Pagina 1 van 2

Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: zo mei 18 2014 4:34 pm
door oud0001
Na de aanschaf van de Fuji XT-1 ook eens geprobeerd wat deze met macro werk voor mij kan betekenen in combinatie met de Micro Nikkor 105mm F4 Ai.
Dat heb ik geweten.

Strak beeld en ontzettend gebruiksgemak.
De camera op het statief geprakt, een Kipon adapter er op gezet en daarop de 105 f4 Micro.
Nu heeft de XT-1 nog een prettige bijkomstigheid. De ingebouwde WiFi.
Met de gratis app op mijn Samsung Galaxy Note 10.5 was het relaxt schieten met een bak koffie voor mijn neus en mijn achterwerk in de stoel. Ideaal als je insecten wilt doen die erg schrikachtig zijn maar, wel terug keren naar een zelfde bloem. Ik heb dit getest met een mus die tegen het keukenraam was gevlogen en dat niet heeft overleeft.

1. De setup
AfbeeldingMacro setup by primefoto.nl, on Flickr

2. De setup 2
AfbeeldingMacro setup by primefoto.nl, on Flickr

3. Het gemak van WiFi
AfbeeldingRemote controling the XT1 by primefoto.nl, on Flickr

4. Het resultaat.
AfbeeldingNature cleaning by primefoto.nl, on Flickr

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: zo mei 18 2014 9:58 pm
door pimmetje
Prachtige camera met mooi glas. Toch lijkt het mij dat je de camera altijd nog moet richten om de compositie te bepalen. Voor mij als slenterend fotograaf niet zo geschikt. Maar leuk te zien wat allemaal mogelijk is,weet dus weinig van dit soort dingen.

Rare koffie daar trouwens.

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: zo mei 18 2014 11:40 pm
door oud0001
Al slenterend gaat het ook uitstekend. De zoeker is enorm goed.
Dan is daar ook nog het display natuurlijk.

De koffie zit wat schuim op. Dat is cappuccino. Ook lekker. :wink:

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 11:11 am
door Peter
Strakke setup inderdaad .

wat is nu de uiteindelijke vergrotingsfactor geworden ?

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 12:34 pm
door oud0001
Dank je Peter,

Ik ben er ook erg over te spreken. :lol:

De vergrotingsfactor is me niet exact bekent. Met de 105 mm f4 Ai is de maximale vergroting 1:2 bij een Full frame sensor. In de XT-1 zit, net zoals bij de D300s, een 1,5X cropsensor. Dat maakt dan iets van om en nabij 1:1 maximaal.
Met de PN11 kom je dan in de buurt van 2:1. In dit geval zat de PN11 er niet op en was de factor, gok ik, iets van 1:2 want, ik zat nog niet op de minimale scherpstelafstand. Daar is de mus iets te groot voor.

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 2:30 pm
door yzf1kr
De vergrotingsfactor wordt toch niet anders als de afmeting van de sensor wijzigd?
De vergrotingsfactor is een eigenschap van het objectief.

Als iets 1mm groot op een FX sensor wordt geprojecteerd, wordt dat ook 1mm groot op een DX sonsor geprojecteerd.

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 2:39 pm
door gijs sandberg
Beste Andrë,
Leuke setup, maar toch een fraai voorbeeld van luiheid.
Vergeet niet om de scherspstelling vast te zetten.
Wel mooi gebruik van klassiek Nikon glas 8)
Groeten, Gijs

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 4:46 pm
door ArendV
@ yzf1kr, klopt helemaal - vergroting is een eigenschap van het objectief.

Wat mij betreft zegt het dus ook niet meer zo heel veel in het digitale tijdperk met een veelheid aan sensor formaten en resoluties.
Uiteindelijk telt het oplossend vermogen dat je bereikt van het voorwerp dat je wilt uitvergroten (met de andere kwaliteitskenmerken als kleur, dynamisch bereikt etc. die ook per sensor verschillen).
Bij 1x vergroting krijgt een voorwerp van 10x10mm bij een D700 een resolutie van ongeveer 1,4 MP, bij een D7100 van 6,3 MP en bij een V3 wordt dat 15,5 MP.
Dus je moet uiteindelijk kijken naar de combinatie objectief en body om te weten wat voor oplossend vermogen je bereikt en of dat voor jouw doeleinde voldoende is (b.v. webpublicatie of een grote afdruk).

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 5:15 pm
door Ed Post
Mooi man.
Dit geweldige objectief (met PN-11) heb ik hier ook liggen.
Wellicht een idee om hem ook eens aan mijn Nikon 1 V1 te koppelen. :P

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 5:37 pm
door oud0001
yzf1kr schreef:De vergrotingsfactor wordt toch niet anders als de afmeting van de sensor wijzigd?
De vergrotingsfactor is een eigenschap van het objectief.

Als iets 1mm groot op een FX sensor wordt geprojecteerd, wordt dat ook 1mm groot op een DX sonsor geprojecteerd.
De vergrotingsfactor is het resultaat van een onderwerp, een objectief de afstand tussen objectief en sensor en de sensorafmeting zelf.
Een mm is een mm dat klopt maar, in percentage dekking van het beeldoppervlak is dat bij een FX minder van het sensor oppervlak dan bij een DX sensor.
Het zelfde principe als bij het brandpunt dus.
Om dat er elke keer weer bij te moeten typen dat het zich gedraagt als zijn ....... vind ik een beetje overdreven.
Het enige dat voor mij werkelijk van belang is, is of het groot genoeg in mijn beeld staat, zoals ik dat wil. Of dat nu close-up, macro of microfotografie heet zal me een Conchita wezen. :wink:
Het eindresultaat is wat telt.

@Gijs

Luiheid/gemakzucht kan ook ja.
Praktisch gezien ook handig bij zeer schuwe insecten en ook natuurfotografie van andere schuwe diertjes. Voor mensen met een beperking ook een optie. :wink:

Re: zeer schuwe

Geplaatst: ma mei 19 2014 6:33 pm
door gijs sandberg
Andrë,
Je hebt gelijk, en het is m.i. beter dan de zgn light-trap fotografie die vaak bij schuwe dieren wordt beoefend.
In dit geval houdt de fotograaf de timing in de hand (en moet blijven opletten)
Groeten, Gijs

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: ma mei 19 2014 6:45 pm
door oud0001
Dat moet zeker Gijs want er zit natuurlijk een verschil tussen het moment van afdrukken op de tablet en het werkelijke afgaan van de camera. :wink:

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: wo jun 11 2014 2:22 pm
door Zwarte
Zo fotograferen klinkt inderdaad relaxed. Misschien dat jullie mij een vraag kunnen beantwoorden over aanschaf van de Fuji X-T1. Ik ben mij al enkele weken aan het verdiepen in deze camera. Meerdere jaren heb ik gefotografeerd met Nikon maar omdat het fysiek niet allemaal meer klopt al eens alles verkocht omdat ik het gesjouw moe was. Toch daarna weer terug gekomen op een Nikon D7100 omdat met een systeem camera het niet allemaal werkte zoals ik mij had voor gesteld.. Nu kreeg ik via dpreview de Fuji X-T1 onder ogen. Na wat ik in diverse reviews gelezen heb staat deze camera mij wel erg aan. Maar misschien kunnen jullie mij vertellen hoe hij in de praktijk voldoet.

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: wo jun 11 2014 3:06 pm
door Martin
Je kunt van "voldoen " spreken als er eisen of wensen bekend zijn.
Wat zijn die bij jou?

Re: Fuji XT-1, Nikon glas en macro.

Geplaatst: wo jun 11 2014 4:00 pm
door remoss
Zwarte schreef:Maar misschien kunnen jullie mij vertellen hoe hij in de praktijk voldoet.
In mijn praktijk voldoet ie uitstekend. Ik kan alleen nog maar redelijk lichte camera's goed hanteren en de X-T1 is redelijk licht. Kwalitatief kom ik van de Nikon D3s af en die was qua ruisprestaties erg goed. Echter de X-T1 doet daar bar weinig voor onder. Nou zijn er geluiden dat Fuji de ISO waardes wat overdrijft maar het gaat om de resultaten en die doen bij gelijke lichtomstandigheden niet onder voor de D3s. Yep dat is nogal een uitspraak maar ik heb er nu ruime ervaring mee.

De glaswinkel voor het Fuji-X systeem is ook best uitgebreid zo langzamerhand en wordt nog veel ruimer.

De AF kan niet tippen aan bijv. de D3s maar het is maar net wat je graag fotografeert. Ik doe fotografeer geen voetbal of spelende kinderen en dieren, maar meer statische objecten en dan kan het lang aan. Maar hiermee wil ik niet zeggen dat de AF slecht is, bij lange na niet. Ik vergelijk het alleen met mijn ervaring met een snelheidsmonster daarin.