Pagina 1 van 1

Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: ma jun 22 2015 10:43 am
door CaptainHook
[Speciale techniek: panorama stitching van individuele beelden met een verschillende brandpuntwaarde]

...als je zo langs de grachten loopt van onze hoofdstad dan is het altijd verbazend om te zien hoe schots en scheef eigenlijk al die panden staan. Nu vond ik het zelf altijd lastig om zoiets in beeld te brengen.

Aangezien ik nogal gecharmeerd ben :wink: van panorama technieken, dacht ik een poging te wagen om eens meerdere opnamen van verschillende brandpunten samen te voegen in één totaalbeeld.
M.a.w. met een zoomobjectief (Tamron 24-70mm USD VC) heb ik achtereenvolgens in het zoombereik van 24 --> 70mm een gracht in beeld gebracht en vervolgens dit aan elkaar 'geplakt'. Pffff, dat valt nog niet mee, al die vertekening en veranderende objectiefwaardes, per opname, samen te smeden. :problem:

Dit is het resultaat:
Afbeelding
Amsterdam03 by Erik Haak, on Flickr
een bijna vierkant beeld.

Originele resolutie ca. 13k x 13k groot. Origineel op flickr in 5k x 5k vierkant te bekijken. :thumbup:

Re: Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: ma jun 22 2015 1:29 pm
door ATOR
Netjes gestitched. Het enige wat verraad dat het een samengestelde foto is, is de scherp/onscherpe overgang onder het rood met blauwe plakaat.

Wat is de winst die je hebt om meerdere brandpunten te kiezen? Moet je de ingezoomde foto's dan niet verkleinen tot je dezelfde schaal hebben als de uitgezoomde foto's? Ik neem aan dat je overal hetzelfde standpunt hebt gehouden.

Re: Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: ma jun 22 2015 1:34 pm
door Flandria
Mij viel eigenlijk direct die uitgebeten lucht op.
Zo'n foto is interessant als alles spik en span is.
Het is dat je de techniek verraad, toch beoordeel je 'm dan zo naar zeer gemiddeld.

Re: Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: ma jun 22 2015 3:50 pm
door CaptainHook
Die lucht? Tja, het weer zat niet mee...gisteren. :(
Soms is de lucht gewoon zo...gewoon somber wit(tig), niet veel spannends.

Ik stond op het hoekje, vlak voor dat terrasje wat je ziet. En om het pand vlak voor me in beeld te krijgen, moest ik een redelijke wijde hoek kiezen. Maar als ik de rest v.d. straat er bij wilde, met dezelfde beeldhoek, werden die foto's erg wijds, terwijl ik juist wat meer tele wilde, richting de verte. Wist vantevoren niet of het zou lukken om e.e.a. aan elkaar te krijgen (software matig).

Het eindresultaat vind ik zelf ook nog lang niet (goed) genoeg. Ik zit me dan ook af te vragen hoe je een hele straat, van begin tot einde, scherp in beeld krijgt, met voldoende oplossend vermogen, m.a.w. voldoende pixels? Het lastige is natuurlijk dat je e.e.a. onder een hoek bekijkt, alsof je oog er langs dwaalt. Maar hoe krijg je dat vastgelegd in een statisch plaatje? :?:
Flandria schreef: Zo'n foto is interessant als alles spik en span is.
Het is dat je de techniek verraad, toch beoordeel je 'm dan zo naar zeer gemiddeld.
Terecht dat je dat opmerkt; het is zeer zeker geen beeld waar ik tevreden mee ben. :think:
Zoek juist naar manier om hetgeen ik hierboven beschreven heb, voor elkaar te krijgen. :idea: :?:

Re: Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: wo nov 04 2015 9:27 pm
door jettiny
Ik vind het knap en kan me moeilijksgraad van de samensmelting wel voorstellen.
Goed gelukt in ieder geval, je weet dat het kan en weet nooit waar het van pas kan komen :D

Vergt
Tiny

Re: Amsterdam, maar dan anders...

Geplaatst: wo nov 04 2015 9:43 pm
door henkk
Ik vind het wel een heel creatieve gedachte om opnames met verschillende brandpuntsafstand aan elkaar te stitchen! Ik probeer dan meestal zo min mogelijk te wijzigen maar dit is wel heel fundamenteel. Tegelijkertijd zul je een zekere geleidelijkheid in de wijziging moeten betrachten .... lijkt mij.
Er lijkt nu wel een soort wokkel in het beeld te zitten maar dat kan ook liggen aan de (scheef)stand van de Amsterdamse huizen.
Groet, Henk