Pagina 1 van 1

Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 9:43 pm
door Motorwybe
hallo kenners.
Ik heb even wat deskundigheid nodig.en zie uit naar jullie reacties.
Ik heb een D 300 (zo'n 6500 cliks) met een Nikon 18-200 VR2 lens. (DX).
Moet wel alle opnamen bewerken met "onscherp masker" in het door mij gebruikte PSP 12, maar dat is de consequentie van het gebruik van zo'n zoom.
Kan n.l. niet meer allerlei glaswerk meenemen als ik op pad ga.
Ik kijk nu vaak verlekkerd naar de D600 met een 28-300 lens (FX)
Kernvraag : ga ik er echt op vooruit qua opname kwaliteit?
Weet nog niet wat ik bij inruil in een fotozaak krijg, maar zou het verschil de moeite waard zijn ?
ben benieuwd naar jullie reacties.
Met groet, Motorwybe.

Re: Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 9:50 pm
door DannySan
Een D600 tov een D300 ga je zeker merken!
Maar of het jou het prijs verschil ook waard is bepaal jij uiteindelijk

Re: Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 10:05 pm
door JaapV
Kreeg net een mailtje: "Extra hoge inruilkorting tijdens de inruilweken bij Kamera Express!"

Er staat niet bij hoeveel weken dat duurt, maar ze zijn a.s. zondag open van 12:00 tot 16:00.

Re: Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 10:13 pm
door Marten
Motorwybe schreef: Moet wel alle opnamen bewerken met "onscherp masker" in het door mij gebruikte PSP 12, maar dat is de consequentie van het gebruik van zo'n zoom.....Kernvraag : ga ik er echt op vooruit qua opname kwaliteit?..
Natuurlijk is een zoomobjectief een compromis, maar die 18-200 is echt zo slecht nog niet..
Als je ALLE opnamen moet verscherpen om tot goede resultaten te komen is het van belang eerst te onderzoeken wat je fout doet.

Re: Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 10:19 pm
door henkk
Kijk eens bij de BTW vrije dagen bij MediaMarkt. Maar je doel kan er buiten vallen.

Een verschil van D300 naar D610 ga je zeker merken!

Overigens is het ook dan (ik praat over D700) zinvol nabewerking toe te passen.

Een andere voortuitgang kun je krijgen door op primes over te schakelen of meer specifieke zooms ipv zo'n all-round zoom
Ik heb bijv. een Tamron 28-300 die het op film (F4S) goed doet maar op D700 teleurstelt.Praktisch werk ik alleen nog met primes incidenteel uitgezonderd de 80-200/2.8 zoom.

En nee, ik doe niets fout maar verscherp wel alle foto's die ik maak (via een eigen proces). Digitale camera's leveren geen RAW data die niet behandeld hoeven te worden.

Re: Keuze probleem

Geplaatst: do jan 30 2014 10:31 pm
door JaapV
@henkk: op zich is de tweede helft van je laatste alinea een waarheid als een koe, maar vormt n.m.m. geen geldig argument voor de eerste helft.

Re: Keuze probleem

Geplaatst: vr jan 31 2014 8:09 am
door emiel
als je DxOMark.com erbij haalt kun je mooi vergelijken. De D300 met 18-200 (weliswaar een VR, maar optisch mogelijk vergelijkbaar?) scoort erg slecht, een '9' De combi D610 en 28-300 scoort 17 en de hoogst scorende combi is een d610 met een 85 mm prime (39) maar aangezien je vast wilt houden aan 1 zoom lens zul je niet veel hoger dan 17 komen, een vooruitgang waarvan je zelf moet bepalen of je het het geld waard vindt.

je zou kunnen overwegen om naar 2 zoom lenzen te gaan over het hele bereik.

ajuus
emiel

Re: Keuze probleem

Geplaatst: ma feb 03 2014 2:02 pm
door Motorwybe
Bedankt voor jullie reacties en adviezen. Ik denk dat ik maar eens ge praten over een D600 (weinig technisch verschil met de D600, maar die is wel echt duurder).
De lens, daar ben ik nog niet uit.
het wordt dan een (FX) 28-200 of een 28-300 .
Inderdaad zou ik veel betere kwaliteit krijgen met vaste optiek, maar (mijn) leeftijd en navenant draag- en meesjouw-vermogenspelen ook een rol, helaas.
Nogmaals, veel dank.