bij JPG zie ik ze wel gewoon).
Doe je geheugenkaartje anders beter in een cardreader en haal ze gewoon via het bestandssysteem van je PC over.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: vr jun 28 2013 9:56 pm
door Voormalig clublid
Hier dan nog een goede tip.
Nikon heb een Codec.
Installeer die op je pc.
Dan kan je via een cardreader of je body je bestanden kopieeren naar een map op je pc, waar je maar wil.
Ja ja, dan heb je dus geen ViewNX2 meer nodig.
Je zie dan ook nog eens gelijk je foto's.
Hoef je niet meer met NEF/Jpeg te werken, alleen maar in NEF.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: vr jun 28 2013 10:21 pm
door Cookie1397
Wat sla je nou weer voor wartaal uit. Om jpeg op je pc te zetten heb je geen codec nodig. Ja kan je fotobestanden zo wie zo naar de pc uploaden zowel met de camera aangesloten als wel met een cardreader. Die codec zorgt er alleen voor dat nef bestande op de computer worden getoond als afbeeldingen.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jul 02 2013 1:52 pm
door Bignose
Excuses, ik heb jullie op het verkeerde been gezet. Het gaat niet om het progromma viewnx2 maar om het Nikon Import programma.
Komen jullie daar verder mee want deze mogelijke oplossingen geven niet het gewenste resultaat.
Alvast bedankt voor het meedenken.
Bignose.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jul 02 2013 2:04 pm
door Léon Obers
Misschien die JPG bestanden al eens eerder via Transfer 2 gedownload?
In Transfer 2 zit een optie (wel- of niet aanvinken) om alleen de laatste bestanden die nog niet eerder zijn overgezet, om die over te zetten.
Mogelijk worden die eerder overgebrachte bestanden dan niet getoond.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jul 02 2013 3:27 pm
door CaptainHook

Wellicht een tip:
maar waarom transfer gebruiken?
Standaard Windows ziet de camera als device, je prikt de USB kabel erin, en je kopieert zo de bestanden van de camera naar de gewenste directory.
Dat heb ik veel liever dan dat een 'obscuur' programmaatje tijdens de transfer aan m'n NEF files zit te rommelen...

Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jul 02 2013 3:29 pm
door Léon Obers
Nu ja, het kan de bestanden direct hernoemen, extra back-ups maken, en automatisch extra XMP data in de bestanden invoegen.
Nadeel is dat wanneer je niet de laatste software versie gebruikt met nieuwere camera's, je de bestanden corrupt kunt maken.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: di jul 02 2013 11:53 pm
door Bignose
Léon Obers schreef:In Transfer 2 zit een optie (wel- of niet aanvinken) om alleen de laatste bestanden die nog niet eerder zijn overgezet, om die over te zetten.
Hoi Leon, weet je ook waar die optie zit? Dat kan inderdaad het probleem zijn.
Greetz,
Bignose.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: wo jul 03 2013 12:53 am
door Léon Obers
Onder voorkeuren (4e tab).
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: wo jul 03 2013 1:29 am
door Patrick
Léon Obers schreef:Nu ja, het kan de bestanden direct hernoemen, extra back-ups maken, en automatisch extra XMP data in de bestanden invoegen.
Idem. Ik zet mijn foto's ALTIJD over met Nikon Transfer. Zelfs als ik ze later in Lightroom wil nabewerken! Het is mijn standaard ingang voor foto's. Pas later beslis ik welk programma ik erop loslaat.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: wo jul 03 2013 9:58 am
door Voormalig clublid
Patrick schreef:Léon Obers schreef:Nu ja, het kan de bestanden direct hernoemen, extra back-ups maken, en automatisch extra XMP data in de bestanden invoegen.
Idem. Ik zet mijn foto's ALTIJD over met Nikon Transfer. Zelfs als ik ze later in Lightroom wil nabewerken! Het is mijn standaard ingang voor foto's. Pas later beslis ik welk programma ik erop loslaat.
Sorry, Nikon Transfer is helemaal niet nodig.
Gewoon kopieeren en plakken, klaar is Kees.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: wo jul 03 2013 10:16 am
door Léon Obers
Je leest altijd erg slecht de berichten van wat er nu werkelijk precies verteld wordt.
Met kopiëren en plakken, zijn je bestanden niet hernoemd, evenmin van extra XMP data voorzien.
Re: viewnx2 verkeerd ingesteld?
Geplaatst: wo jul 03 2013 12:53 pm
door Patrick
Casanova56 schreef:Sorry, Nikon Transfer is helemaal niet nodig.
Gewoon kopieeren en plakken, klaar is Kees.
Ik trek mijn broek weer even op.... die is zojuist afgezakt!
Lees nou toch eerst eens even wat er gemeld wordt!