Pagina 1 van 2
Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 5:03 pm
door emdeklerk
Zeiss komt met objectieven met een Oled-display waarop ingestelde afstand en de scherptediepte kunnen worden afgelezen. Vooralsnog alleen voor Sony.
http://tweakers.net/nieuws/102672/zeiss ... s-aan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 5:29 pm
door Marten
Ik lees: autofocus, beeldstabilisatie, een display.... toeters en bellen?
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 6:11 pm
door emdeklerk
Ik signaeer slechts... heb ook voldoende aan een behoorlijk MF-objectief met scherptedieptestreepjes etc...
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 6:41 pm
door Léon Obers
Marten schreef:Ik lees: autofocus, beeldstabilisatie, een display.... toeters en bellen?
Autofocus en beeldstabilisatie waren reeds langer basisingrediënten gebruikt in Zeiss objectieven voor Sony.
Daar komt nu een display bij.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 6:56 pm
door CaptainHook
Wel jammer...
Een niet-elektronica bevattend objectief met hoogwaardig glas werkt over 20 jaar nog steeds.
Kijk maar naar de MF AI-S nikkors bijvoorbeeld. Of de MF Carl Zeiss objectieven.
Maar nu...zie ik dat niet meer gebeuren...

Wel jammer, want het betekent weer meer hoogwaardig technologisch afval dat binnen enkele jaren op de grote techno-schroothoop terechtkomt.
Want wie kan over, zeg b.v. 10 a 15 jaar nog een OLED displaytje van een Carl Zeiss objectief repareren...ik bedoel maar.

Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 6:59 pm
door Léon Obers
Ik zou niet weten hoe lang OLED displays meegaan, maar de LCD van een Nikon F801 doet het hier ook nog.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 7:02 pm
door henkk
Ach, dat dacht ik ook van de eerste LCD-schermen op camera's. Inmiddels werken ze nog steeds (na meer dan 25 jaar).
Het zou wel mooi zijn als die nieuwerwetsigheden een 'elegante faalwijze' zouden hebben d.w.z. dat als er zo'n feature stuk gaat, het apparaat zijn overige functies gewoon houdt.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 7:04 pm
door CaptainHook
Levensduur van OLED:
http://en.wikipedia.org/wiki/OLED#Disadvantages
Het gaat niet zozeer om de levensduur, maar om b.v. reparatie bij een beschadiging. Stel je stoot, ergens in 2025 een keer je objectief tegen een uitstekend voorwerp en krak zegt het displaytje...
Dat zou bij een discrete metalen ring hooguit een deuk of een kras opleveren. Of desnoods met wat fijnmechanisch gereedschap te repareren zijn.
Maar een OLEDje vervangen over tig jaar? Hmmmmmm....
Wel weer in overeenstemming met:
http://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence

Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 7:07 pm
door emdeklerk
Over die LED-displays: toen de Nikon F3 uitkwam in 1980 bestonden die zeven jaar.
Nikon gaf dus veiligheidshalve ook aan dat de LED-display in de zoeker niet gegarandeerd werd boven die zeven jaar. In de praktijk bleek de levensduur van die dingen een veelvoud; hoefden maar zelden vervangen te worden.
Ik denk dat er nog zat originele F3's zijn met de originele display.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 7:13 pm
door CaptainHook
@emdeklerk: Geen LED, LCD en OLED door elkaar gaan gooien he?

Dat zijn allemaal aardig verschillende zaken...
Nog afgezien van het feit dat b.v. LCDs vaak bij temperaturen <0 graden geen duidelijk beeld meer geven.
En ook binnen de afzonderlijke display technologieën heb je allerlei variaties.
Aan de andere kant is het natuurlijk wel erg cool

om te kunnen zeggen dat je een Carl Zeiss hebt met OLED display.

Voor de fanboys zou het natuurlijk übercool zijn als er een lichtgevend Zeiss logootje op zit oid.

Zodat ook in het donker te zien is dat je een Zeiss objectief MET lichtgevend OLED venstertje hebt...
Dan zullen er ongetwijfeld ook weer rozenhouten ornamenten of door-elfjes-in-het-maanlicht-gesmede titanium afdekkapjes komen om je OLED venster te beschermen.
https://youtu.be/pp-nUqpwhTs" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zeiss.com/camera-lenses/en_d ... batis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 8:01 pm
door Skippy
Waarom zou je dat op het objectief willen zien? Fuji toont het bij de X100-serie in de zoeker ...

Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: wo apr 22 2015 8:39 pm
door Léon Obers
Skippy schreef:Waarom zou je dat op het objectief willen zien?
Omdat de Sony camera dat wellicht
niet in de zoeker toont.
Je kunt voor de Sony camera's ook gewoon de Zeiss lenzen kopen manueel met een gewone scherptediepteschaal.

Eigenlijk wel slim van Zeiss. Ze leveren producten die kunnen voorzien aan de behoeften van verschillende gebruikers.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: do apr 23 2015 9:50 am
door CaptainHook
Léon Obers schreef:
Omdat de Sony camera dat wellicht niet in de zoeker toont...
Als ik zo de meest recente Sony review bekijk, is de Sony A77 niet anders dan anderen.
Zowel in de viewfinder alsmede op het topdisplay worden keurig de objectiefwaarden getoond... dus tja...
http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-slt-a77ii/3" onclick="window.open(this.href);return false;
Zelfs een compleet customized menu is mogelijk (waaronder 'aperture preview')

Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: do apr 23 2015 10:02 am
door Skippy
De waarden weergeven in de zoeker is iets anders dan een visuele indicatie van het scherptebereik in de zoeker zoals Fuji dat wel, en Sony niet doet.
Re: Zeiss-objectieven met display
Geplaatst: do apr 23 2015 10:08 am
door CaptainHook
Dank Luc! Nu weet ik wat ik mis bij mijn Nikon DSLR! Ik mis dit heel erg...
Foei Nikon. Nooit geweten wat ik miste, nu wel.
