Pagina 1 van 1

84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: wo apr 23 2014 2:44 pm
door holymoly
Hallo,

Ik lees al een tijdje mee op het forum, maar nu toch een vraag.....

Zijn er hier forumleden die ervaring hebben met de filters van het merk 84.5 ?
Ben op zoek naar kwalitatief goede filters voor een redelijke prijs (wie niet). Ik lees wel goede reviews her en der, maar of deze wel zo objectief zijn, daar plaats ik toch enige vraagtekens bij. Tevens zijn de filters alleen online verkrijgbaar.

Nu wil ik best betalen voor kwaliteit, maar voor de prijs van 1 lee-filter koop ik er 2 van 84.5 ultimate line. Hun big-stopper is trouwens duurder dan die van Lee !!!

Ik hoor graag.

Vriendelijke groet,
Johan

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: do apr 24 2014 7:35 pm
door Lacsap
Ik hoor het graag ook... :D

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: do apr 24 2014 8:06 pm
door John Jansen
Lee de beste die er zijn... En ja kwaliteit kost geld

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: do apr 24 2014 8:36 pm
door CaptainHook
http://www.84dot5mm.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dpreview.com/news/2012/05/01 ... hotography" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.graduated-filters.com/84-5mm ... ephoto-sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.graduated-filters.com/84-5mm ... otography/" onclick="window.open(this.href);return false;

Beetje ongenuanceerde opmerking; [piep] zijn de beste en kwaliteit ≠ of = pecunia klopt ook niet altijd. :roll:
Dat betekent eerder vastgeroest in ongestaafde opinies... :wink:

Singh-Ray maakt b.v. ook goede en bijzondere filters.

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: do apr 24 2014 11:48 pm
door John Jansen
Weer een aardige opmerking. Azijn gedronken?

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: ma mei 26 2014 5:32 pm
door Frans Heinsbroek
Ik heb een aantal van deze filters in de 84.5 mm ( Cokin) maat en ook 2 van de Ultimate line (100mm). Deze laatste geven bij het gebruik van 1 enkel filter een prima resultaat zonder kleurzweem oid. Als je er een 2e voor zet dan wordt de kleur in een aantal gevallen ( bij zonlicht) iets warmer maar nog steeds zeer acceptable. Bij weinig licht ( geen zon) met een 2e filter voor het eerste werd bij mij met gebruik van een 0.6 en een 0.9 grijsverloopfilter het grijsgedeelte meer blauw van kleur. Het lijkt dan erg op het Lee Bigstopper filter vwb kleur.

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: ma mei 26 2014 5:45 pm
door bjornc
Voor de prijs hoef je 't haast niet te laten.
Jammer dat het alleen voor Cokin P compatible is, als het Cokin Z compatible was dan zou ik er wel over denken.

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: ma mei 26 2014 5:50 pm
door Frans Heinsbroek
De Ultimate line zijn de 100x150 filters ! Kosten de helft van een Lee filter behalve de 10 stopper: die is ongeveer 10% duurder !!!

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: ma mei 26 2014 6:55 pm
door Niwreg
http://www.84dot5mm.nl

Bedoel je deze?
Is het je ook opgevallen dat er een behoorlijke paarse zweem op zit?

Re: 84.5 grijs(verloop)filters ervaringen ?

Geplaatst: ma mei 26 2014 8:23 pm
door Frans Heinsbroek
Ik kijk alleen naar mijn eigen ervaringen omdat ik niet weet wat iemand anders met zijn fotobewerking heeft gedaan.