Pagina 1 van 2

Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: wo sep 18 2013 11:17 pm
door Christhaa
Ik weet niet wat het was vandaag maar ik had me dag denk ik niet.. Ik ben gewoon niet tevreden of me werk deze keer...
Graag wil ik een eerlijke mening dit was voor mij gevoel nog de beste uit de gehele serie..

Me logo staat er in maar daar moeten jullie maar even door heen kijken voor een x


Afbeelding

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: wo sep 18 2013 11:33 pm
door Jumpjiving
Je zocht een relatie van het model met de achtergrond, waarbij de achtergrond een aanvulling was in het totale beeld.
Dat is lastig.
Deze achtergrond heeft het wat mij betreft niet.
Waarom niet?
De achtergrond zet mij aan me af te vragen wat het is.
Het leid af, zonder van zichzelf een echte aanvulling te zijn.
Het is geen plaat die "blijft hangen"

Ik denk dat je zelf daar ook mee zit.

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: wo sep 18 2013 11:54 pm
door Christhaa
Ja misschien ook... Ik heb echt alles geprobeerd.. ook tijdens de shoot extra foto's gemaakt op de hoop er nog wat van te maken..
Ik weet niet.. Ik had me misschien ook anders ingesteld.. in ieder geval niet materiaal wat ik nu kan gebruiken... :(
Aanstaande vrijdag maar gewoon weer knallen!!
Ik mis gewoon de wow factor.. voor mij gevoel klopt het plaatje van geen kant..

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: wo sep 18 2013 11:57 pm
door I AM Kees
Veel te druk was mijn eerste gedachte.
Dan ga je je afvragen wat dat in vredesnaam voor dingen zijn en je hebt nauwelijks nog aandacht voor het model.
Het wordt te rommelig door:
1. Het niet recht staan van de getallen op die blokken;
2. Het onkruid tussen de straatstenen;
3. Het "scheve" in het patroon op de blouse van het model.

Geen echte "Christha" dus ....

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 12:08 am
door ReneG
Los van dat alles, ik snap wat je bedoelt dat deze foto het niet 'doet'. Persoonlijk vind ik de gezichtsuitdrukking niet goed overkomen. Waarom kan ik moeilijk benoemen, maar het ziet er een beetje uit alsof ze liever ergens anders wilde zijn...? Dat is voor mij de 'net niet' in deze foto.

Dat blijft bij mij meer hangen dan de achtergrond (die van mij een stuk onscherper had gemogen) en dergelijke...

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 12:08 am
door PanzerFaustNL
Kun je geen photoshop gebruiken om de achtergrond te vervangen? Want het model straalt wel wat uit en om nu de gehele foto richting eeuwig archief te verschuiven zou ik persoonlijk zonde vinden.

Eigenlijk had je haar zo'n grote hamer in haar handen moeten geven. Zo een waarvan de steel zo lang is dat hij op de grond kan rusten. Dan hadden achtergrond en model een connectie gehad. Haar blik staat ook op 'meppen' dus...

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 12:57 am
door Voormalig clublid
De achtergrond is te nadrukkelijk aanwezig.

De ogen zijn ook veel te donker.

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 1:15 am
door jantom
Het model heeft zeker wel wat. De pose vind ik -gevoelsmatig- meer dan goed.

Maar ik houd me zelf alleen bezig met bakstenen en wat ermee gemaakt is..dus ben niet zo ter zake kundig.

De achtergrond is al behandeld. Ik kan het gelukkig scheiden.

Ik zie op de achtergrond urnen met menselijke resten maar of dat ook zo is ... denk het niet.
Maar die gekozen achtergrond geeft mij dat gevoel en dat doet wat mij betreft dan ook afbreuk aan de foto.
In ieder geval is de achtergrond storend. :(

De achtergrond moet simpel zijn en anders trekt die teveel de aandacht en dat wil je niet. Daarom ook ben je niet tevreden.
Als je goed naar je foto's kijkt zie je zelf de zwakke punten. Dat wetende maak je als vanzelf betere foto's en daar heb je ons al een aantal van laten zien. :)

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 3:22 am
door oud0001
Hmm, ik vind het contrast veel te groot en het voorhoofd en jukbeenderen van het model zijn uitgebeten.
Dat is overbelicht waarbij ik hoop dat het de nabewerking was.
De rest is al aangegeven.

Welke meetmethode heb je gebruikt. Spotmeting op het model of anders?

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 8:48 am
door philippe
Het is van in 1990 geleden dat ik mijn laatste modefoto's heb gemaakt, dus schiet niet op de pianist.
Maar, net zoals de meesten hier al hebben gezegd, is de achtergrond iets te nadrukkelijk en die balastblokken zijn iets te 'grafisch', zeker doordat ze ook 'oogjes' en een wat bleek gezichtje hebben net als de mannequin. Ik kan wel de analogie begrijpen, maar evenwicht vinden is nu juist het moeilijkste in een beeld.
In LR5 is er een plezante tool waarmee je het onderwerp en de achtergrond los van elkaar kunt bewerken, zet die achtergrond wat donkerder (+/-1 stop) en wat blur (+/-33%) zou ook geen kwaad kunnen. Maar natuurlijk is het jou inzicht dat de bovenhand verdient!

Ik had die foto met een iets langere lens gemaakt, een 180mm of zoiets, en een lichte flitser van opzij, met een reflector aan de andere kant, en een beetje contrejour (in 't haar) op de mannequin, zo wordt de achtergrond ook ietsje donkerder, maar, natuurlijk, wie ben ik.

Ik heb het weer eens geprobeerd maar ben nog steeds te onhandig (te dom?) om foto's op dit forum te plaatsen, het zij zo...

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 8:58 am
door jettiny
Ik zou de foto wel eens in kleur willen zien.
Wellicht maakt dat net het verschil.
De blokken die nu teveel aandacht trekken, krijgen dan minder aandacht door de gekleurde kleding van het meisje.
Tegelijkertijd kan het zo zijn dat de schaduw onder de lip en ogen van het meisje minder zwaar worden bevonden door het verschil van visagie en schaduw.
Niet ieder foto is geschikt voor zwart-wit omzetting, en ik denk dat dat hier ( mede ) de valkuil is.

Vrgr
Tiny

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 9:22 am
door John'47
Komt op mij meer over als reclamefoto voor de blokken achter het model, dan als portret. Ik vermoed, dat de blokken me teveel afleiden.
Verder vind ik (in zwart wit?) het gezicht van je model te weinig nuance laten zien. Misschien is kleur beter, dus eens met vorige poster.

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 10:16 am
door Christhaa
Het is niet alleen deze foto deze vond ik zelf nog het beste er uit komen maar het is gehele serie die me gewoon niks doet.
Verschillende achtergronden geprobeerd maar het trekt me niet.(kan aan mij liggen ik weet het niet)
maar voor mij gevoel is het gewoon een bar slechte shoot waar ik niks mee kan.. voor mijzelf. Model is tevreden ik niet..
De stenen zijn trouwens Rails (van de trein)

Afbeelding

Dit is de foto in kleur/onbewerkt,,, en dan vind ik hem hellemaal bagger..

Afbeelding

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 10:39 am
door DannySan
Hoi Christhaa,

soms is je eigen mening de meest kritische - dat heb ik zelf ook vaak.
Ik vind de versie in zwart-wit inderdaad ook 'minder sterk'.

Maar als ik de foto's hieronder zie dan vindt ik toch wat anders:
Foto 1: Deze foto vindt ik erg sterk, erg mooie werken van het licht en donker; erg stoere pose met bijbehorende juiste blik en 'weggeblazen' achtergrond.

Foto 2: In kleur is deze foto een stuk sterker! Ik zou nog kijken of je in Lightroom/Photoshop de achtergrond iets 'fletser' kunt maken en/of je model van net wat meer 'punch' kunt voorzien.
Ik heb wel het idee dat het focuspunt niet op haar ogen ligt maar op haar rechterschouder?
(ik heb hier op het werk geen LR dus kan niet even een bewerking doen, mocht je dat willen mag je altijd via pb een linkje sturen hoor).

Groet Danny

Re: Nu heb ik echt een 'eerlijke' beoordeling nodig..

Geplaatst: do sep 19 2013 11:00 am
door John'47
twee prima foto's
minder "Christhaa" dan sommige vorige posts, jij zou zeggen minder wow

over het scherpstelpunt: bij alle foto's lijkt dit meer op het topje dan op het gezicht te liggen

en ik blijf de bielzen toch wat te druk als achtergrond vinden