Pagina 1 van 2
AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 4:35 pm
door ArjanL
Nikon Rumours denkt van wel:
http://nikonrumors.com/2013/12/16/new-n ... uary.aspx/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hopelijk wordt dit een trend. Iets minder lichtsterke vernieuwde vaste brandpunten.
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:01 pm
door Cyrus
Ik hoop dat de geruchten kloppen en dit objectief op de markt gaat komen.
Zou eens tijd worden dat er een goed, betaalbaar 35mm fullframe vastbrandpunt-objectief komt. De F/1.4G is voor de hobbyïst niet te betalen en de F/2.0D is erbarmelijk qua kwaliteit.
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:06 pm
door ReneG
Ik ben veel meer benieuwd naar die andere lens (DX) die ze gaan aankondigen. Ik kan me niet voorstellen dat ze nog een zoom uit gaan brengen (want we hebben al bergen DX zooms). Iets van een 20 of 24 mm DX prime zou erg welkom zijn.

Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:09 pm
door Vincent
Ben benieuwd wat dat gaat kosten en hoe hij presteert. Mochten ze hem toch te hoog inschalen dan wordt het een directe concurrent voor de Sigma 35mm 1.4. En de optische prestaties daarvan zijn inmiddels bekend.
Aan de andere kant is een merkeigen objectief in dezelfde prijsklasse wel een argument dat een hoop fotografen over de streep trekt.
Lijkt me dus dat ze hem ook een concurrerende prijs mee gaan geven.
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:17 pm
door Patrick
Als het wat is en betaalbaar is kan wellicht mijn, overigens fantastische, Samyang 1.4 de deur uit... Ik ben benieuwd!
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:33 pm
door strangeartefact
Want Patrick?
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:38 pm
door Patrick
strangeartefact schreef:Want Patrick?
Ik heb toch nog steeds liever een autofocus objectief... Ik kan er nog steeds niet heel goed mee overweg, ondanks de hulp van het balletje en de pijltjes linksonder in de zoeker. Het is me gewoon te traag. Althans, ik ben te traag. Ik koop zo'n objectief juist om met grote diafragma's te (kunnen) schieten. Dat betekent alleen wel dat je ook goed moet zitten met je focus; je hebt maar beperkte scherptediepte. En ik zit er gewoon te veel naast vind ik.
Verder vind ik het een geweldig objectief. Mooi gebouwd, mooie beeldkwaliteit. En ik ben een fan van 35mm; het is mijn favoriete brandpuntsafstand. Ik heb al zitten denken aan hem te wisselen voor een AFS 28mm f1.8G. Maar die is me eigenlijk net iets te wijd. Maar het is zeker een alternatief. Mooi ook in combinatie met de AFS 50mm f1.8G en AFS 85mm f1.8G!
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:52 pm
door wopper
Nou dan nog maar terug op de wachtbank, wou me deze week een AF-D 35mm F2 hebben gekocht
Geduld is een schone zaak

Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 5:53 pm
door Patrick
De 35mm f2D heb ik nooit gezien als een geschikt maatje voor mijn D700. Een objectief dat al heel lang aan vervanging toe was!
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 7:10 pm
door strangeartefact
Ok duidelijke uitleg Patrick!
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: ma dec 16 2013 7:44 pm
door JanJacob
Als hij nu de kwaliteit van de 28/1.8G heeft, maar meer het formaat van de 35/2, is 'ie voor mij. Het formaat en het gewicht zijn ook de reden dat ik de Sigma nog niet heb aangeschaft.
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: do mei 01 2014 9:42 pm
door JaapV
Dit fata morgana lijkt helaas weer te zijn opgelost...

Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: do mei 01 2014 9:59 pm
door Patrick
JanJacob schreef:Als hij nu de kwaliteit van de 28/1.8G heeft, maar meer het formaat van de 35/2, is 'ie voor mij. Het formaat en het gewicht zijn ook de reden dat ik de Sigma nog niet heb aangeschaft.
Zo groot is de 28mm f1.8G niet hoor. En zwaar is ie zeker niet!
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: do mei 01 2014 10:07 pm
door Skippy
JaapV schreef:Dit fata morgana lijkt helaas weer te zijn opgelost...

Ach, met wat geluk toch niet hoor. Zie
http://photographylife.com/nikon-35mm-f ... nce-sample
Re: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G FX in januari?
Geplaatst: do mei 01 2014 10:58 pm
door JanJacob
Patrick schreef:JanJacob schreef:Als hij nu de kwaliteit van de 28/1.8G heeft, maar meer het formaat van de 35/2, is 'ie voor mij. Het formaat en het gewicht zijn ook de reden dat ik de Sigma nog niet heb aangeschaft.
Zo groot is de 28mm f1.8G niet hoor. En zwaar is ie zeker niet!
Ik bedoelde de Sigma.