Pagina 1 van 3
Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 12:07 pm
door Yannic
Beste,
Gister avond/nacht heb ik een hele leuk opdracht gedaan in De graanbeurs in Breda. Maar van me kamera werd wel lichtelijk een beetje gek. Ik heb al vaker in het donker gefotografeerd, maar hij had nu zo veel moeite met scherpstellen. Ik gebruikte de tamron 17-50 vc en de nikon 10.5 dx op beide was het te merken. terwijl als ik naar een goed verlichte ruimte ging had ik nergens last van. Ik ben op een gegeven moment maar op af-c 3d tracking gaan fotograferen (normaal af-s) want toen kwamen er wel fatsoenlijke foto's uit. Nu had ik ook wel handmatig kunnen scherpstellen maar het was er zo vol en druk dat het bijna niet te doen was.
Komt het vaker voor dat de D7000 moeite heeft met scherpstellen in het donker?
Groet,
Yannic
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 12:19 pm
door gijs sandberg
Beste Yannic,
re: in het donker
Heb je je jwel eens in Autofocus systemen verdiept ?
De meesten hebben enig licht nodig, vandaar dat sommige kamera's en flitsers een af-assist lichtje hebben.
Een alternatief kan zijn: men neme een groothoeklens, stel het diafragma in op b.v. F8 en schat de afstand.
Groeten, Gijs
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 12:22 pm
door MarcoD750
Tja ik geloof best dat je het gehad hebt met dat onding
Ik schiet ook regelmatig in het donker en de D7100 is erg goed daarin. De D7000 heeft er idd veel meer moeite mee, vandaar ook mijn keuze toen.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 1:52 pm
door Léon Obers
Ken uw camera, objectieven en mogelijkheden. Het AF-hulplicht is al genoemd door Gijs.
Bij een 10.5 mm brandpunt is de scherptediepte zodanig groot dat een globale handmatige instelling volstaat om je onderwerp prima scherp te hebben.
Als er al wat kapot te ergeren valt, dan toch in ieder geval de eigen onkunde.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 1:55 pm
door pveenstra
In het donker fotograferen? Ligt eraan hoe donker. Er zijn inderdaad camera's die beter scherp stellen als er weinig licht is. Maar ik vraag me wel af: ook als je goed focust, hoe kreeg je een goed belichte foto? Lange sluitertijd op statief of flitser? In het laatste geval heeft je flitser ook AF hulpmiddelen.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 2:10 pm
door Vincent
gijs sandberg schreef:
De meesten hebben enig licht nodig, vandaar dat sommige kamera's en flitsers een af-assist lichtje hebben.
Eens, maar bij vrijwel alle evenementen in het donker verboden of sowieso erg ongewenst...
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 2:37 pm
door skyfox
Ik herken het dat de D7000 moeite heeft om te focussen in het donker, zoals een evenement. Zoals al aangedragen, het hulplicht op de camera of een focusgroepen van een flitser of bijvoorbeeld een Yongnuo trigger helpt hierbij enorm. Of een andere camera met een beter focussysteem natuurlijk.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 2:40 pm
door evelakes
Ze hebben tegenwoordig toch van die hele mooie kleine zaklampjes met een heleboel lichtopbrengst

Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 2:55 pm
door Vincent
evelakes schreef:Ze hebben tegenwoordig toch van die hele mooie kleine zaklampjes...
Geen idee wat voor een evenement dit was maar jij wilt dus bij een concert of toneelstuk gaan bijschijnen met een zaklamp??
Dat is nog erger dan een AF lampje die je ook gelijk uit moet zetten in zulke situaties.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 3:13 pm
door Yannic
De diversen voorbeelden die worden geven bijvoorbeeld af lampje, gebruik ik idd nooit omdat nooit geaccepteerd wordt bij evenement dan. Gister heb ik hem uiteindelijk maar aangezet. Ik heb vaker in het donker gefotografeerd bijv, club air amsterdam is ook een club die vrij donker is, maar de heb ik nog nooit die problemen onder vinden de fotografeer ik altijd op AF-S. Het zou raar zijn dat het ineens is. Het is ook niet zo dat alle foto's slecht zijn heb er ruim 1000 geschoten en er zitten echt wel goede tussen.
Ik zat er sowieso over na te denken om een 2e body aan te schaffen dat zal dan in de richting van de d7100 worden d7200 nog iets te prijzig.
Ik laat deze week ook even de lenzen goed afstellen voor op de body.
Volgend weekend heb ik weer een klus staan, en dan weer even aan kijken.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 3:16 pm
door Yannic
skyfox schreef:Ik herken het dat de D7000 moeite heeft om te focussen in het donker, zoals een evenement. Zoals al aangedragen, het hulplicht op de camera of een focusgroepen van een flitser of bijvoorbeeld een Yongnuo trigger helpt hierbij enorm. Of een andere camera met een beter focussysteem natuurlijk.
Ik gebruik de SB-700, over wat voor trigger heb je het dan. ik heb hier een thuis liggen van pixel
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 3:55 pm
door evelakes
djunclesam schreef:evelakes schreef:Ze hebben tegenwoordig toch van die hele mooie kleine zaklampjes...
Geen idee wat voor een evenement dit was maar jij wilt dus bij een concert of toneelstuk gaan bijschijnen met een zaklamp??
Dat is nog erger dan een AF lampje die je ook gelijk uit moet zetten in zulke situaties.
Nee hoor, voor een prefocus check.
Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 4:00 pm
door Vincent
evelakes schreef:Nee voor, een focus check.
Prefocus werkt zelden bij evenementen... Tenzij je lekker ver weg staat en geen telelens gebruikt, niet echt het recept voor afwisselende foto's.
Tuurlijk kun je een groothoek of fisheye prefocussen en beetje afknijpen maar dat is maar net afhankelijk van de hoeveelheid licht die je hebt en hoe dichtbij je onderwerp is (en hoe erg het beweegt)...
Je moet dus gewoon een goede en betrouwbare AF hebben, dat kan aan de camera liggen, aan het objectief, aan de instellingen, en aan de fotograaf. De laatste twee zijn altijd het goedkoopste, de eerste twee het makkelijkste

Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 4:02 pm
door Arthur Wolff
Snap het ff niet, een AF lampje is not done maar een keiharde flits kan dan weer wel?

Re: Kapot geërgerd aan D7000
Geplaatst: za mar 28 2015 4:42 pm
door Patrick
Ik snap niet dat je je zo druk maakt over zoiets. Dit is toch bekend? Het wordt steeds beter, maar met weinig licht is de autofocus trager en minder betrouwbaar. Er zijn grenzen aan apparaten.
Meestal is het een kwestie van slim zijn, anticiperen op de omstandigheden en wat mazzel hebben onder dat soort omstandigheden.