Pagina 1 van 1

Filter voor 18-70mm f3.5-4.5G ED-IF AF-S DX Zoom Nikkor

Geplaatst: ma okt 08 2007 7:28 pm
door palone
Ik wil een filter kopen ter bescherming van mijn 18-70mm f3.5-4.5G ED-IF AF-S DX Zoom Nikkor. Ik gebruik dit objectief icm met de D40X.
Er zijn diverse filters te verkrijgen. Waar moet ik op letten en is de kwaliteit van duurdere filters beter ? Ik wil nl voorkomen dat de foto's onduidelijker danwel minder scherp worden.

Graag advies ?

gr,

Patrick

Geplaatst: ma okt 08 2007 7:51 pm
door Cees
Neem of een skylight-filter of een goed uv-filter. Ik heb er een B&W op zitten en kijk maar naar mijn foto's van de stadswandeling in Amersfoort. Die zijn onbewerkt, zo uit de camera.

Groet, Cees :D

Geplaatst: ma okt 08 2007 8:02 pm
door Jolanda
Vorige week ook voor mijn 18-70 een B&W filter gekocht. Een dure, maar goede investering.

Jolanda

Geplaatst: ma okt 08 2007 8:19 pm
door emdeklerk
Nikon L37C of Nikon NC.

Als je per se toch B&W wilt, neem dan in ieder geval de versie met multicoating.

Je kunt ook nog even op dit forum zoeken, er is al veel gezegd over filters...

Succes, E.M. de Klerk

Geplaatst: ma okt 08 2007 9:15 pm
door Marco
Over filters ter bescherming is al veel geschreven en aan persoonlijke voorkeur onderhevig. Ik zou zeggen, gebruik gewoon je zonnekap ter bescherming.
Sta je vaak op stranden in wind en weer te fotograferen, dan kan een filtertje geen kwaad, veiliger te ontdoen van zand en zout.

Ik gebruik alleen altijd een L37C op de 80-200, zodat er niets aan de voorkant naar binnen waait. De Nikon NC is de opvolger van de L37C.

groet,
Marco

Geplaatst: ma okt 08 2007 9:27 pm
door Riemke
Ik heb in het verleden hier wel filters gekocht voor mijn objectieven:
Zowel B&W als Hoya.

http://www.defilterspecialist.nl/

Geplaatst: ma okt 08 2007 9:50 pm
door Frans
Ik zou voor het 67 mm Nikon NC filter gaan.
Het is een slim line type, dus je krijgt geen vignettering. Verder denk ik dat de Nikon filters qua coating beter aansluiten bij de Nikon lenzen.

Het L37C filter van nikon dat hierboven genoemd wordt is niet in filtermaat 67 mm te krijgen.

Groeten Frans.

Geplaatst: di okt 09 2007 1:00 pm
door palone
Jolanda schreef:Vorige week ook voor mijn 18-70 een B&W filter gekocht. Een dure, maar goede investering.

Jolanda
Jolanda,

Welk type heb jij dan aangeschaft ? Er zijn nl meerder B&W filters.

Chip - welke type filter heb jij op jouw objectief zitten (is dit overigens ook een 18-70?) ?

gr,

Patrick

Geplaatst: di okt 09 2007 1:09 pm
door Cees
Ha Patrick,

Ja, dit is ook een 18-70. Even nog snel kijken, heb de D70 met lens verkocht. Wordt van de week opgehaald.
B&W 010 70138
UV-HAZE FILTER
F-PRO

Groet, Cees :D

neutraal dat is het

Geplaatst: di okt 09 2007 1:55 pm
door George Fennes
Van B&W kan je ook een neutraalfilter aanschaffen, UV heb je niet nodig want het laagdoorlaatfilter voor je sensor maakt de sensor ongevoelig voor UV licht.
Ik heb op mijn Tamron 17-50mm 2.8 een filter van B&W en daar staat op: F-PRO en B&W 67 Neutral MRC

Gekocht bij de filterspecialist.

Dit filter heeft een doorlaat van 100% dat hebben UV en Skylicht of Haze filters niet.
Door de kleurcoating houden ze iets van licht tegen en heeft het toch wel een invloed op de kleur van je opnames.

Groetjes George :D