Pagina 1 van 1

SB800 met D600

Geplaatst: wo mei 14 2014 8:25 pm
door RvDam
Ik ben sinds kort in het bezit van een D600. Als ik mijn SB800 op mijn camera zet dan werkt de TTL niet. Hij flitst op vol vermogen. Ook zie ik de diafragma instellingen niet terug op mijn flitser. Op mijn D300s werkt het allemaal wel. Als ik daar mijn diafragma aanpas zie ik dit ook op mijn flitser.

Als ik met de D600 en de SB800 dan ook een foto maak is deze zwaar overbelicht. Als ik dezelfde instellingen gebruik op met D300s dan is deze wel goed belicht.

Is er ergens een instelling dit ervoor zorgt dat de communicatie tussen mijn D600 en de SB800 niet goed verloopt?

Re: SB800 met D600

Geplaatst: wo mei 14 2014 8:57 pm
door gijs sandberg
Beste R,
Het zou kunnen zijn dat de verbinding niet goed is.
Mijn advies: ga met alle drie (flitser en beide kamera's) even langs in Beverwijk.
Belicht de D600 wel goed met de ingebouwde flitser?
Groeten, Gijs

Re: SB800 met D600

Geplaatst: wo mei 14 2014 8:58 pm
door plincky
Ooit al eens een andere externe flitser op de D600 gehad welke wel goed werkte?
Toevallig niet flitscompensatie aan staan?

Re: SB800 met D600

Geplaatst: wo mei 14 2014 9:26 pm
door RvDam
Nee ik heb nog geen andere flitsers erop getest. Ik heb naast mijn SB800 alleen nog twee SB80DX. Deze gebruiken niet het iTTL systeem maar het TTL en doen het dus niet, zowel niet op mijn D300s als op mijn D600. Ik denk dat ik met de set eens langs Beverwijk rij om het te laten onderzoeken.

Re: doen het dus niet

Geplaatst: wo mei 14 2014 10:18 pm
door gijs sandberg
In A mode moet een SB-80nn wel werken, zie het handboek van de kamera.
Je zou het ook in M mode kunnen testen.
Groeten, Gijs

Re: doen het dus niet

Geplaatst: wo mei 14 2014 10:44 pm
door RvDam
Onnodige quote verwijderd

Ja de A en M modus werken wel maar het gaat om de TTL mode.

Re: gaat om de TTL mode.

Geplaatst: do mei 15 2014 2:33 pm
door gijs sandberg
Beste R,
Dat vermoedde ik al.
Het zou kunnen zijn dat de extra pin-contacten in de flitsschoen net geen goed contact maken.
Groeten, Gijs

Re: SB800 met D600

Geplaatst: do mei 15 2014 5:34 pm
door Léon Obers
Voordat er naar Beverwijk wordt gereden zou ik eerst de service hotline raadplegen. Misschien zit het hem in een simpele instelling.
https://nikoneurope-nl.custhelp.com/app/phone" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: SB800 met D600

Geplaatst: vr mei 16 2014 7:26 am
door a vgastel
Weet niet of het iets uit maakt de standaard instelling van de D300 & SB800 combinatie is BALANCED fill flash. Dwz dat de camera de flitshoeveelheid aanpast aan de "Achtergrond" belichting.
Je hoeft de camera maar een KLEIN beetje te verdraaien om een ANDERE achtergrond belichting te krijgen en bijgevolg wordt de FLITS belichting OOK aangepast.

Om de camera UIT de balanced fill flits (gebalanceerd invul flitsen) stand te krijgen: gebruik spot meting of zet via de "mode" toets op de flitser "BL" uit.
Maar je geeft aan TTL en geen TTL BL op het scherm.
Zet hem eens op statief en probeer het dan nog eens.


info pdf
http://www.gebruikershandleiding.com/Ni ... 16418.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: SB800 met D600

Geplaatst: vr mei 16 2014 7:46 am
door RvDam
Goeie tip Léon. Ik ga ze maandag even bellen.

@a vgastel; ik heb deze instelling niet kunnen testen omdat, wanneer ik mijn camera op matrix meting heb, de optie BL op mijn flitser uitblijft. M.a.w. De communicatie tussen camera en flitser is niet goed. Ook als ik hete diafragma op mijn camera aanpas moet ik dit op mijn flitser terug zien. Maar deze blijft op de handmatig ingestelde waarde staan.

Re: SB800 met D600

Geplaatst: zo mei 18 2014 11:33 pm
door LYSVIK
Voor de zekerheid: heb je het voetje van de flitser helemaal aangedrukt tot het einde van de flitsschoen? Het is mij weleens gebeurd dat hij er net niet lekker op zat en dan loop je tegen problemen aan....