Pagina 1 van 1
Geplaatst: do sep 27 2007 11:51 pm
door The-Boss
Pelgrim, inderdaad apart, heel apart. helaas niet mijn genre....
Pierre

Geplaatst: vr sep 28 2007 12:43 am
door GdP
Pelgrim je kan het beste de foto's nummeren. Commentaar geven gaat dan een stuk gemakkelijker.
Met vr. gr.,
Gerrit
Geplaatst: vr sep 28 2007 1:45 am
door Roelof
1 - Rotspul, mijn broer gebruikte dat als regenscherm over zijn tuin met z'n verjaardag, iedereen was blauw, ook de frisdrinkers
2 - Wat uitgebeten
3 - Die is beter dan die waar ik twee weken geleden water in spoot (daar zaten die gele doppen niet op.
4 - Niet scherp
5 - Leuke vlakverdeling, onderwerp doet me niks
6 - Een andere hoek was misschien beter geweest, nu heb je nog weerspiegeling van het glas op je onderwerp
7 - Zelfde gebouw als waar je vorige model stond?
8 - 't Wit op je hout is uitgebeten
9 - Sardientjes?
Heel misschien dat ik 6 en 7 zou hebben geschoten, de rest in elk geval niet. Tenzij ik een verslag moest maken, ofzo.....
Geplaatst: vr sep 28 2007 4:12 am
door luc
Ik vindt het net allemaal een beetje te. Alsof je te graag te apart wil doen.
Nee ook niet mijn koppie thee.
Luc
Geplaatst: vr sep 28 2007 4:27 am
door dirk-jan boon
ook niet echt mijn ding , suit me wat comentaar aan bij roelof perfect kort en bondig geformuleerd
Geplaatst: vr sep 28 2007 8:56 am
door SwederD70
Sluit me bij Luc aan.
Kan mischien wel mijn koppie thee zijn.
Maar je maakt iets aparts cq. gaat iets zodanig bewerken dat het er niet echt herkenbaar uit ziet en dan er bijschrijven wat het is....?
Laat de kijker lekker raden wat het is.
2 en 3 en de laatste zijn het beste en het prettigst om naar te kijken.
de rest is prullenbak voor mij.
Vindt ze ook zo verschillend, 2,3 en de laatste hebben mooie harde kleuren de rest niet, her en der overbelichte plekken e.d. Ze lijken eigenlijk niet uit dezelfde serie te komen.
Geplaatst: vr sep 28 2007 10:22 am
door mikemix
Je probeert een verhaal te vertellen, die als los zand uit elkaar valt.
Helaas, eureka kwartje valt niet bij mij.
Geplaatst: vr sep 28 2007 10:35 am
door De Put
Typische Harrie-serie en, omdat ik de persoon ken, erg bijzonder. Je kunt fotograferen om iets te registeren - techische benadering - of je kunt iets fotograferen vanuit een meer artistieke benadering met als doel een beeld te creëren dat een bepaald gevoel oproept. Het eerste is meer mijn ding, het laatste pas beter bij Harrie.
1: Titel dekt de lading, maar boodschap ontgaat mij.Ik vraag me dan weer wel af wat ik zie en wat het donkere object achter het blauwe zeil is.
2, 3 en 5: Knap om zoveel kleur te ontdekken in de grijze massa die beton heet. Persoonlijk ben ik een natuurliefhebber en loop dus per definitie iedere bouwput voorbij. Harrie toont hiermee aan dat zelfs daar mooie beelden te vinden zijn.
4: Fototechnisch een mislukte foto, artistiek gezien misschien perfect geslaagd. De draden vertonen een warboel, chaos… door de witbalans en sluitertijd te verknoeien wordt dit effect nog versterkt. Geen knappe foto, wel een knappe uitbeelding van chaos… was dat de bedoeling?
6: Geweldig onderwerp, was meer uit te halen Harrie. Een andere hoek, ander gebruik van kleuren of juist z/w, andere vlakverdeling… etc. Was het echter een poging om ‘de voyeur in het spiegelbeeld die snel een foto schiet van een stiekem beeld’ weer te geven dan is hij alsnog geslaagd.
7: Leuk onderwerp, ik zou de perspectiefvertekening wegwerken en bijvoorbeeld alleen negen ramen croppen. Nu vind ik de dakrand en zuilen verstoren. Ook bevat de plaat teveel ruis en valt er meer uit de belichting te halen.
8: Bijzonder! Het bovenste deel is saai, maar goed belicht en je scrolt automatisch omlaag om te kijken of er nog iets boeiends komt. Het rood dat dan komt doet bijna pijn aan je ogen zo intens is het. Natuurlijk is het wit zwaar uitgebeten, maar het totaal beeld is toch bijzonder.
9: Typische Harrie foto! Ik snap er niets van

Ik zie twee keer blik in een volstrekt andere functie, ik zie knallende kleuren, maar wat zegt het beeld…. ?
Groeten,
Remco
Geplaatst: vr sep 28 2007 10:46 am
door Skippy
Je hebt inderdaad een originele kijk en dat is goed maar in dit geval gecombineerd met de matige technische uitwerking vind ik het eindresultaat niet geslaagd.
Overigens is het een dunne lijn tussen origineel en geforceerd. Origineel zie je in 1 keer en dan is het ook raak.
Ben wel benieuwd naar meer werk van je, wat meer durf mag hier wel op het forum.
Geplaatst: vr sep 28 2007 10:57 am
door De Put
Skippy schreef:Overigens is het een dunne lijn tussen origineel en geforceerd. Origineel zie je in 1 keer en dan is het ook raak.
Ben wel benieuwd naar meer werk van je, wat meer durf mag hier wel op het forum.
Eens, techniek kun je leren, originaliteit niet.
Geplaatst: vr sep 28 2007 11:09 am
door Marten
"Open blik "vind ik zeker geslaagd. Ik zie het meer als een schilderij.
Geplaatst: vr sep 28 2007 11:57 am
door Pelgrim
Beste mensen, dank voor jullie negatieve en positieve kritiek.
Zoals De Put al zei heb ik niet zoveel met het fotorealisme. Ik wil me daar wel in verdiepen, maar kom meestal terug op abstracties. Ik heb altijd een behoefte om het beeld dat ik zie niet te kopieeren, maar er verder op te bouwen. De foto's die ik hier gemaakt heb zijn bijna allemaal ook zo bedoeld qua kleur en compositie. Het zijn eigenlijk schilderijen. De titel heb ik er bijgezet omdat men mij gevraagd heeft om ze te nummeren. Dat was misschien beter geweest. Ik heb deze titel gekozen als illustratie, wat ik normaal niet zo letterlijk doe.
Goed, ik ga er dan toch nog iets over zeggen:
1: Deze komt uit een hele serie foto's die ik op dat moment genomen heb waar ik geexperimenteerd heb met compositie en het blauwe licht van dekzeilen. Het zwart zijn de balken en platen erachter.
Zoeken naar evenwicht en spanning in beeld. Draai het beeld maar eens.
2: Foto 2 is een filosophische foto als een wegwijzer. Daarover ga ik niks zeggen. Wel vind ik de compostie en de kleur in het harde wit erg boeiend.
3: Deze foto moet nog veel sterker worden. De vorm moet gaan draaien en de kleuren rondom het geel moeten versterkt worden. Ook het zwart.
4: Zie het treffende commentaar van De Put..
5: Persoonlijk niet de beste. Teveel van boven genomen zodat het perspectief niet goed is. Wel mooi qua inhoud. Klemmen en het oranje en blauw dat botst..
6: Ja, deze vind ik wel heel mooi... Overbelicht links en boven? Jazeker en dat moet ook. De blik van de vrouw zien we ten dele..
Dit beeld staat in een uitbouw. Als je goed kijkt zie je mij nog in de weerspiegeling. Dat is niet zo mooi. Rechts zaten mensen die ik er niet op wilde hebben. Toen ik deze positie nam zag ik het beeld naar buiten kijken. Het beeld zelf heeft op enkele spiegelvlekken na prachtige citroen-geel-bruine kleuren die in de reflecties terugkomen. Persoonlijk erg sterk deze.
7: De pilaren en het dak hadden gecropt kunnen worden, maar heb ik niet voor gekozen. Kijk toch eens wat er in dit beeld gebeurd. Net zoveel perspectieven op een werkelijkheid als commentaar van forumleden op foto's..
8: ROOD WIT ROOD WIT ROOD WIT ROOD WIT
Het dendert je beeld in. Maar dan het zacht van de gipsblokken met zweempjes kleur. Tja...
9: Hier kan ik alleen maar van zeggen dat ik het jammer vind dat ik het blikje niet schoon gemaakt heb.
Beste mensen, dit mijn verhaal.
Maar ik zou het jammer Luc en Sweder als jullie zouden denken dat ik graag apart zou willen zijn, want dat wil ik niet.... dat ben ik.
En Mikemix, ik probeer geen verhaal te vertellen. Dat doe ik in mijn theater. Ik probeer gewoon foto's te maken op mijn manier. Daar heb ik graag commentaar op, anders zou ik ze niet plaatsen. Maar een beetje respect zonder de fotograaf te kennen mag wel. Het gaat mij om kijken en schilderen.
Geplaatst: vr sep 28 2007 12:32 pm
door GdP
Het ziet er allemaal heel apart uit! Moet kunnen.
Gerrit
