Pagina 1 van 1

Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 10:42 am
door Pauline Solleveld
Beste allemaal,

Mijn D200 heeft op 't moment ernstig last van Dead Battery Syndrome (DBS).
Inmiddels heb ik op diverse plekken op internet gevonden dat Nikon een firmware update aanbiedt (versie 2.01).
Mijn D200 heeft versie 2.00 (gekocht in 2008).
Mijn probleem is nu alleen het volgende:

Hoe krijg ik die nieuwe firmware erop als de camera steeds vrijwel meteen 'dood gaat' ?
Ik heb geen netstroom-adapter en heb geprobeerd of de USB aansluiting met mijn laptop de camera van stroom wil voorzien, maar dat lijkt niet het geval.
Hoe los ik dit op ?

Ik kan wel 'n netwerkadapter kopen, maar die kost 100 euro en ik heb daar verder helemaal geen behoefte aan.
Ik heb 4 originele Nikon EL_EN3e batterijen die het prima doen.

Nou ja, daar moet ik bijzeggen dat eentje laatst na het opladen geen continu-brandend rood lampje op de oplader kreeg, maar dat het lampje uitging. Dacht even dat dit (deel van) het probleem was. Meteen de andere 3 accu's gecontroleerd, geven allemaal (zoals het hoort) continu brandend licht zodra opgeladen. Helaas geven ook die laatste 3 accu's steeds DBS ! :-(
Denk dat het upgrade vd firmware toch een goed idee is. Heb ondertussen ook nieuwe Nikon accu's besteld.

Iemand tips hoe ik die firmware op mijn camera krijg als de stroom steeds uitvalt ?
Op internet staat een handleiding hoe deze firmware te installeren, maar daarin staat hierover niets.
Zie https://nikoneurope-en.custhelp.com/app ... 43/kw/d200" onclick="window.open(this.href);return false;

Alle hulp is welkom ! Bvd
Groet,

Pauline Solleveld.

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 10:54 am
door a vgastel
Raar verhaal lader kost geen 100euro,s.iedere fotoshop heeft ze liggen.
Wel eens gedacht om te googelen hier op.
http://www.subtel.nl/cgi-bin/cosmoshop/ ... 2697183310" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.digitale-camera-accessoires. ... n-d200.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Zou toch maar eens de lader controleren.

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:03 am
door jan
Bert, ze heeft het niet over een lader maar over een lichtnetadapter en die kost inderdaad € 110,= http://www.nikonservice.nl/shop/product ... 9f88f6cfda

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:08 am
door jan
Pauline,

Heb je de contactpunten al gereinigd?
Zie e.e.a. in dit artikel: http://www.ehow.com/about_5317982_nikon ... drome.html

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:09 am
door a vgastel
Jan dat begrijp ik maar als de camera geen stroom heeft op zijn eigen accu hoe wil je de camera dan gebruiken met een constant stroom adapter dan is er toch iets meer aan de hand.

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:13 am
door jan
a vgastel schreef:Jan dat begrijp ik maar als de camera geen stroom heeft op zijn eigen accu hoe wil je de camera dan gebruiken met een constant stroom adapter dan is er toch iets meer aan de hand.
Ze schrijft dat ze 4 originele Nikon batterijen heeft die het, op 1 na, prima doen en die de laad cyclus ook goed doorlopen. Maar lees mijn eerder link maar eens door. Het probleem is niet onbekend.

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:25 am
door a vgastel
Jan
Klopt heb net even de d200 er bij gepakt die heeft op A 2.01 EN OP B 2.01.
Net even gelezen .

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:29 am
door gijs sandberg
Pauline,

Welkom bij dit forum van Nikon liefhebbers.
re: die het prima doen.
Die opmerking begrijp ik evenmin als enkele bovenstaande schrijvers.
Plaats je de accu in de kamera zelf of in de MB-Dnn grip?

Een alternatief is een retourtje Beverwijk (NikonService.nl)
Als je hen vriendelijk vraagt zullen zijn die update kunnen uitvoeren; bovendien een goede gelegenheid om de kamera eens te laten nakijken/schoonmaken.
Je kan natuurlijk ook eens overleggen met de betaalde Nikon specialisten via http://www.nikon.nl" onclick="window.open(this.href);return false; of 0900-acallnikon

Groeten, Gijs

Re: Firmware update D200 / Dead Battery Syndrome

Geplaatst: wo jul 31 2013 11:32 am
door a vgastel
Denk dat dit de beste oplossing is of naar de winkel gaan en kijken of zij je kunnen helpen.

Edit
Zo juist even wezen zoeken en kom toch het volgende tegen alle contacten goed schoonmaken in batterij houder , en bij de lenzen.
En harde rest geven
http://kanalecreations.wordpress.com/20 ... drome-dbs/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/groups/d200/discu ... 485003333/" onclick="window.open(this.href);return false; lees deze eens.
succes.
En welkom.
Firmware updates D80 en D200
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 19&t=12845" onclick="window.open(this.href);return false;