Pagina 1 van 2
					
				Ijsvogel
				Geplaatst: do aug 08 2013 9:26 pm
				door Olliepippie
				Deze (en een hele serie) vanochtend geschoten van een vissende ijsvogel! Hij heeft in circa 15 minuten tijd 4 visjes verschalkt en zat regelmatig even te "poseren".
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4

 
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: do aug 08 2013 9:36 pm
				door iJoost
				Mooi gevangen. Maar ik ben niet weg van de nabewerking. Iets subtieler had van mij best gemogen.
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: do aug 08 2013 9:38 pm
				door Arthur Mol
				Wat Joost zegt, van een D4 en een 300 F2.8 met 2.0TC mag je meer verwachten vind ik..
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: do aug 08 2013 9:50 pm
				door Olliepippie
				Dank voor jullie opmerkingen. De nabewerking twijfelde ik zelf ook al over maar de foto's zijn al gecropped tov van de ruwe data dus dan hou je vanzelf wat minder scherpte over en bovendien was die rakker best snel!
Hier de originele prent van foto 4:

 
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: vr aug 09 2013 11:51 am
				door C19
				Heel mooi.  Vooral nummer. 3
Cas
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 6:36 pm
				door roos
				Foto 1 favoriet. Mooie kleuren, ook op het water, fijne plaat. 
Foto 4 lijkt me wat teveel contrast? Het water valt meer op dan de mooie vogel.
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 9:02 pm
				door Olliepippie
				Hier even de serie onbewerkt maar wel gecropt. Graag jullie advies over (eventuele) bewerking.
Foto 5
Foto 6
Foto 7
Foto 8
Foto 9
Foto 10
Foto 11
Foto 12
Foto 13
Bedankt voor jullie reacties
 
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 9:23 pm
				door Arthur Mol
				Heb je een statief gebruikt?
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 9:29 pm
				door Reest
				Olliepippie schreef:Hier even de serie onbewerkt maar wel gecropt. Graag jullie advies over (eventuele) bewerking.
Moeilijk aan te geven. Voor mij althans.
Bewegingsonscherpte is niet te verbeteren.
Doorgelopen wit ook niet.
De kleuren vind ik er erg verzadigd uitzien.
Als ik deze stek (van de ijsvogel) wist, zou ik met mijn D4 én de 600mm als de wiedeweerga terug gaan en voldoende tijd spenderen en foto's  schieten met een veel 
kortere sluitertijd.
Met 1/800 houdt je deze snelle rakker nooit bij. Weet ik uit eigen ervaring met deze zelfde set. [EDIT ik heb de 600mm, ik zag in de exif dat jij de 300mm met TC2 gebruikt]
Groet
Rinus
 
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 9:45 pm
				door Olliepippie
				Bedankt voor je reactie Reest, ga inderdaad nog eens terug naar deze stek, is mijn eigen achtertuin......
de ijsvogel laat zich helaas niet zo vaak zien!
Zal dan een snellere sluitertijd gebruiken (gaat de ISO wel omhoog, was nu al bij sommige opname 2200 maar moet lukken met een D4).
En Arthur nee, ik heb geen statief gebruikt maar heb met een handdoek op de vensterbank uit het badkamerraam geschoten op zo'n 15 m afstand.
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 10:07 pm
				door JanvanO
				Gebruik een stabiel statief met goede schommelkop! Sluitertijd omhoog!! En niet te vergeten een afstandbediening! Dit is zo'n snelle rakker dat je beslagen ten ijs moet komen wil je scherpe platen kunnen schieten in zulke situaties. Succes, en hoop hier flitsende platen van je te zien :mrgreen:    () Wie heeft er een Ijsvogel in z'n achtertuin
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: zo aug 11 2013 10:48 pm
				door Arthur Mol
				Geen statief gebruikt.. Dan is het toch bewegingsonscherpte wat we zien en is dat de reden waarom deze mooie momenten niet het "YES!"-moment opleveren..
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: ma aug 12 2013 11:43 pm
				door C19
				Ik vind het een geweldige serie.
Heel jaloers. 
Cas
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: ma aug 12 2013 11:51 pm
				door djhijmans
				Goed gedaan hoor ..  Ziet er mooi uit!!!!
			 
			
					
				Re: Ijsvogel
				Geplaatst: di aug 13 2013 12:58 pm
				door Olliepippie
				Dank voor jullie complimenten! 
Ben uberhaupt blij dat ik een setje fatsoenlijke foto's heb kunnen maken van dit vogeltje. Op internet zie je best wel wat statische foto's maar geen actiefoto's. Wat dat betreft ben ik blij met mijn D4! Zoals je ziet op de totaalopname heb ik de foto's gecropped om leuke plaatjes te krijgen. Het was echt een kwestie van gokken m.b.t. sluitertijd (1/800s) en diagfragma (F7.1 en F8 om wat scherpte te krijgen vanwege de 300 mm met 2.0 TC). De camera op continuous focus en 3D tracking zetten, scherpstellen op het zittende vogeltje en afwachten wanneer hij zijn "move" maakte en dan met 10 beelden per seconde schieten en de camera het werk laten doen.
Bewegingsonscherpte wordt volgens mij veroorzaakt door de snelheid van de ijsvogel, bij het schieten van een duikvlucht heb ik de camera niet of nauwelijks hoeven te bewegen, het speelde zich allemaal af binnen het zoekerveld en meestal binnen het raster van scherpstelpunten van de D4. ISO waarden zaten in veel gevallen al tussen de 2000 en 3000. Een statief had me hierbij dus niet geholpen. Een duikvlucht speelde zich dan ook af binnen circa 1 tot maximaal 2 seconden! Even opgezocht op internet: deze vogeltjes kunnen in duikvlucht snelheden bereiken van 80 km/u dus de bewegingsonscherpte zit aan de kant van het vogeltje en niet aan de kant van de camera...... Volgende keer (als ik nog een kans krijg....) ga ik proberen met hogere sluitersnelheden te werken en een groter diafragma om de ISO waarden nog een beetje in de hand te houden.
Groet,
Michel.