Pagina 1 van 1
Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: do jun 26 2014 10:56 am
door aartvanwijk
Vanmorgen donkerrode rozen voor de lens gehad. valt me op dat het rood veel heftiger van kleur is dan het groen van het blad erachter.
Zou zo'n sensor extra op rood reageren?
of mijn ogen nemen rood anders waar.

Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: do jun 26 2014 11:02 am
door yzf1kr
Dit is een bekend verschijnsel.
Er is een heel topic dat dit verschijnsel behandeld, ik zal eens met de zoekfunctie in het archief duiken.
Gevonden:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 35&t=41243" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: do jun 26 2014 12:20 pm
door aartvanwijk
Bedankt voor het linkje.
Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: do jun 26 2014 6:05 pm
door iJoost
Het histogram (de drie kleuren versie) spreekt in de regel boekdelen. Ik ga niet weer zeggen dat de meetsensor groen wat zwaarder "weegt" dan rood en blauw, want dan ontstaat ongetwijfeld dezelfde zinloze discussie die hier al vaker gevoerd is. Heb ik geen zin in.
Maar trek vooral je eigen conclusie uit je eigen histogram(men):

Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: do jun 26 2014 10:09 pm
door jvdme
De foto met de rozen lijkt mij ook ietwat overbelicht.
Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: zo jun 29 2014 11:06 pm
door aartvanwijk
Is geen examenwerk, laat mi zien dat rood anders doet dan de rest van de kleuren.
Bedankt voor uw reactie .
Re: Overgevoelig voor ROOD
Geplaatst: ma jun 30 2014 12:15 am
door Léon Obers
Kijk simpel in die eerder opgegeven draad naar voorbeelden waar het rode kanaal clipt, en vergelijk dat met het RGB histogram van je eigen rozen foto.
Gewoon vergelijkbare voorbeelden met vergelijkbare problemen, en hoe te voorkomen.
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 57#p543757" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 95#p543795" onclick="window.open(this.href);return false;