Pagina 1 van 1

Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 5:36 am
door Piepenholleke
Is het bij iemand bekend wat de maximale beeldhoek (groothoek objectief) is bij gebruik van een set filter-verloopringen van 49 mm naar 77 mm waarbij alle ringen worden gebruikt? Set bestaat uit 7 ringen.
Is bij gebruik van een dergelijke set de afstand van frontlens tot filter ook nog van invloed op de kwaliteit van de foto?

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 7:12 am
door Gobert
Er speelt nog een andere overweging. Des te groter de afstand <<frontlens - filter>>, des te groter de kans op reflecties.
Bij een groothoekobjectief zijn deze sowieso al wat groter. Ik zou dus oppassen bij het gebruik van zoveel verloopringen.

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 10:31 am
door gijs sandberg
Beste Huub,
Zonder te weten welke lens, is die vraag niet te beantwoorden.
Ook belangrijs is de richting van het gebruik van die ringen.
Groeten, Gijs

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 7:55 pm
door Piepenholleke
Beste Gobert en Gijs,

Bedankt voor jullie reactie.

Gijs,
Ik werk met objectieven met een brandpunt van 24 mm tot en met 300 mm. Ik bezit geen arsenaal aan objectieven maar bij de aanschaf (door de jaren heen), heb ik deze zo veel mogelijk op elkaar laten aansluiten v.w.b. zoombereik en daarnaast heb ik nog een paar lichtsterke vaste brandpunt objectieven voor dat kleine beetje extra in scherpte en contrast.
De filtermaat van deze objectieven loopt van 49 mm tot en met 77 mm. Eén objectief is nog groter (De bolle Nikkor) maar daar passen, buiten de Lee filters, geen filters op. Het idee van zo weinig mogelijk filter(s) met een zo groot mogelijke inzet, zoals hier op het forum wordt geopperd, staat mij wel aan. Beter 1 kwaliteitsfilter dan 5 maal geld uitgeven en nog niet tevreden zijn over de kwaliteit.
Om de filtermaat van deze objectieven (op de bolle Nikkor na) helemaal te kunnen benutten, ben ik op een set verloopringen aangewezen die het gebied van 49mm tot en met 77 mm overbruggen. Daarom is de vraag wat doet de beeldhoek bij zo'n "pak" ringen? Is dit voor een 24 mm brandpunt objectief te gebruiken (vignettering)?
Daarbij de oplopende ruimte tussen frontlens en filter. Zoals je kunt lezen, heeft Gobert voor dit laatste al een reactie gegeven. Uiteraard is een groothoek zonnekap onontbeerlijk.
Hoever kun je gaan wat betreft het aantal ringen om kwaliteit van de opnames te behouden?

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 9:23 pm
door Léon Obers
Waarom zoveel verloopringen op elkaar zetten?
Koop gewoon de specifieke verloopringen van de grootste diameter naar de diameter van het kleinere objectief.
Is de grootste diameter 77mm, en je hebt verder objectieven met 67mm 52mm en 49mm, koop dan een verloopring.
77 -----> 67mm
77 -----> 52mm
77 -----> 49mm

Op die wijze gebruik je dus slechts één verloopring per objectief. Heb je ook geen last van een te krappe hoek, want je stapelt niks. Nadeel van een filter veel verder naar voren zetten door verloopringen op elkaar te zetten, is dat eventueel vuil op het filter bij een groothoeklens eerder gaat opvallen. Zeker bij gebruik van kleine diafragma's.

Maar ik snap je achterliggende gedachte wel. Je wilt kennelijk zo'n setje kopen: :wink2:
http://www.ebay.nl/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40" onclick="window.open(this.href);return false;

Afbeelding

Maar dat werkt dus niet echt.

Dus beter dit:
77 -----> 67mm
http://www.ebay.nl/sch/i.html?_odkw=ste ... m&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Afbeelding

77 -----> 49mm
http://www.ebay.nl/sch/i.html?_odkw=ste ... m&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Afbeelding

enz.

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: za okt 26 2013 11:42 pm
door Piepenholleke
Hoi Leon,

Inderdaad, ik wilde een setje kopen waarmee ik dacht "alles aan te kunnen" maar hield er ook rekening mee dat dit mogelijk niet ongestraft kan gebeuren door het stapelen en daarmee toenemen van ruimte tussen frontlens en filter en welke beeldhoek hou je dan over. Vandaar mijn vraag op dit forum.
De verloopringen die ik in de handel ben tegengekomen, gaan vaak niet verder dan een paar millimeter per ring, maar jij toont aan dat er ook ringen zijn met een groter verloop. Ga hier mijn voordeel mee doen.
Bedankt.

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: zo okt 27 2013 7:54 am
door Léon Obers
Gewoon op Ebay en dan specifiek de doorsnedes invullen voor een zoekactie met "Stepping ring" erin. Bijv.

Stepping ring 77mm 67mm
Stepping ring 77mm 52mm
Stepping ring 77mm 49mm


Wel goed de mannetjes en vrouwtjeskant onderscheiden, want je hebt ze ook de andere kant uit. (Misschien echter in beperkte mate in die vorm en afmeting). Als je een aanbieding hebt gevonden, kun je op de specifieke pagina bij de achterliggende website van de leverancier dikwijls ook de andere afmetingen vinden.

Re: Maximale beeldhoek set verloopringen

Geplaatst: zo okt 27 2013 9:04 am
door Hans Braakhuis
verloopring, adapter ring, stepping ring