Pagina 1 van 2

D800 en accu

Geplaatst: zo jun 30 2013 1:05 pm
door VermeulenFotografie
Hallo,

Ik gebruik de D800 en mijn accu is vaak leeg. Ik zet mijn camera UIT maar dan zie ik ng wel het groene ledje op de achterkant knipperen en denk dat het daar aan ligt.

Maar vind het vreemd dat mijn accu vol is en een dag erna in eens leeg.

Wie weet iets meer te vertellen over dit euvel

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jun 30 2013 1:08 pm
door plincky
Hallo Vermeulen,

Ik denk dat het euvel is : breng hem terug naar de winkel :mryellow:
Denk dat de camera niet goed afsluit. Wellicht een firmware update doen (als je niet de nieuwste hebt) en dan hopen dat dan het probleem weg is doordat de software veranderd word, maar anders zou ik gewoon terug gaan naar de winkel. Mocht je hem tweedehands gekocht hebben even Nikon Beverwijk bellen.

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jun 30 2013 1:20 pm
door Marten
Ik neem aan dat je een originele Nikon accu hebt.
Wat staat er op je lcd schermpje boven op de cam nadat je hem hebt uitgezet?

Re: D800 en accu

Geplaatst: wo jul 24 2013 6:31 pm
door philippe
De accu van de D 800 is niet wat je noemt een krachtpatser, in tegendeel!
Als je heel spaarzaam omspringt en de preview (achter op het scherm) uitzet dat haal je het einde van de dag gemakkelijk. Maar scrol je daarbij nog regelmatig door je opnames of gebruik je live view, dan mag je het vergeten. Voor m'n twee D800's heb ik altijd 3 vers opgeladen reserve accu's mee, en dan haal ik 't einde van een opname dag makkelijk, maar ik scrol dan ook veel (de preview staat wel uit)...
Ook heb ik het gevoel dat de soort lens die je gebruikt een invloed heeft op de levensduur van de batterij. Ik was in de Tour De France, waar ik aan een boek voor 100 jaar TDF werkte. De twee meest gebruikte lenzen waren de 85 F1.8 G en de 16-35 mm F4 G. Elk op een eigen body, en de combo met de 85 mm hield het langer vol, ook al werd deze soms meer gebruikt dan de 16-35 mm combo. Ik moet wel toegeven dat de 16-35 mm op een D800E zat, niet op een D800N, maar ik geloof niet dat dit het verschil uit maakt.
Deze EN-EL15 wordt volgens de nieuwe en strengere milieu normen gemaakt, en is inderdaad heel wat zwakker.

Re: D800 en accu

Geplaatst: wo jul 24 2013 10:45 pm
door M.Oorthuis
Ik heb vorig jaar december een D800 gekocht en vond ook dat hij snel leeg was. Ook gaf hij na een paar maanden al calibratie level 1 aan. Heb Roeland gemaild (NPS) en heb zonder pardon een nieuwe gekregen. Hij heeft zelfs de nieuwe eerst opgestuurd alvorens ik de oude terugstuurde.

Re: D800 en accu

Geplaatst: wo jul 24 2013 10:49 pm
door Marten
Een nieuwe accu of een nieuwe D800 ?

Re: D800 en accu

Geplaatst: wo jul 24 2013 10:51 pm
door emiel
en was je accu probleem opgelost?! da's volgens mij waar het om gaat!

ajuus
emiel


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jul 28 2013 7:16 pm
door JaapV
M.Oorthuis schreef:Ik heb vorig jaar december een D800 gekocht en vond ook dat hij snel leeg was. Ook gaf hij na een paar maanden al calibratie level 1 aan. Heb Roeland gemaild (NPS) en heb zonder pardon een nieuwe gekregen. Hij heeft zelfs de nieuwe eerst opgestuurd alvorens ik de oude terugstuurde.
Hoewel ik Marten ook wel kon volgen in zijn reactie op je bericht hierboven :wink2: , die van emiel was puur on topic en het is jammer dat je er niet op reageert.

Was je eerste accu echt puur slecht, of blijkt inmiddels in het gebruik dat je eerdere persoonlijke indruk achteraf gezien meer werd veroorzaakt door het feit dat de accu in de D800 nu eenmaal veel sneller wordt leeg getrokken? Met andere woorden: gaat de door NPS toegezonden accu langer mee dan het meegeleverde exemplaar?

(Of sloeg Marten tóch de spijker op zijn kop en is de gehele D800 vervangen...?)

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jul 28 2013 8:48 pm
door Freaky87
Ik heb een niet originele accu gehad voor de D800 en als ik die in mijn grip zette; ging de grip niet meer... :?
Even terug gegaan naar de winkel en blijkbaar een veel voorkomend probleem...
Dus even gewisseld naar een originele accu en alles was weer goed...

Denk ook dat de originele accu toch langer mee gaat, maar in vergelijking met bv de D700 is, de accu sneller leeg wel !!

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jul 28 2013 9:41 pm
door JaapV
Freaky87 schreef:Ik heb een niet originele accu gehad voor de D800 en als ik die in mijn grip zette; ging de grip niet meer... :?
Even terug gegaan naar de winkel en blijkbaar een veel voorkomend probleem...
Dus even gewisseld naar een originele accu en alles was weer goed...

Denk ook dat de originele accu toch langer mee gaat, maar in vergelijking met bv de D700 is, de accu sneller leeg wel !!
Dat laatste staat inmiddels ook wel buiten kijf, lijkt me.

Re: D800 en accu

Geplaatst: zo jul 28 2013 10:54 pm
door Kees H
Heb ook een accu die na 2 maanden al level 1 is (org nikon) heb hem in de org. MB-D12 Grip zitten
de accu die bij mijn D800 zat is nog steeds 100% (11maand)

Misschien ook maar eens melden bij NSP, al heb ik alvast een andere reserve gekocht

Probleem van TS lijkt mij iets anders, benieuwd of/hoe dat opgelost is

Gr Kees

Re: D800 en accu

Geplaatst: ma jul 29 2013 7:34 pm
door Freaky87
Kees H schreef:
Probleem van TS lijkt mij iets anders, benieuwd of/hoe dat opgelost is

Ja, jammer dat hij niks laat weten! :(
Was ook wel benieuwd! :wink:

Re: D800 en accu

Geplaatst: ma jul 29 2013 9:24 pm
door M.Oorthuis
Bij mij was het euvel opgelost met een nieuwe accu. Ik vind dat mijn D800 langer doet met de accu dan mijn D700.

Hij gaf al na enkele weken calibratielevel 1 aan.

Re: D800 en accu

Geplaatst: di jul 30 2013 9:57 am
door Freaky87
M.Oorthuis schreef:Ik vind dat mijn D800 langer doet met de accu dan mijn D700.
Echt? Hier is het omgekeerd... :(
M.Oorthuis schreef:
Hij gaf al na enkele weken calibratielevel 1 aan.
Wat bedoel je hier juist bij?

Re: D800 en accu

Geplaatst: di jul 30 2013 11:13 am
door JaapV
Freaky87 schreef: Wat bedoel je hier juist bij?
Zie handleiding: pag 332, bij "levensduur".
Tenminste, als je een NL handleiding hebt...