Pagina 1 van 5

Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 1:29 pm
door Jos
Ik overweeg dit objectief aan te schaffen als lichte walk around voor landschap en architectuur. Lees er lovende kritieken over, hoewel er een review is die spreekt van behoorlijke focus shift bij het dichtdraaien van het diafragma. Zijn er hier mensen die ervaring hebben met dit objectief.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 1:36 pm
door John'47
Ik geef de voorkeur aan de Sigma 1.4 35mm voor dat doel
Zie ook DXOmark: veel scherper, 1 stop lichtsterker, nauwelijks minder groothoek

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 1:37 pm
door ATOR
Focus shift bij het diafragma dichtdraaien??? Lijkt me heel erg sterk.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 1:50 pm
door gijs sandberg
Beste Jos,
Ik kan begrijpen waarom die lens interessant is.
oa handzamer en betaalbaarder dan de 24 (1.4 of PC-e) of 35 1.4 lenzen.
De 28 1.8 is een relatief recente toevoeging aan het assortiment (2012),
Over evt. focus shift: heb je daar echt last van bij gebruik op langere afstanden?
Voor landschappen en architectuur zet ik een lens liefst vast op oneindig, voor zover dat kan met een AF lens.
Groeten, Gijs.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 1:58 pm
door Hasselbox
Ik gebruik deze vaak bij binnen opnames. Ben er zeer tevreden over.
Scherpte. contrast en kleurweergave is top. Van focus shift nog nooit iets gemerkt.
Gr H.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 2:21 pm
door Jur
Ik ben zeer enthousiast over de 28mm f/1.8G. Als ik kijk naar de testen op photozone en DxO vind ik het verschil in scherpte vergeleken met de genoemde Sigma 1.4 35mm niet wereldschokkend en voor mij praktisch niet erg interessant. De beeldhoek van de 28mm vind ik, zeker op een D800, een stuk universeler dan die van een 35mm. Met een 1.2x crop op een dergelijke camera zit je ook bijna op 35mm. Verder vind ik op FX het verschil in beeldhoek (75º vs 63º) toch niet echt verwaarloosbaar. Ook mag niet onvermeld blijven dat de 28mm de helft lichter is dan de Sigma 35mm en niet meer dan ongeveer een halve stop minder lichtsterk. Van focus-shift heb ik niets gemerkt. Alleen heb ik op mijn D800 een AF-correctie voor back-focus moeten toepassen.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:06 pm
door Gideon
Jur schreef:1.2x crop
1.2 crop op een Nikon? nooit van gehoord. D800 heeft naar mijn weten gewoon een cropfactor van 1.

Ontopic: Als je een 28mm lens zoekt, zoek je geen 35mm lens. Ik zou persoonlijk voor de Nikon gaan. Hoe goed het ook is, het blijft aftermarket zooi. En zeker niet zo waardevast als de Nikon spullen. Ik zag vlak na de introductie al een Sigma 35mm 1.4 Nikon mount op marktplaats staan voor 600 euro

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:11 pm
door ArendV
....."aftermarket zooi"...... :shock: Ik zou zeggen heb je hem wel eens vastgehad en er mee gefotografeerd, je weet duidelijk niet waar je over praat.

En met die 1.2x crop bedoelt Jur dat met een beetje croppen - wat zeer goed kan met de D800 - heb je de beeldhoek van een 35mm als je de 28mm gebruikt.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:16 pm
door Gideon
ArendV schreef:....."aftermarket zooi"...... :shock: Ik zou zeggen heb je hem wel eens vastgehad en er mee gefotografeerd, je weet duidelijk niet waar je over praat.

En met die 1.2x crop bedoelt Jur dat met een beetje croppen - wat zeer goed kan met de D800 - heb je de beeldhoek van een 35mm als je de 28mm gebruikt.
Ik heb hem vast gehad, met een gewicht van bijna 700 gram niet licht te noemen. Degelijk gebouwde lens.....En ja, het blijft aftermarket zooi.

Volgens mij koop je zo'n sigma 35 1.4 over een paar jaar op marktplaats voor minder dan de occasion prijs van een Nikkor 28mm f/1.8. Niet dat Nikon waardevast is, maar het is toch altijd bijzonder te zien dat de meeste 2e hands sigma's voor een fractie van de nieuwprijs op marktplaats staan.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:18 pm
door Jur
Gideon schreef: 1.2 crop op een Nikon? nooit van gehoord. D800 heeft naar mijn weten gewoon een cropfactor van 1.
Ter informatie:
Op een D800(E) kun je in plaats van het volledige FX-formaat ook nog kiezen uit een aantal alternatieve beeldveld-formaten: 1.2x, 1.5x en 5:4.
Met een 1.2x crop krijg je een bestandsgrootte van ongeveer 25 Mp. Uiteraard kun je ook achteraf croppen, maar mijn opmerking diende slechts ter illustratie van de gebruiksmogelijkheden van een 28mm.

Afbeelding

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:20 pm
door ArendV
Ik denk dat de nieuwe generatie Sigma's - degelijk gebouwd zoals je zegt - veel waardevaster zullen zijn dan hun voorgangers. Eén aanbieding op markplaats zegt helemaal niets.

Overigens zie ik nu dat de D800 echt een 1,2x crop mode heeft (net als de D4 en D3s) - Jur is me voor zie ik nu.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 3:21 pm
door Gideon
Jur schreef:
Gideon schreef: 1.2 crop op een Nikon? nooit van gehoord. D800 heeft naar mijn weten gewoon een cropfactor van 1.
Ter informatie:
Op een D800(E) kun je in plaats van het volledige FX-formaat ook nog kiezen uit een aantal alternatieve beeldveld-formaten: 1.2x, 1.5x en 5:4.

[ Afbeelding ]
Ik weet dat je kunt croppen met een camera, dat kan ook met lightroom ;-) Ik dacht dat je praatte over een 1.2 crop sensor. Maar zoals jij praat kun je zelfs van je 28mm nog wel een 85mm maken, maar dat willen we nou ook weer niet ;-) Elke lens heeft z'n eigen karakter en 'feeling'

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 4:03 pm
door Vincent
Gideon schreef: Volgens mij koop je zo'n sigma 35 1.4 over een paar jaar op marktplaats voor minder dan de occasion prijs van een Nikkor 28mm f/1.8.
Vroeger kocht men apparatuur om mee te fotograferen. Tegenwoordig om zo min mogelijk op af te schrijven...

Naast de pixelpeepers hebben we nu ook de waardevastheidspeepers...

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 4:05 pm
door Gideon
Onnodige quotes verwijderd

Tja.. Als ik ooit eens iets verkoop wil ik wel het nog een beetje waarde heeft.

Re: Nikkor 28mm 1.8

Geplaatst: vr mei 16 2014 4:09 pm
door Cyrus
Laat ik je geruststellen: zo'n Sigma 35 F/1.4 uit de Art-serie ga je niet meer verkopen, als je 'm eenmaal hebt aangeschaft... Zowel de beeld- als bouwkwaliteit van een Nikkor AF-S 35 F/1.4G voor de helft van de prijs. Sterker nog: die Sigma is misschien nog wel beter gebouwd dan de Nikkor...