Pagina 1 van 2

Nik color Efex pro

Geplaatst: za sep 29 2007 8:02 am
door Gerritr
Ik heb al een aantal dagen een test versie van Nik color efex draaien in capture NX

http://shop.niksoftware.com/cep2capture ... hp?lang=de

Ik moet zeggen dat het veel mooier werkt dan in photoshop,in NX werk je op het hele scherm wat een heel goed beeld geeft,in photoshop zit je met zo,n klein venstertje te knoeien.

Gerrit

Geplaatst: za sep 29 2007 12:31 pm
door rjoemman
Wat is dit en wat kan je ermee?
Raoul

Geplaatst: za sep 29 2007 12:44 pm
door Riemke
Hier vind je een uitleg en voorbeelden:

http://www.softwarekeus.nl/effecten/nik ... orefex.htm

Geplaatst: za sep 29 2007 1:36 pm
door rvdb
Ik heb de ps versie en het is mooi, maar de dfine 2.0 interface mag snel op dit pakket worden los gelaten! nets als intel mac ondersteuning trouwens! zijn ze wel erg traag mee...

Geplaatst: di okt 02 2007 2:26 pm
door Braakhuis
Wil niet negatief doen..... Maar Nik color efex is toch al lang weer achterhaald!!!! Heb het al weer vervangen door een ander programma. Vond het teveel speelgoed. Wanneer je een beetje serieus bezig bent met je hobby ,dan heb je dit niet nodig.Geef je een kapitaal uit aan appartuur en ben je druk om de kennis van photoshop te vergaren ga je het verpesten met spullen van Nik color efex .

Nogmaals wil niemand te kort maar dacht dat deze filters al lang achterhaald waren

Gr
Braakhuis

Geplaatst: di okt 02 2007 2:40 pm
door The-Boss
Braakhuis schreef:Wil niet negatief doen..... Maar Nik color efex is toch al lang weer achterhaald!!!! Heb het al weer vervangen door een ander programma. Vond het teveel speelgoed. Wanneer je een beetje serieus bezig bent met je hobby ,dan heb je dit niet nodig.Geef je een kapitaal uit aan appartuur en ben je druk om de kennis van photoshop te vergaren ga je het verpesten met spullen van Nik color efex .

Nogmaals wil niemand te kort maar dacht dat deze filters al lang achterhaald waren

Gr
Braakhuis
Wil ook niet negatief doen hans, maar 2 mensen zijn er lekker mee bezig en vinden het leuk. 2 mensen vragen wat het is. Dan zegt de Voorzitter dat dit al achterhaalt is en als je een beetje serieus bezig bent je dit niet nodig hebt.
Persoonlijk vindt ik dat slordig........ Gebruik het zelf ook, en in sommige gevallen geeft het een leuk effect...

Pierre 8)

persoons, uhhh naamsverwisseling of toch .................?

Geplaatst: di okt 02 2007 2:46 pm
door George Fennes
The Boss schreef:

Code: Selecteer alles

Wil ook niet negatief doen hans, maar 2 mensen zijn er lekker mee bezig en vinden het leuk. 2 mensen vragen wat het is. Dan zegt de Voorzitter dat dit al achterhaalt is en als je een beetje serieus bezig bent je dit niet nodig hebt. 
Beste Pierre, ik denk dat je onze echte Voorzitter nu te kort doet.
Braakhuis uit Twente is niet onze H.Braakhuis uit Renkum (ten minste ik geloof dat hij daar vandaan komt).
Wel erg verwarrend, nog iemand met dezelfde naam Braakhuis. :oops:
Dus ik hoop dat de echte Hans Braakhuis nu niet boos is op jou :wink:

Groetjes George :D

Geplaatst: di okt 02 2007 3:11 pm
door Marten
Ajjjj,
er zijn meer hondjes die Fikkie heten.

Re: persoons, uhhh naamsverwisseling of toch ...............

Geplaatst: di okt 02 2007 3:17 pm
door The-Boss
George Fennes schreef:Beste Pierre, ik denk dat je onze echte Voorzitter nu te kort doet.
Braakhuis uit Twente is niet onze H.Braakhuis uit Renkum (ten minste ik geloof dat hij daar vandaan komt).
Wel erg verwarrend, nog iemand met dezelfde naam Braakhuis. :oops:
Dus ik hoop dat de echte Hans Braakhuis nu niet boos is op jou :wink:

Groetjes George :D
Als dat zo is mijn oprechte excuses Hans. :oops:

Pierre 8)

Geplaatst: di okt 02 2007 3:19 pm
door Braakhuis
:lol: :lol: :lol:
Inderdaad niet Hans Braakhuis.
maar goed ook al was ik Hans.... Het was geenzins negatief of denegrerend bedoeld. Zoals je hebt kunnen lezen heb ik het zelf ook gehad maar na een tijdje het weer verwijderd aangezien het naar mijn idee teveel weg heeft van filters die je net niet moet hebben wil je alle gedane moeite niet teniet doen. Had voor mij te veel weg van photoshop speelgoed .

Groeten
Braakhuis

Geplaatst: wo okt 03 2007 5:54 pm
door Gerritr
Beste Braakhuis.

Ik werk er al een tijdje mee,en vooral in captureNX werkt het heel mooi,je bent van het kleine venstertje af,op het hele beeld kun je de filters veel beter beoordelen.
Ik vind vooral de pola,skylight en sunshine erg goed,en zo kan ik er nog wel Er zitten ook een aantal filters bij waar ik het nut niet van inzie,maar er zullen missien andere zijn die er wel blij mee zijn

Je zegt dat je al nieuwe software hebt welke gebruik je dan?
Ik zal geen filters weten die beter zijn,maar ik ken ze natuurlijk ook niet allemaal.

Groeten Gerrit

Geplaatst: vr okt 05 2007 7:28 pm
door Braakhuis
Ben over gegaan naar Tiffen DFX.
Dit werkt echt geweldig.
Groeten
Braakhuis

Geplaatst: za okt 06 2007 12:45 pm
door Gerritr
Hallo Braakhuis.

Het zijn de oude M55 filters,alleen in een mooier en makkelijker jasje,het ziet er zeker goed uit.voordeel in photoshop is dat je een groot beeld ziet ipv dat hele kleine beeldje bij nik filters.

In capture zie je de nik filters wel op het hele beeld,en dan vind ik ze niet veel voor elkaar onderdoen.

Groeten Gerrit

Geplaatst: za okt 06 2007 7:05 pm
door Braakhuis
Gerrit,
Het zijn inderdaad de 55 mm filters , maar dan met een goed aanvulling van Tiffen ( het bedrijf wat deze 55 mm heeft overgenomen).
Zie er zelf erg veel voordelen in tov de Nikon Color efex. Met name voor het betere werk met een professionele uitstraling.
Begrijp dat het voor de amateur voldoende is maar wil je wat meer dan zal je niet kunnen ontkennen dat de Tiffen DFX filters voor eht professionele werk is

Gr
Braakhuis

Geplaatst: za okt 06 2007 8:16 pm
door Gerritr
Hallo Braakhuis.

Ik ken een aantal niet amateurs die met nik werken,ze zijn echt wel goed.

Waar je helemaal gelijk in hebt is de werk wijze die is veel meer van deze tijd dan de nik filters,toch denk ik dat het een kwestie van tijd is voor dat nik met eenzelfde soort workflow komt.
Als ik nu zie wat een verbetering het al is in capture NX in vergelijking met dat akelige kleine schermpje in photoshop, het is nu ook gewoon mogelijk om het filter weer te openen en de instellingen te wijzigen als je al 5 stappen verder bent,en dat is toch een hele verbetering.

Groeten Gerrit