Pagina 1 van 1
advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 12:44 am
door Johan v. V.
Dacht ik een aardige printer te bestellen, blijkt die niet meer leverbaar!
Daarom de vraag, welke printer adviseren jullie? Budget max. ongeveer € 250.
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 8:27 am
door CaptainHook
Niet meer leverbaar?
Welke had je dan in gedachten?
Want er zijn vaak vele andere bronnen waar je iets kunt kopen!
Met printers geldt eigenlijk net zoiets als met scheermesjes; koop je voor weinig een printer die redelijke printjes levert en als de cartridges leeg zijn, koop je gewoon weer eens een nieuwe complete printer (ergens een aanbieding). Of vind je kwalitatief goede afdrukken erg belangrijk (foto's!) op speciale papiersoorten met niet-verouderende inkt... Kortom, er is geen eenduidig antwoord op te geven!

En wat is het beoogde afdrukvolume? Maximale afdrukgrootte? Papiersoorten? Kleurechtheid? Alleen een printer, of moet het een MFP zijn? etc, etc.
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 12:52 pm
door Johan v. V.
Eigenlijk heb ik niets in gedachten. Ik kom niet zoveel verder dan dat ik kwalitatief goede afdrukken het belangrijkste vind. Ze moeten ook lang goed blijven. Max. afdrukgrootte A4. Het afdrukvolume zal niet groot zijn (ja, ik weet het, dan kan ik ze goedkoper laten afdrukken, maar dat wil ik niet).
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 1:35 pm
door CaptainHook
Blijkbaar had je wel iets in gedachten, want je wilde een printer kopen en vervolgens zeg je dat die niet meer leverbaar is.
Dus welke was dat dan?
Dan hebben we in ieder geval een houvast om te zien waar je aan zat/stond/lag te denken...
Lange(re) houdbaarheid van je afdrukken heeft ook vooral te maken met de gebruikte inkt en het papier en de opslag/bewaar/tentoonstel condities.
En wat wil je maximaal uitgeven voor b.v. nieuwe cartridges (ook niet onbelangrijk)?
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 5:21 pm
door Johan v. V.
Ik had m'n oog laten vallen op de Epson stylus Photo R265. Die blijkt niet meer leverbaar. Iemand adviseerde me vanmiddag de Canon Pixma MG5550. Is dat een goed alternatief?
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 7:31 pm
door Hasselbox
voor 200 a 250 euro komt op marktplaats regelmatig een goede Canon Pro9000 voorbij.
Is dat een alternatief?
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 8:06 pm
door bjornc
muggie schreef:Iemand adviseerde me vanmiddag de Canon Pixma MG5550. Is dat een goed alternatief?
Ik heb de MG6150, prima ding... en voldoende resolutie.
Ik zou iig kijken naar 9600 dpi. 4800dpi is zelfs voor het oog van een niet-kenner duidelijk minder scherp.
Re: advies printer
Geplaatst: do nov 21 2013 11:58 pm
door Johan v. V.
bjornc schreef:muggie schreef:Iemand adviseerde me vanmiddag de Canon Pixma MG5550. Is dat een goed alternatief?
Ik heb de MG6150, prima ding... en voldoende resolutie.
Ik zou iig kijken naar 9600 dpi. 4800dpi is zelfs voor het oog van een niet-kenner duidelijk minder scherp.
De MG6150 lijkt ook al niet meer leverbaar. Ik heb nu m'n oog laten vallen op de Canon Pixma MG6350. Die heeft goede reviews. Maar eigenlijk zie ik door de bomen het bos niet meer. Wie heeft een goed advies?!
Re: advies printer
Geplaatst: vr nov 22 2013 8:48 am
door CaptainHook
Maar de Canon MG6150 is een MFP.
Denk toch echt dat het handiger/verstandiger is dat je specificaties/gewenste mogelijkheden duidelijk op een rijtje zet en dan gaat kijken wat voor een soort printer daarbij van toepassing kan zijn.
Denk ook nog b.v. aan software ondersteuning! Moet het voor het Windows platform of voor OSX of wellicht iets anders zijn? En wat als je met een nieuwe versie van een besturingssysteem gaat werken? Hoe lang ben je van plan er mee te gaan werken? Wil je er jaren mee kunnen doen of koop je gewoon weer de nieuwste aanbieding als de cartridges leeg zijn? Ben je van plan speciaal/goed/duur papier aan te schaffen? Ga je kleurechte cartridges gebruiken of zijn de allergoedkoopste inktcartridges van de eerste de beste bijvultoko ook goed genoeg?
Moet het perse van een bepaald merk zijn, of maakt dat niet uit? Is b.v. draadloos kunnen printen een must, of niet? Kortom, eerst duidelijk op een rijtje hoe en wat, en dan iets passends gaan zoeken. Of anders de eerste de beste aanbieding van de Aldi/Lidl/MM/whatever pakken.
Er zijn genoeg testrapporten en keuzemodellen te vinden op het interpret. En menigeen heeft ook z'n persoonlijke voorkeuren.
Zo heb ik zelf ooit een NOS (New Old Stock) Epson 7600 gekocht (voor nog geen 850 euro), waanzinnig apparaat. Maar cartridges zijn niet goedkoop...
Of een Canon i9100 (200 euro), ook een prima printer die tot aan A2 print. En als je zelf wat aan technisch onderhoud kunt doen (zoals service meldingen verhelpen e.d.) zijn dit prima machines die (bij mij in ieder geval) al diverse OS upgrades en s/w upgrades meegaan en tot op de dag van vandaag uitstekende afdrukken leveren!
Regelmatig komen er b.v. faillisementsverkopers/opkopers voorbij op diverse websites, die dan professioneel papier aanbieden voor weinig. En dan is het altijd interessant om daar wat van mee te nemen.

Re: advies printer
Geplaatst: vr nov 22 2013 12:41 pm
door Johan v. V.
Het probleem is dat ik zo'n vreselijke digibeet ben dat ik niet eens weet aan welke specs het ding moet voldoen.
De gloednieuwe PC draait op Windows. Dat zal voorlopig ook wel zo blijven. Ik wil kwalitatief goede foto's kunnen uitprinten op A4 formaat. A3 is geen vereiste. Daarvoor heb ik best wat extra kosten voor goed papier en goede inkt over.
Een bepaald merk is niet nodig, als het maar goed is. Draadloos printen is niet nodig.
Kom ik daar verder mee?

Re: advies printer
Geplaatst: vr nov 22 2013 3:36 pm
door Gerard de Zwaan
muggie schreef:De gloednieuwe PC draait op Windows.
Welke windows bedoel je muggie. Er zijn nog mensen die werken met windows xp, ik neem aandat je die niet hebt. De meesten zullen Windows 7 hebben en er is Windows 8 en Windows 8.1
Re: advies printer
Geplaatst: vr nov 22 2013 6:21 pm
door bjornc
Heel simpel; MG6350 is de opvolger van de MG6150.
Dus denk dat je daar wel goed mee zit.
Re: advies printer
Geplaatst: vr nov 22 2013 6:24 pm
door Johan v. V.
Gerard de Zwaan schreef:muggie schreef:De gloednieuwe PC draait op Windows.
Welke windows bedoel je muggie. Er zijn nog mensen die werken met windows xp, ik neem aandat je die niet hebt. De meesten zullen Windows 7 hebben en er is Windows 8 en Windows 8.1
Windows 7